زبان انگلیسی یاد بگیریم، آخرش که چی؟؟؟(خیلی مهمه)

سلام دوستان راستش سوالی در ذهنم پدید اومده که خودم هم واقعا جواب کامل ودقیقی براش ندارم ودوست دارم جوابش رو از زبون شما هم بشنوم. سوال اینه:آخرش که چی؟؟ واقعا هدف واقعی شما از یادگیری زبان چیه؟:thinking:
لطفا دقیق جوابش رو بدین کلی صحبت نکنین.واقعا برای چی این هدف رو انتخاب کردین؟؟؟

10 پسندیده

ببینید ما خیلی این جمله رو شنیدیم که الان دنیا دنیای ارتباطاته و روز به روز با هر پله پیشرفت نیاز به این ارتباط بیشتر احساس میشه…
از اون جایی که هر حرفه ای که فکرش رو کنید تجربه ش در احاطه یه کشور خاص نیست و الان تقریبا در همه زمینه ها پیشرفت جهان محسوسه پس به ناچار ما نیاز به ارتباط با بقیه افراد جهان داریم و اولین راه و اخرین راهم همین زبان یاد گرفتنه…
برای من یکی به شخصه زبان اصلی ترین بخش زندگی هست چون هم برای پیشرفت تحصیلی بهش نیاز دارم هم پیشرفت شغلی و نهایتا هم پیشرفت زندگی!
بدون یاد گیری زبان عملا کاری پیش نخواهم برد جز اینکه به یک کار روتین ساده تا آخر عمر قناعت کنم!

16 پسندیده

من هدف دارم براش. اولا که میخام برا خودم ثابت کنم که میتونم انجامش بدم ینی همیشه دوست داشتم زبان انگلیسی رو یاد بگیرم و اگه کامل تسلط داشته باشم رو زبان اونقد حس غرور و افتخار بهم دست میده بعدشم خیلی از مواقع خیلی جاها بدلیل بلد نبودن زبان یه موقعیت هایی رو از دست دادم. مورد دوم اینکه من رشته حسابداری خوندم میخام دوره و ترم های acca که لازمه اون داستن زبان خیلی قوی هستش رو بگذرونم. خیلی خیلی کار سختی در پیش رو دارم ولی اراده انسان میتونه کوه رو جابجا کنه. The first steep is always the hardist همیشه سخت ترین قدم قدم اوله وقتی قدم اول برداشتی باقی راه با تلاش و کوشش هم میشه طی کرد.

12 پسندیده

این مورد کلی نیست. انگلیسی خوشبختانه یا متاسفانه زبان بین المللی هست و برای پیشرفت در هر موضوعی (کار، زندگی، تفریح و …) بایستی زبان انگلیسی بلد باشیم.

من خودم برای اپلای کردن به خارج از کشور شروع کردم. بعد کم کم وارد این بیزنس شدم و الان تقریبا هر روز در حال خوندن مقالات انگلیسی برای کارهای مرتبط با وبسایت و اپلیکیشن هستم.

19 پسندیده

به نظرم همونقدر که برای ما فارسی لازمه
انگلیسی هم لازمه، چون الان اکثر مشاغل خوب و باکلاس، اکثر Reference ها، سرگرمی ها، کتاب ها و بازی ها و میلیون ها اتفاق دیگه به دانستن زبان بین المللی (انگلیسی) نیاز دارن
و همونطور که مشخصه خیلی از اینها به زبان فارسی ترجمه نمیشن و یا اگرم بشن احتمال اشتباه و حذفیات بسیاره
ذات انسان هم کلا ذات کنجکاویه و همیشه دوست داره همه چیز رو همونطور که هست استفاده کنه (دست نخورده باشه)
این دلیل ها منو قانع کرد که زبان رو کاملا یاد بگیرم، به طوری که امروز حدود 7 ساعت انگلیسی خوندم و شنیدم
چند ساعت هم که تا فردا باقی مونده، بازم انگلیسی میخونم

21 پسندیده

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار.این مطلبی که من میگم از نظر خودمه حالا شایدم خیلیاتون قبولش نداشته باشید.ببینید یادگیری زبان انگلیسی خیلی ضروریه به ویژه واسه وقتهایی که ما به یک سفر خارج از کشور میریم یا مثلا برای تعطیلات.خب خودتونم میدونید که بیشتر کشور های جهان زبان مادریشون انگلیسی هست یا به زبان انگلیسی صحبت میکنن.شما وقتی که یک کشور خارجی برید.نمیتونید اونجا فارسی صحبت کنید یا اگرهم که صحبت کنید اون طرف مقابل که حارجی هست نمیفهمه که شما چی میگید و از طرفی زبان انگلیسی یک زبان بین المللی هست و خدمتتون هم گفتم که یادگیری این زبان بسیار مهمه.

12 پسندیده

من بزرگترین هدفم ماجراجویی با انگلیسیه.
چت با مردم دنیا، رفیق شدن با خیلی از قومیت هادر سراسر دنیا، یادگیری و بعدها تدریس طراحی به علاقه مندا، ساخت بازی، و…
بخوام انگلیسی رو خیلی خلاصه شرح بدم به این شکل میشه:
تو خونه بشینید میتونید فقط با اعضای خونواده ارتباط داشته باشی. درسته؟ چون محدودیتی به اسم چهار چوب خونه و اتاق دورتونه
ولی حالا بزنید به خیابون، کوچه، باشگاه، سر کار و… با چند نفر در ارتباط میتونید باشید؟
انگلیسی هم همینطوره. اگه تا ابد فارسی بلد باشید انگار خودتون رو محدود به یک مکان کردید.(فقط ایران)
ولی وقتی انگلیسی یاد بگیرید آزاد میشید که تجربه های زیادی رو بدست بیارید.
من همیشه به این موضوع پرداختم که هدف اصلی میتونه پول باشه ولی لذت بردن خیلی فراتر از پوله.
وقتی شما یاد بگیرید لذت ببرید اون موقع زندگی واستون آسون تر و خوشبختی بهتون نزدیکتر میشه. فک نمیکنم چیزی از ارتباط داشتن با مردم دنیا و ماجراجویی لذت بخش تر باشه.
و انگلیسی قدرت این کارو بهتون میده.

32 پسندیده

سلام خدمت شما دوست عزیز. اتفاقا من هم درست مثل شما فکر میکنم و میخوام که توی زبان انگلیسی خیلی قوی بشم. به طوری که بتونم زبان انگلیسی رو مثل آب خوردن حرف بزنم. درسته من کلاس زبان میرفتم و کلاس زبان میرم درحال حاضر ولی متاسفانه متاسفانه هیچکدوم از این کلاسهای زبان به درد من نخورده. و من دنبال یک چیزی هستم که در اونجا به طور کامل آموزش بدن.نه تنها این بلکه بطور کامل توی اونجا انگلیسی صحبت کنن.یعنی حتی یکی هم نباشه توی اونجا که بخواد فارسی صحبت کنه ولی متاسفانه این چیزی که من دنبالشم نه تنها توی این آموزشگاه زبانی که خودم میرم نیست.بلکه توی جاهای دیگه هم نیست.بزارین راحت بگم اصلا توی ایران نیست.این چیزی که من دنبالشم کامل هست یعنی با آموزش گرامر و لغات و به ویژه مکالمه یعنی هرسه باهم. اما متاسفانه توی ایران همچین چیزی نیست یعنی اصلا یافت نمیشه که بخوای دنبالش بگردی.یکی از دوستان یه مطلبی گذاشته بود توش نوشته بود که بهترین راه واسه یادگیری زبان انگلیسی حضور در همون کشوریه که به همون زبان صحبت میکنن.من هم درست به همین اشاره دارم.

