Helping about study کمک!

سلام امیدوارم خوب باشید
عزیزان کسی میدونه چجور باید بی حوصلگی رو درمان کرد ؟
حوصلم نمیگیره درس بخونم
حتی زبان که عاشقشم
اصن انگار دیگه هیچی برام اهمیت نداره درحالی که میدونم نابودی آیندم با این کار انجام میشه ولی عین خیالم نیست
نمیدونم چرا اینجور شدم منی که روزی ۱۲ ساعت هم درس میخوندم:melting_face:

@sepide-str

2 پسندیده

سلام و درود:dizzy:
بنظر من گذاشتن پاداش و داشتن هدف های کوچیک کوچیک و قدم های درست و خواب به موقع و مناسب و داشتن روتین و ایجاد عادت و تربیت ضمیر ناخوداگاه و مهم تر از همه داشتن انگیزه میتونه بهتون کمک کنه…

بشینید روی یه کاغذ بنویسید، که اصلا چرا میخواید زبان یاد بگیرید، چه مسیری داره، تفریحیه، کاریه، چیه؟!؟
شاید حتی به استراحت نیاز دارین!!!
یه دو سه روز با خودتون و خدای خودتون خلوت کنید…
فکر کنید ببینید واقعا هدفی هست؟
زبان یاد بگیرید که چی بشه؟
شاید بخواید یه رمان انگلیسی رو راحت بخونید و بفهمید…

درس بخونید که چی بشه؟
شاید میدونید قراره به یه جایی برسید

خلاصه همینطوری و اَلابَختَکی هیچی جلو نمیره

حتی میتونید از روزی فقط پنج دقیقه شروع کنید و کم کم زیادش کنید تا به روتین تبدیل بشه…

توی تالار و چالش ها بیاید شرکت کنید
مثل دوستان دیگه هر روز گزارش کارِتون رو بزارید
اینطوری هم به خودتون و هم بقیه دارید انگیزه میدید
چالش شدت و رقابت رو میتونم بهتون معرفی کنم

در اخر تا خودتون نَخواید ، هیشکی نمیتونه چیزی رو درمان کنه
اصلا سراغِ قرص و اینام نرید فایده نداره

منم توی زندگیه شما نیستم و به قول معروف با کفش شما راه نرفتم…
اگر مشکل ریشه ای تری وجود داره، میتونید با یه روانشناسِ خِبره در میون بزارید.

در ضمن روی انتخاب دوست هاتون و کلا روابط هم دقت کنید…

خیلی خوشحال میشم اگه تونسته باشم ذره ای به شما کمک کنم
ارزوی موفقیت دارم واستون
در پناه حق شاد و سربلند و پیروز باشید:rose:

پ ن: داخل مطالب تالار هم سرچ کنید شاید چیزی دستگیرتون شد

9 پسندیده

چه موارد خوبی آقا فرنام گفتند تک تک جملاتش درس بود
اجازه میخوام یه مطلبی هم اضافه کنم کارهایی که ما انجام میدیم بیشترش برمیگرده به علایقمون و با توجه به شرایطی که داریم باید برنامه ریزی کنیم و اولویت بندی کنیم کارهامونو
اینکه فرمودید یک زمانی تا ۱۰ ساعت درس می خوندم ولی الآن عین خیالم نیست چون اولویت زندگیتون رو تغییر دادید
ببینید چه مسئله یا مسائلی ذهنتون رو شلوغ کرده اونا رو تخلیه کنید اگر مسئله احساسی هست فریاد بزنید بنویسیدش روی کاغذ یا کارای دیگه
اگر وقتتون رو داره یه بازی یا یه برنامه مثل اینستا پر میکنه حذفش کنید عامل مزاحم رو سریع حذف کنید
تا خودتون نخواید نمیشه
اولویتتون رو بذارید همین زبان که عاشقشید آدم زمانی عاشق کسی یا چیزیه که براش وقت بذاره
مثلا از عدد شناخت یا زنجیره کمک بگیرید مثلا بگید تا عدد شناخت روزانه م به ۱۰۰ نرسه هیچ کار دیگه ای نمی کنم و کم کم زیادش کنید تا به حد ایده آل برسید

با آرزوی موفقیت

9 پسندیده

سلام وقت بخیر
دوستان خیلی حرفه ای پاسختون رو دادن. فقط یه نکته باید بگم اینه که بی حوصلگی درمان نداره و همه ی ماها تجربه اش رو داریم فقط باید سعی کنیم باهاش کنار بیایم.
در کنار درس و آموزش دیدن؛ سعی کنید کارهای سرگرمی داشته باشید مثل شطرنج، یه ساز یادگرفتن البته نه در حد گیتار، پیانو یه ساز کوچیک مثل کالیمبانوازی یا ساز دهنی, سودوکو، جدول حل کردن این جدول خیلی عالیه :ok_hand:
یه سرگرمی پیدا کنید که ذهنتون رو موقتا از هدف و یادگیری دور کنه و خودتون رو شارژ کنید.
ما ربات نیستیم که طبق برنامه ریزی و اهداف پیش بریم روح ما نیاز داره تفریح کنه و شاد باشه. :blush:

8 پسندیده

@sepide-str
@farnamjbb
@mran
خیلی ممنون از همگی:heart:

5 پسندیده

وقت بخیر

تک تک این جملات رو سالها زندگی کردم و کامل درک میکنم
حتی الان هم همینطور
بعد سالها کشمکش با این بی‌حوصلگی و بی‌انگیزگی، چندتا مُسکن برای کم کردن آسیبشون پیدا کردم

