یادگیری زبان رو متوقف کنم و برم دنبال مهارت اسپیکینگ؟؟؟🤔

فک میکنم خیلی کم به مهارت ها اهمیت دادم از جمله مهارت اسپیکینگ
به نظرتون کار عاقلانه ای است که یادگیری رو متوقف کنم و زمان بیشتری رو بزارم روی اسپیکینگم؟؟

از کجا شروع کنم؟؟ چه راهکار هایی پیشنهاد میدین برای تقویت اسپکینگ

البته اینم بگم که فن بیان ضعیفی دارم و حتی هنگامی که به فارسی صحبت میکنم کلمات رو فراموش میکنم و یا جمله بندیم اشتباه از آب در میاد:man_facepalming:t4:

سلام وقت بخیر سطح زبانتون چیه؟

واقعیتش نمیدونم
نزدیک ۲۰۰۰ لغت بلدم ولی مکالمم خیلی ضعیفه و نمی تونم ازشون استفاده کنم چون اصلا تمرین اسپکینگی نداشتم

فارسی هم همینطور
چون خیلی ادم اجتماعی نیستم اگه چیزی یاد بگیرم سریع فراموش میکنم

در اپ زبانشناس داستان های واقعی مناسب شماست این پکیج روی مهارت اسپیکینگ، لیسنینگ، درک مطلب، تلفظ کار میشه.

اگر این دوره براتون سخته پیشنهاد من اپ زبان آموزه. این اپ چون آزمون محوره از سطح صفر آموزش میده تا دانش زبان شما کامل و قوی بشه.
و روی مهارت شنیداری، اسپیکینگ، املا، رایتینگ، ریدینگ، تلفظ، جمله سازی و هر آنچه یه زبان آموز باید بلد باشه رو آموزش میده. از انگلیسی کامل میتونید شروع کنید، قدم‌به قدم بهتون آموزش میده با فارسی و انگلیسی.

برای این مشکل باید کتاب یا متن فارسی بلندخوانی کنید. کتابخوانی تاثیر زیادی داره مثل افزایش دایره واژگان، افزایش تمرکز، داشتن صدای رسا اگر بلند خوانی کنید. روزی ده دقیقه کتاب با صدای بلند بخونید خیلی عالیه.

از همین یادگیری زبان شروع کنید تا حافظه اتون قوی بشه، تمرکزتون‌بیشتر بشه، اعتماد بنفس تون بالاتر بره

2 پسندیده

خیلی ممنون از شما
یه سوال دیگه داشتم
چند درصد از لغات یادگرفته شده رو نتونیم استفاده کنیم معمولیه؟؟

1 پسندیده

خواهش میکنم
فراموشی بخشی از مسیر یادگیریه‌ و طبیعیه.
برای اینکار باید تکرار و مرور توی برنامه اتون داشته باشید تا به حافظه بلند مدتتون منتقل بشه.
سعی کنید از لغات استفاده کنید یعنی برای خودتون جمله بسازید. یا تمرین مکالمه کنید.
اپ زبان آموز اینکارو راحت کرده و آموخته های قبلی رو دوباره ازتون می‌پرسه
مثلا درس اول یه جمله ای رو یاد داده و توی درس هفتم اون جمله تکراری رو دوباره می‌پرسه.

1 پسندیده