7 پسندیده

عالیه استاد.این درسته من دنبال همین میگردم.ارتباط داشتن با مردم جهان با استفاده از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و غیره. مثل فیسبوک.عالیه.خیلی خوبه

6 پسندیده

برای من زبان انگلیسی یعنی عشق
واقعا دوستش دارم
البته یه علتشم اینه که تو سفر احساس ناتوانی نکنم
وقتی باتسلط صحبت میکنم واقع حس قدرتمند بودن میکنم
این حسو دوست دارم
وقتی دست و پاشکسته حرف میزنم
واقعا احساس میکنم یه ادم ضعیف هستم

8 پسندیده

من یه خانم خونه دار و یه مادر هستم وقتم زبان رو دوست دارم و وقتم محدوده اما میخوام تا آخرش برم. هدف اولم ترجمه کتاب هست مخصوصاً کتابهای بچه ها و بعدش آموزش. البته روان صحبت کردن و مسافرت و ارتباط با انگلیسی زبانهای دنیا هم که فکر کنم هدف همه مونه. نمیدونم چندسال زمان میبره ولی میدونم که میتونم اینجا هم گفتم که کوتاه نیام از خواسته مو و تا آخرش برم. اولش با زبانشناس شروع کردم اما هرجا نیاز به روش دیگه ای احساس کردم حتماً انجامش میدم. امیدوارم به هدفم برسم

13 پسندیده

سلام
علاوه بر همه اینایی که بچه ها گفتن
حرف زدن به یه زبان دیگه غیر ازمادری که خودت تلاش کردی و کم کم موفق شدی خیییییییلی لذت بخشه
خوندن کتاب داستان های زبان انگلیسی هم که واااقعا لذت بخشه
من واقعا به قصد کار کردن در آینده یا پول در آوردن از طریقش ادامش نمیدم
فقط واسه اینکه علاقه دارم
و دوست دارم روزی برسه که خیلی راحت و روان بتونم صحبت کنم
حدااااااااااااااااااااااااااااااااااقلش اینه که درآینده (نه چندان نزدیک:wink::stuck_out_tongue_winking_eye:)بچه هام افتخار میکنن مادرشون میتونه خیلی روان و مسلط انگلیسی صحبت کنه و به زبان انگلیسی مسلط هست:stuck_out_tongue_winking_eye::innocent::hugs::stuck_out_tongue_winking_eye:
و افتخار کردن بچه به مادر یا پدرش یعنی خوده خوده زندگی😍

19 پسندیده

تازه آدم میتونه به بچه هاش یاد بده، که یه پله از بقیه بچه ها جلوتر باشن

14 پسندیده

مثل اینکه بپرسید سواد به چه دردی میخوره؟ آدم اگر خوندن و نوشتن بلد نباشه باز میتونه زندگیش رو بچرخونه اما زندگیش خیلی سختتره و از اطرافیانش خیلی عقبه و راحت سرش کلاه میره و کمبودش رو هرجا میتونه احساس کنه.

تو دنیای کنونی اگر زبان انگلیسی بلد نباشی مثل بیسواد ها هستی. زندگیت بی انگلیسی میچرخه اما از خیلیا که بلد هستن عقب تری و زندگیت محدود میشه. من خودم احساس نیاز میکنم به زبان چون هر روز دارم چیزهای بیشتری یادمیگیریم و چون زبان بلد هستم خیلی از بقیه اطلاعات دسته اولتری دارم و میخوام برم تو خارج تحصیل کنم.

راستش زبان هدف خاصی نیست. زبان فقط یه وسیله برای رسیدن به چیزای بزرگتره. من خودم خیلی مخالف چند زبان یادگرفتن هستم چون بیخودی انرژی زیادی از آدم میگیره درحالیکه تکنولوژی خیلی از زبان هارو به هم نزدیک کرده و تقریبا بیشتر منابع لازم به انگلیسی موجود هستند و بیشتر مردم کشورهای توسعه یافته انگلیسی بلد هستند. غیر از زبان مادری ت انگلیسی بلد باشی کافیه دیگه مثل کور و کر ها نیستی.
هرچند تو ایران ناچاری که فارسی هم یادبگیری.

