کمبود اعتماد به نفس برای مکالمه

من با وجود سن بالا علاقمند به یادگیری زبان هستم یکسالی هم هست که کلاس های سفیر شرکت میکنم این ترم Evolf 4 رو تموم کردم ولی هنوز اون تسلط که باید داشته باشم رو ندارم .البته زنجیره ام هم ۱۵۰ روزه است .یه راه حل کاربردی بهم بگین واسه اسپکینگ

2 پسندیده

سلام وقت بخیر چه دوره ای از زبانشناس میخونید؟

1 پسندیده

سلام .واقیعتش من من انگلیسی بدون تلاش رو طبق همون روش که ای جی توصیه کرده انجام دادم .و پس از اون بصورت رندوم عبارات رایج .مکالمه آسان و مینی داستان …که واقعن تاثیر مثبتش رو دیدم ولی شاید سن بالام مشکل اصلی من باشه .نظر شما چیه و خوشحال میشم ترتیب درسهای پیشنهادیتون رو بشنوم .

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
در اولین قدم یادگیری، باید ذهنیتون در مورد یادگیری تغییر بدید و ربطی به سن بالا و پایین نداره اگر واقعا بخواین و براش تلاش کنید قطعا بهش می‌رسید.
زبان انگلیسی سخت نیست فقط نیاز به صبر و تلاش شما داره و سعی کنید همیشه و به صورت مستمر زبان بخونید و گوش بدید.
اینجوری نباشه امروز پنج ساعت زبان بخونید و تا دو سه روز به زبان سر نزنید و بعد دوباره سراغش برید.

در لینک زیر منابع از سطح مبتدی تا پیشرفته معرفی شده و برنامه ریزی هم داره فقط یه منبع رو انتخاب کنید.

منابع ها زیاد انتخاب کردید
انگلیسی بدون تلاش بعنوان منبع اصلی هست.
برای منابع فرعی یک الی دو منبع انتخاب بشه
مثل داستان بچه گانه، داستان های مصور صوتی، داستان های سطح بندی شده و هر منبعی که حداقل ۹۰ درصد رو متوجه بشید.

4 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون …کلی انگیزه گرفتم …امیدوارم بتونم با روش های که گفته شده به هدفم برسم …

2 پسندیده

خوشحالم که تونستم راهنمایی مفید و موثری رو به شما پیشنهاد بدم :pray::rose:

3 پسندیده

نمی‌دونم سنتون چقدره ولی تو اپ lingbe با اوناییکه حرف میزنم خیلی کم پیش میاد تو رنج سنی خودم(20) باشن
اکثرا 30 خورده‌ای، 40 خورده‌ای و حتی بالای 50
و خیلی خوبم حرف می‌زنن اتفاقا
خود ستیو کافمن که گل سر سبد چندزبونه‌هاست
بعد 60 سالگی هفت هشت زبون بیشتر یاد گرفته و هنوزم تو سن تقریبا 75 داره عربی و فارسی یاد می‌گیره

در این مورد شک به دلتون راه ندین:+1:

3 پسندیده

وای چقدر انرژی تون مثبته …میدونین چون همکلاسی هام همون حدود ۲۰ و یا کمتره و مث بلبل و با لهجه صحبت میکنن من اعتماد به نفسم رو از دست میدم …و گاهی اوقات حس میکنم شاید بهم بخندن …و همین باعث میشه نمرات کتبی م همیشه بالاتر از نمره های شفاهیم میشه …ولی حرف های شما کلی روحیه مو عوض کرد …چشمها رو باید شست

2 پسندیده

سلام به همه ی دوستان
راهنمایی های خیلی خوبی گرفتید،هموطن خوبم@sisi491
فقط لطفا،ازین حال وهوای سن وسال بیاین بیرون،سالهاست دوره ی این چیزاگذشته که مافکرکنیم سن یه مانعه واسه یادگیری.اتفاقا من باکاربرای بالای ۷۰سال هم تواپ lingbe برخوردداشتم،همونطورکه دوستمون بخوبی اشاره کردن،نکته ی مهم اینه که ما راه خاص خودمونوتویادگیری زبان پیداکنیم،توآموزشگاهتون باافرادبازنشسته ی سن بالا که تازه شروع به یادگیری زبان کردن،برخوردنداشتین؟الان که دیگه توهرآموزشگاهی ازینجورافرادفعال وپرنشاط زیادهستن
من اخیرایه همکار۵۶ساله ی بازنشسته امون،شروع به یادگیری زبان چینی کردن،زبان باون سختی.ایناروبهش اشاره کردم،که کلا سنتونوفراموش کنید.امیدوارم موفق باشید

3 پسندیده

چقدر قشنگ حس خوب منتقل کردی رفیق…دمت گرم:rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده