کدام روش؟؟

سلام دوستان
در رابطه با استفاده از لایتنر، من خودم جدیدا باید تا لغت رو میبینم معنیش بیاد تو ذهنم تا بزنم میدانم.
بعضی وقتا معنی کلمه یادم نیس ولی با دیدن مثال کاملا یادم میاد ولی میزنم نمیدانم.
میخواستم بدونم این کار درسته یا نه؟ اگه با مثال یادمون اومد چکار کنیم؟ شما چجوری مرور میکنید لغاتو؟
ممنون میشم تجربیات تون رو بگید.:heart:

@sepide-str

1 پسندیده

سلام سال نو مبارک:seedling:
فکر کنم یسری از نکات این تاپیک براتون مفید باشه

2 پسندیده

سلام خیلی ممنون مفید بود ولی من بازم جواب اون سوالمو نگرفتم:slightly_frowning_face:

2 پسندیده

منم همین روش شمارو دارم با مثال یا بی مثال باید همون نگاه اول یادم بیاد :smile: تا حالا هم نپرسیدم درسته یاغلط :joy:

1 پسندیده

سلام به نظرم یکم سلیقه ای هست بعضی ها روش شما رو دارند. بعضیا هم سخت نمی گیرند و اگه با مثال یادشون بیاد می دانم رو می زنند
روش من توی لایتنر اینه که اگه فقط با مثال یادم بیاد مرور کلمه رو روز نزدیکتر می زنم مثلا اگه مرور پیشنهادی ۲۱ روز دیگه هست و مرور نزدیکتر ۱۰ روز، همون ۱۰ روز رو انتخاب میکنم تا به تدریج کلمه وارد مغزم بشه

2 پسندیده

سلام وقت بخیر

بهتره که نمیدانم بزنید چون اون لغات در ذهن شما فعال نشده و نتونستید ازش استفاده کنید.
برای لغت مثال ها رو بخونید و چند تا جمله هم خودتون بسازید تا کامل یادش بگیرید، تا برای مرور بتونید یه جمله ازش بگید و بعد یادم هست رو بزنید.

این سایت مطالعه کنید امیدوارم که مفید واقع بشه

6 پسندیده