به تجربه هاتون نیاز دارم لطفا

سلام دوستان. خیلی خوشحالم که زبان شناس و شما زبان شناسی ها رو دارم
من زنجیره ام 96 روزه هستش یعنی از روزی که زبان شناس رو نصب کردم تا الان زنجیره ام قطع نشده
سطح ام هم a2 است. یعنی هنوز سطحa2کامل نشده
راستش نمیدونستم از کی بپرسم سوالمو که یهوی یادم اومد زبان شناسی ها رو دارم
امروز من یکم تردید کردم تو روش یادگیری زبانم. نمیدونم چرا فکر میکنم دارم راه رو اشتباه میرم
الان برنامه ریزی روزانمو بهتون میگم
ممنون میشم شما بهم کمک کنید که اشتباهاتشو اصلاح کنم
هر روز حداکثر 1ساعت تمرین شادویینگ میکنم. شادویینگ جملات کتاب های خیلی ساده که تو زبان شناس هست
هرروز 5 اصطلاح جدید رو یاد می‌گیرم. یادداشت میکنم و تو لایتنر ثبت میکنم و روز بعد مرورشون میکنم
هرروز حداقل 10 لغت جدید رو یاد میگرم
هر روز املا لغاتی رو که تو قسمت اموخته شد لایتنر هست تمرین میکنم.
هروز بیشتر از یکساعت فیلم زبان اصلی میبینم. البته با زیرنویس فارسی.
به زودی میخوام رایتینگ رو هم شروع کنم. ولی فعلا میترسم چون چیزی بلد نیستم امیدمو از دست بدم

ولی واقعا الان نمیدونم چیکار کنم
ایا به شادویینگ ادامه بدم؟
رودایره لغات تمرکز کنم؟
رایتینگ انجام بدم؟
چیکارکنم:pensive::pensive::pensive::pensive:

10 پسندیده

سلام عزیزم
بیشتر از من تایم میذاری و این من بودم ک از تجربه ات استفاده کردم
و اما تجربه من : زبان هیچ وقت تموم نمیشه ازش لذت ببر
زنجیره با کیفیت خیلی خوبه
ب این فک کن سه ماه دیگه شیش ماه دیگه تو زبان میخوای کجا باشی ؟:cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

9 پسندیده

موفق باشی عزیزدل. واقعا که همینطوره که گفتی میتونم از مسیرش ازش لذت ببرم:heart:

3 پسندیده

دوره پایه انگلیسی بدون تلاش رو امتحان کنید

5 پسندیده

دوست خوبم منابع اصلی رو انتخاب نکردید این تاپیک رو مطالعه کنید و یه منبع مناسب سطح خودتون رو انتخاب کنید و در کنار این لیست هایی زبانتون گفتید ادامه بدید

3 پسندیده

خیلی ممنون دوست عزیزم. من این دوره رو میخونم . هر هفته یک فصلش رو.
خیلی دوره عالیهه یعنی فوق‌العاده است

2 پسندیده

خیلی ممنون. سعي میکنم این دوره ها رو اضافه کنم:heart::heart:

3 پسندیده

درود بر شما

شدوینگ رو حتما ادامه بدید، شخصا فکر می کردم تمرین بی خودی هستش که الکی بزرگ شده ، اما به مرور زمان دیدم که واقعا تاثیر داره:sweat_smile:

حتما حتما وقتی دارید شدوینگ تمرین می کنید ، برای اینکه تاثیر تمرینش ۱۰ برابر بهتر بشه ، راجب هر جمله سریع چند سوال به انگلیسی از خودتون بپرسید و با خودتان مکالمه داشته باشید.

یعنی چی ؟؟
این پایین یک مثال نوشتم:point_down:t2:

در جمله چیزی که شما شدوینگ می کنید:

Many people still thinking that inhaling second-hand smoke in more harmful than smoking by yourself

بیشتر مردم هنوز فکر می کنند که تنفس دود سیگار از کشیدن سیگار بیشتر ضرر داره.

مکالمه تک نفره ( سوالاتی که نه داخل ذهنتون بلکه با صدای بلند تکرار می کنید و بهشون پاسخ میدید):

? why do they have this ridiculous mindset

I should check the articles about this kind of Theory

So if I often inhale the second hand smoke , I will get a lung cancern
?

و از این دست جواب و سوال ها
که بستگی به هر موضوعی می تواند مختلف باشد

منبع پیشنهادی من برای این تمرین:
انگلیسی را از طریق شنیدن بیاموزید هستش.

3 پسندیده

چقدر خوشحال شدم که اینو شنیدم واقعا. خودمم خیلی دوست دارم شادویینگ رو ادامه بدم اما کم کم فکر میکردم کار بیخودیه
… واقعیتش اصل این تاپیک رو برای این زدم ببینم چه کسایی از شدویینگ نتیجه گرفتن.