14 پسندیده

سوال شما مثل اینه که یکی بگه آخرش که قراره بمیریم تلاش کنیم که چی!؟

14 پسندیده

دقیق من هم همین احساس شمارو دارم.من هم عاشق زبان انگلیسی هستم ولی خب من اون راهی رو که میخوام به هیچ عنوان نمیشه پیدا کرد یعنی اصلا توی ایران نمیشه پیداش کرد.من به دنبال یک راه کامل برای یادگیری زبان انگلیسی هستم ولی متاسفانه آموزشگاه ها هم بدردم نخوردن تاحالا.ممنون و سپاس

7 پسندیده

واقعا این تاپیک بااینکه مال ۳سال پیش اما برام جالب بود :wink::wink::sunflower::hibiscus::tulip::cherry_blossom:
آخرش که چی؟؟
سوال چالش برانگیزی بوده در زمان خودش و هنوز هم هست :wink::wink::wink::sunflower::hibiscus::tulip::cherry_blossom::rose:
هدف هرکسی متفاوت یکی برای کار،یکی برای سفر،یکی ارتباط با بقیه ی مردم، یکی ادامه تحصیل و مهارجرت، یکی برای کلاس گذاشتن (این واقعا وجود داره؟؟؟ :thinking::thinking::thinking:) :joy::joy::joy::joy:
واقعا‌سوالی برای خودش :clap::clap::ok_hand::ok_hand::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus::rose::tulip::cherry_blossom::tulip::rose:

14 پسندیده

سلام دوستان.داستان زبان خوندم من اینطور شروع شد که یه روز که با دوستانم بیرون رفته بودیم یه زوج انگلیسی مشکلی براشون پیش اومده بود و از ما کمک خواستند اما ما نمیتونستیم راهنماییشون کنیم همونجا جرقه های یادگیری زبان زده شد البته هدف من این هست که بتونم با ادمهای دیگه از کشورهای مختلف ارتباط برقرار گنم اصلا speaking حس خوبی بهم میده

8 پسندیده

دلایل زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی هست …
اما دلایلی که برای من خیلی مهمه:
۱. اگه با کسی مواجه بشیم که زبان فارسی بلد نباشه و ما هم زبان مادری اون طرف رو بلد نباشیم، با استفاده از زبان انگلیسی باهاش مکالمه می کنیم. چون قطعاً هیچ فردی توی دنیا، این توان رو نداره که بتونه تمامی زبان های مهم و زنده دنیا رو یاد بگیره.
۲. زبان انگلیسی، زبان علمی دنیاست. بهترین منابع و کتاب ها در هر رشته علمی، به زبان انگلیسی نگاشته می شه. نه به زبان فارسی خودمون!!!
۳. زبان انگلیسی، زبان بسیاری از کاربران اینترنتی هست. مگه غیر از اینه که سایت های مهم اینترنتی و علمی، به زبان انگلیسی هست؟ چند وقت پیش یه اینفوگرافیک با همین مضمون دیدم که بیشتر سایت های علمی در اکثر کشورها، بجای اینکه به زبان رسمی خود اون کشورها باشه، به زبان انگلیسی هست.
۴. انگلیسی، واقعاً زبان مفرحی است. وقتی اینکه بتونی یه فیلم کمدی به زبان انگلیسی رو متوجه بشی یا یک آهنگ به زبان انگلیسی، چقدر لذت بخش است؟ یعنی هنر رو بدون تحریف، به همون صورت در قالب زبان اصلی خودش بفهمی و درکش کنی.
البته دلایل برای یادگیری زبان انگلیسی، زیاد هست … من دلایلی رو گفتم که عملاً بکارم می یاد و بیشتر لمسشون می کنم.
به امید موفقیت روزافزون شما

15 پسندیده

دقیقاً همین چند روز پیش، یکی بهم همین حرف رو زد … که چرا اینقدر تلاش می کنی، وقتی می دونی می خوای بمیری؟؟؟!!! …
خیلی از سوال اون طرف جا خوردم …

13 پسندیده