چجوری پادکست گوش بدم؟

سلام دوستان من چند باری پادکست های مختلف گوش دادم ولی بعدش حوصلم سر میره تکراری میشه
چن جا خوندم که مثلا باید یدونه پادکست و زیاد گوش بدی
چیکار کنم که حوصلم سر نره و تداوم داشته باشه؟
چون هی ولش میکنم

سلام دوست عزیز
گاهی اوقات ممکنه بعد از گوش دادن به چند پادکست مختلف، حوصلتون سر بره. پادکست ها می تونن تکراری باشند، مخصوصاً اگه موضوعاتشون تکراری باشه.

چند تا نکته برای کمک بهتون تو جلوگیری از خستگی و تداوم گوش دادن به پادکست ها وجود داره:

• به پادکست هایی گوش بدید که به اون‌ها علاقه دارید. این واضح ترین نکته است، اما مهمه که به یاد داشته باشید. اگر به موضوع پادکست علاقه ندارید، به احتمال زیاد بعد از مدتی خسته می‌شید.
  • سبک های مختلف پادکست رو امتحان کنید. اگر همیشه به یک نوع پادکست گوش می دید، ممکنه بعد از مدتی خسته بشید. سعی کنید انواع مختلف پادکست رو امتحان کنید، مثل پادکست های خبری، پادکست های سرگرمی و پادکست های آموزشی.
  • پادکست ها رو با دیگران گوش بدید. گوش دادن به پادکست ها با دوستان یا اعضای خانواده می تونه سرگرم کننده تر باشه. شما می تونید در مورد پادکست بحث کنید و نظرات خودتون رو با همدیگه به اشتراک بگذارید.
  • پادکست ها رو تو زمان های مختلف گوش بدید. اگر همیشه تو یک زمان مشخص به پادکست گوش می دید، ممکنه بعد از مدتی خسته بشید. سعی کنید پادکست ها رو در زمان های مختلف گوش بدید، مثل موقع کار، موقع ورزش یا موقع رانندگی.
1 پسندیده

خیلی ممنون از توضیحاتتون
یه سوالی پیش اومد ، پادکست مورد علاقه مو از کجا پیدا کنم؟
یا اصن از کجا بفهمم کدوم بیشتر مورد علاقم هست؟
مثلا یه چیزی و شروع میکنم اولش جذابه برام بعدش حوصلم سر میره

بهتره سبک‌های مختلف پادکست رو گوش بدید ببینید به چه موضوعی علاقه دارید و بعد اون موضوع رو تو پادکست‌ها سرچ کنید و بهش گوش بدید. اگه اوایل گوش دادن به پادکستی خسته‌تون می‌کنه نگران نباشید، او موقع برید سراغ یه پادکست دیگه ببینید که آیا موضوع اون رو دوست دارید یا نه، البته فکر کنم تو ابتدای هر پادکستی موضوعاتش رو نوشته، از اونجا هم می‌تونید پادکست موردعلاقه‌تون رو پیدا کنید.
همکارم رو تگ میکنم که بیشتر راهنماییتون کنه.
@sepide-str

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
پادکست انتخابی باید مناسب سطح خودتون باشه. احتمالا براتون سخت بوده که خسته و دلزده شدید وقتی حدود ۹۰ درصد قابل فهم باشه نیازی نیست چندین بار گوش بدید در حد دو الی پنج بار فعالانه گوش بدید کفایت می‌کنه.
پیشنهاد میکنم مقاله زیر مطالعه کنید.

1 پسندیده