اول از همه از دنبال کردن اخبار و زندگی هر آدمی فاصله گرفتم، تمام صفحه‌های مجازی قبلیم رو پاک کردم
حرف زدن با آدمای افسرده و ضعیف و بی‌برنامه رو کنار گذاشتم
روزانه همون اول صبح چند خط شکرگزاری می‌نویسم
ارزوهای خیلی بزرگ رو کنار گذاشتم و سعی کردم روی قدمای کوچیک شوق و ذوق داشته باشم تا بتونم بدون ترس و ناامیدی پیش برم

برای زبان هم فقط دوره‌ها و کتاب هایی رو دنبال میکنم که حالم رو خوب میکنن و برام باحال و سرگرم کنندن
چند روز یبار هم به خودم استراحت میدم و میگم اشکال نداره اگه امروز فقط یه ساعت زبان خوندی و باقی وقتت رو استراحت کردی…

فعلا با این روش تونستم روزی سه ساعت به بالا زبان بخونم و مدام به خودم تلقین میکنم که چقدر یادگیری جملات و کلمات جدید خوشحال کننده، خوب و خفنه

و اینگونه‌است که حتی اگه به بدترین شکل هم حوصلم نکشه، باز میرم سراغ یه پادکست انگلیسی‌ای ،داستانی، کتابی… که از موضوعش خوشم بیاد و با این روش نه تنها توی بی‌‌حوصلگی هم از مسیر زبان دور نمیشم بلکه شده یه راه فرار از واقعیت زندگی و یه دنیای حال خوب کن

امیدوارم برای شما هم اینطور پیش بره
با بی‌حوصلگی‌هاتون به راحتی کنار بیاید و زبان‌آموزی بشه تفریح و سرگرمی روزانتون:sparkles::rainbow: ‌‌‌‌

5 پسندیده

:clap::clap::clap::clap::clap:

و ممکنه دوباره نصبش کنید
خودم به بازی کالاف و lol خیلی معتاد بودم و هی نصبش میکردم و دوباره پاکش میکردم
ولی تونستم یادگیریه زبان رو پیدا کنم که دقیقا حکم همون مقدار دوپامینی که وقتی بازی میکردم رو واسم داشت…
ناگفته نماند که فقط پنج شنبه یا جمعه ها که وقتم ازاده، فقط دو ساعتش رو گذاشتم برای بازی…
حالا شما هم بگردید دنبال دوپامین های سالم توی زندگی و علایقتون…

کاملا درسته، به اضافه ی اینکه واسش وقت میزاره ، تازه گذر زمان رو ام احساس نمیکنه…:magic_wand:

دقت کنید گفتن رووووووحِ ما، چیزی که میگن وقتی خوابیم از بدن ما جُدا میشه!؟!
یا وقتی میمیریم فرشته ی مرگ روحمون رو جدا میکنه…
کاری ندارم میتونیم روح رو جنبه ی غیر مادی هم در نظر بگیریم
یه حالتِ روحانی و معنوی
دل کندن از این زمین و تمایلاتِش و رسیدن به چاکرای تاج
بنظرم طبق گفته های بودا زندگی رنج و سختیه و باید سختی کشید تا بتونیم روووووووحِ خودمون رو تربیت کنیم

به قول یاس که میگفت: اگه بدونید ادما به یه سرما خوردگیشون بیشتر از حتی مرگ شما اهمیت میدن…
دقت کنید این جمله ای که گفته منفی گرایانه نیست
اتفاقا خیلی ادمایی که از خود گذشتگی دارن هم وجود دارن، مثل مادری که حاظره خودش گرسنه بخوابه ولی بَچَش نه…

کلا میخوام از جمله ی اول و دوم نتیجه بگیرم که:
فقط سعی کنید اول از همه به خودتون و خداتون اهمیت بدید
چون اگه خودتون رو دوست نداشته باشید
یا با خودتون در صلح نباشید
هیچ وقت نمیتونید بقیه رو دوست داشته باشید

و در اخر ممنون که وقتتون رو در اختیارم گذاشتید
در این مورد هم هر کسی این کتاب رو نداره میتونه تهیه کنه.

5 پسندیده

فوق العاده بود دوست من:clap::clap::clap::clap:

ببینید طبق قانون حذف گزینه ها، انجام یک کار مستلزم صرف نظر از انجام کارهای دیگه است من هم معتاد تل بودم یک بار برای همیشه تصمیم گرفتم و حذفش کردم سخت بود هنوزم سخته ولی ذهنم نیاز به آرامش داره تا با چیزای مثبت و مفید پر شه به قول برایان تریسی ذهن به هر حال خالی نمی ماند؛ آن را با افکار مثبت پر کنید تا پریشانی و نگرانی در آن جای نگیرد

5 پسندیده

:star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::+1:
مم این حرف شما رو به ادما تعمیم دادم، و با حذف اونا تونستم به خالی بودن ذهن و خریدن وقت اضافه برای خودم برسم…

3 پسندیده

مرسی از همه عزیزانی که کمک کردن فکر میکنم دارم با خودم کنار میام همین الان هم چیزای بدی که تو مجازی بهشون وابستم رو حذف میکنم همین ۳ ساعت پیش هم بعد از مدت ها ورزش کردم و واقعا حس خوبی دارم

4 پسندیده

سلام.
نمیدونم دوستان عزیزم این نکته رو گفتن یا نه ولی داشتن محرک خیلی کمک میکنه.
من خودم برای هرکاری، از این محرک داشتن استفاده میکنم.
کارِ عملیش اینطوریه که مثلا میخوای کتاب 4000لغت رو بخونی، خب بعدش میای اینجا یه تاپیک درست میکنی و مسیرت رو گزارش میدی.
این میشه محرک.
الان توی تالار، همچین تاپیک‌هایی هست.

3 پسندیده