3 پسندیده

سلام و درود
من با دوره انگلیسی قدرت شروع کردم
قبل از شروع این دوره، کتاب خوده ای جی هوگ راجب روشی که ابداع کرده بود رو خوندم یعنی همون کتاب انگلیسی بدون تلاش یا همونطور که توی زبانشناس نوشته شده"کتاب گویا"
توی اون کتاب یاد گرفتم که کنار دوره اصلی که دارم کار میکنم کتاب هایی رو بخونم که حداقل ۹۰٪ رو متوجه میشم
اون ۱۰٪ باقی مونده اش هم لغات جدیده که باز خودش توضیح میده چطوری یاد بگیریشون
من با رمان های کودکانه و داستان های آسون و کوتاه شروع کردم تا الان که دارم کتاب های سطح پیشرفته رو میخونم
راجب تکنیک شدویینگ هم بگم که خیلی خیلی کمک کننده اس به قول معروف دیگه فوت کوزه گریه چون یه پکیج کامله
هم روی لهجه، تلفظ، سرعت، هجا، ریتم و… کار میکنه و تقویتشون میکنه
به شرطی که با روشی که ای جی هوگ توی دوره تلفظ بدون تلاش یاد میده پیش بری
اون دوره برای تقویت لهجه امریکن درست شده و توش راجب یه روش شادوینگ صحبت میکنه که خیلی خیلی مؤثره
در اخر هم برای تمرین اسپیکینگ از اپلیکیشن هایی مثل هلوتاک استفاده کردم و روزانه پیشرفت میکردم
من وقتی زبانشناس رو نصب کردم سطحم a2 یا B1 بود و تقریبا بعد از یک سال سطحم C1 شد.
خیلیارو میبینم که سال ها کلاس زبان میرن ولی توی مکالمه گاهی سر آسون ترین جمله ها گیر میکنن
اما من با یک سال و چند ماه کارکردن با زبانشناس خیلی خیلی پیشرفت کردم توی زبان و خیلی خوشحالم از داشتنش.
امیدوارم مفید بوده باشه تجربیاتم:handshake:t2:

13 پسندیده

منم سه ماهه اومدم زبانشناس و مدام روشهای مختلف رو تست کردم. نتیجه ای که تا الان به دست آوردم شبیه روش sorena091 هست و اینه که بهترین راه یادگیری لغت خوندن کتابهای بسیار ساده داستان یا همون رمانهای کودکانه به روش گسترده خوانی با شرط حدود 90 درصد بلد بودنه. .یه بار می خونم یه بار لغتهاشو سریع مرور می کنم و یه بارم گوش میدم و همزمان متنو نگا می کنم. برخلاف روشهای قبلیم(مثل خواندن کتاب لغت یا خواندن چندین باره داستان) که کمی خسته کننده بود الان لذت می برم و بسیار هم نتیجه خوبی می گیرم و مهمتر از همه استرس هم نداره. هر روز هر قدر که تونستم با لذت می خونم بدون قانون سختگیرانه. یه روز دو صفحه یه روز ده صفحه بیشتر یا کمتر
به نظر میرسه بیشتر افرادی که تو یکی دو سال نتیجه خوبی از زبانشناس گرفتن برای یادگیری لغت و گرامر از گسترده خوانی و برای مکالمه از دوره های ای جی استفاده کردن و خیلی کارای پراکنده نکردن.

7 پسندیده

سلام سمیرا جان

خب دوستان درمورد روشهای بهینه ی خوندن وشنیدن تجربه های مفیدشونوگفتند،من دیدم شما نگران رایتنیگ هستید،این لینکو بیشتربخاطر روش جالب و کاربردی مفیدش واسه تقویت رایتنیگ براتون فرستادم،البته که توصیه های کلی خیلی خوب وکاربردی برای پیشرفت تو همه ی زمینه ها دارندآقای شعبانعلی،ولی من ازهمه بیشترروش تقویت نوشتاری که ایشون پیشنهاد میدن رو موثرتریافتم،جایی میگن اگه خواستید جمله ای بانگلیسی بنویسید ویکی دو کلمه اشو نمیدونستید جای کلمات را خالی بزاریدوبمرور که پیشرفت کردید،برگردیدکاملش کنید.
قبلا این لینکو تویکی ازتاپیکهای خیلی قدیمی تالاردیده بودم وچون اسم تاپیک روفراموش کردم، سرچ کردم واینجابراتون گذاشتم،فکرمیکنم براتون قابل استفاده باشه.
موفق باشید:heart_eyes::blush:

3 پسندیده

خیلیی ممنون دوست عزیز. عالی بودد. امیدوارم همیشه موفق باشید. حتما از تجربیاتتون استفاده میکنم

2 پسندیده

سلام عزیزدل. بله واقعا رایتینگ برام مهمه چون هدف بعدیم رایتینگه.خیلیی ممنون حتما ازش استفاده میکنم

2 پسندیده

سلام

دایره لغات مهمه
اسپیکینگ هم مهمه در زبان

۹۶ زنجیره نباید ناامید بشید

من بیشتر از یک سال زبانشناس خوندم … ناامید شدم ؟ نه! ازش لذت میبرم ، وقتی ازش لذت ببری یعنی یاد میگیری

جمله بندی هم مهمه یعنی بتونی جمله بسازی

و رایتینگ زیاد مهم نیست سخت درمورد رایتینگ نگیر که ممکنه زده بشی
زیاد به خودتون هم فشار نیارید که زده بشید از زبانشناس

1 پسندیده

قدیمی ها بیشتر میتونن بهتون کمک کن

1 پسندیده

ممنون اقا یوسف از نکته های خوبتون…
امیدوارم واقعا مشتاق شنیدن تجربه های همگی هستم
و اگر که سعادتش رو داشته باشم که از تجربیات قدیمی تر ها بهره مند بشم

ولی اقا یوسف شما الان ازهمه معروفترین تو زبان شناس:seedling::joy::star_struck:

4 پسندیده

به مدت ۳ تا ۵ روز کلا انگلیسی رو تعطیل کن، ورودی انگلیسی نداشته باش و اصلا تمرین نکن. به انگلیسی هم اصلا فکر نکن. بعد دوباره استارت بزن. راهتو بهتر پیدا می‌کنی!

2 پسندیده

خواهش میکنم :blush:
کاری نکردم

چطور؟

1 پسندیده

زنجیرش قطع میشه

2 پسندیده