راهنمایی در انتخاب منابع

سلام دوستان من چند وقته سردرگم هستم
من تقریبا به تازگی دوره انگلیسی قدرت و مکالمات روزمره رو شروع کردم درس یک انگلیسی قدرت و درس ۲ مکالمات روزمره رو تموم کردم خواستم بدونم غیر از اینا باید منابع دیگه ای داشته باشم یا کار دیگه ای باید انجام بدم؟ مثلا ایا شدنی هست دوره word skills یا 4000 words رو بخونم یا باید اون دو تا دوره رو باید تموم کنم بعد دوره اضافه کنم؟ بعد از اتمام دوره هام دقیقا بعدش چیکار بکنم مثلا انگلیسی قدرت و مکالمات روزمره رو اگه تموم کنم بعدش باید چیکار کنم منو لطفا از این سردرگمی در بیارید لطفا نمیدونم چه کنم

سلام وقت بخیر
تمرکزتون رو بذارید روی انگلیسی قدرت که کامل به درس هاش مسلط بشید.

همین کافیه و یا بجای این دوره، کتاب ۴۰۰۰ واژه یا کتاب داستان/ پادکست انتخاب کنید. منابعی رو انتخاب کنید که حتما باید بالای ۸۰ درصد رو متوجه بشید یعنی نه خیلی سخت باشه و نه خیلی آسون.

منابع از مبتدی تا پیشرفته در تاپیک زیر معرفی شده میتونید مطالعه کنید.

1 پسندیده

سلام مجدد مجددا برام سوال پیش اومد تو این مقاله گفته شده یک منبع اصلی و یکی هم فردی الان انگلیسی قدرت منبع اصلی هست برای من ولی ایا مکالمات روزمره منبع فرعی هست یا خودش منبع اصلی به حساب میاد و باید عوضش کنم ؟ ایا میشه کتاب ۴۰۰۰ لغت یا Oxford word skills رو به عنوان منبع فرعی بزارم به جای مکالمات روزمره ؟ و بین ۴۰۰۰ لغت و Oxford words skills کدوم بنظرتون بهتره در کنار انگلیسی قدرت؟

سلام دوست عزیز. این دو کتاب چون واژگان شما رو تقویت میکنند اصلا مشکلی پیش نمیاد که در کنار هر دوره دیگه پیش ببرید.‌مخصوصا اگر همزمان از لایتنر استفاده کنید.

ولی پیشنهاد من اینکه اگر میخواهید سراغ کتابهای word skills برید اونو همراه با کتاب tactics for listening پیش ببرید. چون این دو کتاب در دروس همدیگه رو پشتیبانی میکنند.

ولی اگه فرصت نداشتید حتما یکی از دو کتاب ۴۰۰۰ یا word skills رو کار کنید. کتابهای فوق العاده ای هستند اگر یا لایتنر آموخته بشن.

حقیقتش tactics for listening حوصله سر بر بود برام
اگه بخوام با همین انگلیسی قدرت پیش برم کدومو ترجیح میدید فک کنید خودتون دوره انگلیسی قدرت رو شروع کردید و میخواید یکی از این دو تا دوره رو انتخاب کنید در کنار انگلیسی قدرت Oxford word skills یا ۴۰۰۰؟

1 پسندیده

واقعا کتاب Oxford word skills به نظر من باید با یک کتاب پایه دیگه پیش بره وگرنه خیلی راحت فراموش میشه. کتاب 4000 واژه ضروری همیشهههه پیشنهاد اول من بوده ولی فقط با استفاده از لایتنر زبانشناس تا مثال هاش در لایتنر ثبت بشه و بشه از بخش یادداشت نکات کلمات یادداشت بشه. این‌کتاب دایره لغات من رو به شدت در عرض ۶ ماه افزایش داد. و یاد گرفتم کلمات غیرضروری را در لایتنر قرار ندهم.
افزایش دایره لغات چه بخواین چه نخواین اعتماد به نفس مکالمه را افزایش میدهد.‌

اما تنها بدیش اینکه کتاب خشکی است. و اگه همزمان از لایتنر به طور مداوم استفاده نشود هیچ فایده ای ندارد

1 پسندیده