یه چالش ذهنی

دوستان سلام

بدون مقدمه سریع سوالم رو بپرسم

با توجه به اینکه تمام فایل‌های زبانشناس اعم از دوره‌ها و کتاب‌ها و… فایل صوتی دارن این مسئله روی ریدینگ تاثیر منفی نمیذاره؟

مثلا ذهن آدم شرطی بشه و نتونه از روی یه متنی که فایل صوتی نداره به خوبی بخونه…

1 پسندیده

سلام وقت شما هم بخیر :seedling: چه سوال دقیقی :ok_hand:
کلاس اول که بودید، بعدش با صدای معلم شرطی شدید؟…

اگر قبلا داده ای مربوط به ادای اون واژگان توی حافظه نباشه چطور از خودتون انتظار دارید که تلفظ و لهجه صحیح داشته باشید بعداً؟:blush:

3 پسندیده

این تاپیک هم می تونه جواب سوالتون رو بده

حالا اینطور هم تخریب نمیکردید:sweat_smile:
ولی ممنون:pray::pray:

2 پسندیده

ای بابا:sweat_smile::slightly_frowning_face: چه تخریبی:seedling:
سلامت باشید

1 پسندیده

سلام، وقتتون بخیر

اتفاقا من هم چند وقتیه دارم بهش فکر میکنم!
دلیلش هم اینه انقدر فایل‌های صدادار خوندم که دیگه انگار حوصله و میلی به خوندن دوره یا کتاب بی‌صدا ندارم…

تنها راه‌حلی هم که برای کنترل کردنش دارم همینه که روزانه یه مدتی رو به مطالعه‌ی بدون صدا و موسیقی اختصاص بدم
حالا چه کتاب مربوط به زبان باشه چه کتابای متفرقه
با همین دوره‌‌ها و کتابای داخل برنامه‌ هم میشه انجامش داد، به شرطی که توی اون بازه‌ی زمانی اصلا صدا رو فعال نکنیم

اینجوری دیگه برامون عادت همیشگی نمیشه

2 پسندیده

خیلی هم عالی
ممنون از شما:pray::rose:

1 پسندیده

درود

من این هم این مشکل رو داشتم ولی با یه جرقه‌ای که تو ذهنم بوجود اومد حل‌ش کردم.

الان منو شما داریم راحت فارسی حرف میزنیم درسته؟

ولی مطمعنن اگه این حرف زدنمون نوشته بشه و بخوایم بخونیمش ، درسته که داده‌های ادا کردن کلمات رو تو ذهنمون داریم و قطعا تلفظ کلمات و همه چیز رو بصورت درست بیان میکنیم اما به احتمال زیاد اون تن‌صدا و بالا پایین کردن صوت وغیره رو رعایت نمیکنیم و اصطلاحا به سبک ماشینی تند تند روخوانی‌ میکنیم و میگذریم.

✓این‌از این

من برای حل این مشکل تو زبان‌شناس گشتم و یه رمان که سلیقه‌ی خودم باشه رو پیدا کردم،چون رمان ویچر سریالش رو هم قبلا نگاه کردم و منتظر فصل۴مش هستم اون رو انتخاب کردم و کتابش رو خریدم که ۸ جلد هست.

واقعا بین هری پاتر و ویچر یکی رو انتخاب کردن مشکل بود.

اول فایل صوتیش رو گوش میدم و بعد سعی میکنم شبیه به خواننده رمان متن رو با صدای بلند روخوانی کنم.

امیدوارم مفید باشه براتون.

2 پسندیده

ممنون از شما بابت به اشتراک گذاشتن تجربه‌تون:pray:
با آرزوی موفقیت:palms_up_together::100:

1 پسندیده