سوالم اینه اگر would برداشته بشه چه تغییری تو معنی جمله اتفاق می‌افته بنظرم بازم معنی رو قشنگ می‌رسونه و اصلا قانون استفادش تو این جور جملات چیه

And I was trying to think of what the most different wedding was and I would have to say that was probably a wedding that I went to when I was living in Thailand.

این تاپیک مربوط به درس «تفسیر درس» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «برنامه‌ی VIP آقای ای جی هوگ»، فصل «ازدواج»

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
در جمله‌ی “And I was trying to think of what the most different wedding was and I would have to say that was probably a wedding that I went to when I was living in Thailand,” حضور کلمه‌ی “would” نشون می‌ده که گوینده در حال حدس زدن یا اظهار نظر و یا صحبت درباره‌ی یه احتمال هستش. همچنین، حضور کلمه‌ی “probably” نشون می‌ده که گوینده در مورد پاسخ خودش مطمئن نیست.

بنابراین، جمله‌ی کامل به این معناست که “من سعی می‌کردم به متفاوت‌ترین عروسی که رفته بودم فکر کنم و باید بگویم که احتمالاً عروسی بود که وقتی در تایلند زندگی می‌کردم به آن رفتم.”

در اینجا چند مثال دیگر از نحوه استفاده از کلمه‌ی “would” در این زمینه آورده شده است:

• I would say that he is the smartest person I know.
    (من می‌گویم که او باهوش‌ترین فردی است که می‌شناسم.)
  • I would guess that she is in her early twenties.
    (من حدس می‌زنم که او در اوایل بیست سالگی است.)
  • I would probably go to the movies if I had nothing else to do.
    (اگر کار دیگری نداشتم، احتمالاً به سینما می‌رفتم.)

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی ساختار would لینک زیر رو ببینید.

2 پسندیده

آخه برا مکالمه انگلیسی چارچوب اصلی زمان گذشته و حال و آینده رو بلدم و میشه گفت تو مکالماتم با پارتنر های متفاوت would اصلا کاربرد نداره مگر برا درخواست مودبانه یا مثلا بیان چیزی تو گذشته ب کار میبرم اما تو مکالمه بومی زبان ها تازه میفهمی would چقدر پرکاربرد هستش و خیلی فراتر از اینها داره استفاده میشه یعنی حتی تو ساده ترین مکالماتشون ،مثلا تو انگلیسی vip قسمت گفتگو ک بین ای جی و دو نفر دیگه رخ میده،بنظرتون چطور میشه درکش کرد؟؟ باید همینجوری ب گوش دادن ادامه بدم تا در نهایت درکش کنم و بتونم تو مکالماتم استفاده کنم؟؟

بله، گوش دادن به مکالمات انگلیسی بهتون کمک می‌کنه تا کاربرد کلمه‌ی would رو درک کنید. با این حال، می‌تونید کارهای دیگه‌ای هم انجام بدید تا یادگیری این کلمه رو آسون‌تر کنید.

• معانی مختلف would رو یاد بگیرید. would می‌تونه برای بیان گذشته، شرط، و پیشنهاد استفاده بشه.
  • مثال های مختلف would را مشاهده کنید. هر چه بیشتر مثال های would رو ببینید، بهتر می‌تونید کاربرد اون رو درک کنید. می‌تونید فیلم ها، سریال ها، و پادکست های انگلیسی گوش کنید و به دنبال کاربرد would باشید.
  • would را در مکالمات خود تمرین کنید. بهترین راه برای یادگیری یک کلمه اینه که اون را تو مکالمات خودتون تمرین کنید.

اینجا چند مثال از کاربرد would آورده شده:

• گذشته: I would go to the movies, but I have to work.
    (من دوست داشتم به سینما بروم، اما باید کار کنم.)
  • شرطی: If I were you, I would buy that car.
    (اگر من جای تو بودم، آن ماشین را می خریدم.)
  • پیشنهاد: Would you like to come to dinner with me?
    (آیا دوست داری با من شام بخوری؟)
2 پسندیده

ممنونم ،منم همین کار دارم انجام میدم کارتون میبینم و پادکست گوش میدم ب امید روزی ک مثل یه بومی زبان همه چی رو راحت بدون تلاش متوجه بشم

1 پسندیده