انگیزم رو از دست دادم🥲(لطفا کمکم کنید)

سلام
356 روز بود که زنجیره زده بودم
و دیروز یادم رفت کامل کار کنم و پاره شد
داشتم روز شماری می کردم 365 روز بشه
و الان خیلی خورده تو ذوقم و دیگه حس می کنم انگیزه ای برای ادامه دادن ندارم :smiling_face_with_tear::broken_heart:

2 پسندیده

سلام دوست خوبم نجات دهنده نداشتین که زنجیره ها رو وصل کنه؟

سلام یگانه جان:seedling:
جسارتا خواستم بگم زنجیره قراره ابزاری باشه برای رسیدن به هدف . نباید خودش تبدیل به هدف بشه. میفهمم چه حسی دارین و چه ذوقی داشتین براش. منم وقتی زنجیره‌م ۵۶۷روزه بود همین حسو داشتم دل تو دلم نبود که بشه ۷۳۰ (دوساله) ولی خب یه اتفاقایی پیش اومد و نتونستم زبان بخونم برای چند روز.
اون موقع هنوز نجات دهنده نبود ولی دوستان لطف کردن یه سری راهکار برای ترمیم زنجيره پیشنهاد دادن که من انجامش ندادم و دوباره از ۱ شروع کردم ‌. دوباره زنجیره‌م تو ۲۶۷ روز قطع شد و دوباره شروع کردم ‌.
و الان وقتی برمیگردم و تقویم رو نگاه میکنم، همه این قطع‌شدگیا یه خاطره‌س برام و قشنگه و وقتی اراده خودمو در برگشتنم میبینم لذت میبرم .

البته لازم به ذکره که اینجا دیگه به اون صورت زنجیره خفن ندارم. چون خارج از اینجا هم مشغول زبانم و کلا دیگه زبان عجین شده با زندگیم . اینجا فقط ted education رو نگاه میکنم.

خلاصه مخلص کلام اینکه ناراحت نشو. دلسرد نشو. از اول ادامه بده و نه از نجات دهنده استفاده کن و نه از هیچ روش دیگه‌ای. قدرت اراده خودتو محک بزن و لذت ببر و مطمئن باش چندسال دیگه از خودت لذت میبری و در واقعی بودن زنجیره‌ت تردیدی نداری :heart::seedling:
به این فکر کن که ۳۵۶ روز خوندی یعنی تقریبا یه سال. حالا از اول شروع کنی، سال بعد همچین روزهایی میشه دوسال. قراره خودتو به خودت اثبات کنی، نه به بقیه که عدد زنجیره مهم باشه. اگه هم بخوای از نجات دهنده یا هر روش دیگه‌ای استفاده کنی در واقع خودتو گول زدی . ببین کفه ترازو کدوم‌سمت سنگینی میکنه. اثبات کردن خودت به خودت یا اثبات کردن خودت به بقیه به قیمت گول زدن خودت.
موفق باشی :smiling_face_with_three_hearts:

12 پسندیده

سلام نه نداشتم متاسفانه

1 پسندیده

سلام خیلی برام ارزشمنده که اینقدر وقت گذاشتین و برام نوشتین:face_holding_back_tears:🩷:people_hugging:
واقعا حرفاتو خیلی خیلی بهم روحیه داد و کمک کرد
از صمیم قلب ازتون ممنونم برای این حس خوبی که بهم دادین
تمام تلاشمو می کنم که دوباره که شروع کردم این زنجیره خودش برام تبدیل به هدف نشه
:people_hugging:🩷🫶🏻

4 پسندیده

قربونت برم قشنگ جان:heart:
موفق باشی

2 پسندیده

سلام دوست عزیز

این میشه رنجیره چند وقته من که خوشبختانه شکست چون هدف ام شدع بود اینکه فقط برای زنجیره زبان بخونم اگر روزی حس و حال زبان خوندن نداشتم صرفا برای حفظ زنجیره زبان میخوندم و خب داشتم یه جورایی خودمو گول میزدم و این کار چند وقت بعدش خیلی روی روحیه ام تاثیر گذاشت واسه همین گذاشتم بشکنه
البته منم خیلی انگیزه و دوسش داشتم وقتی ۴ رقمی شدع بود کلا یه حس خیلی خفنی داشت ولی همزمان با حس خفن بودنش داشت زبان خوندنم رو خراب میکرد واسه همین از قصد گذاشتم بشکنه و الان خیلی بهترم شده
کنار زبانشناس کلاس زبانم میرم واسه ایلتس
فقط خواستم بگم اشکالی نداره که زنجیره تون شکسته محکم برگردید و ادامه بدید
موفق باشی هم شهری :blush:

9 پسندیده

با دوستان کاملا موافقم، زنجیره کارکرد اصلی اش تا وقتی هست که شما عادت به شنیدن پادکست، خوندن کتاب، وغیره کنید در کل خودتون رو درگیر زبان کنید چه در زبانشناس چه غیرش و نکته آخر هدف گذاری کنید تا بی انگیزه نشوید دوست گرامی به قول آقای نوری روزتون خوش از خوشم اونور تر :smile: @HasanNoori1382

4 پسندیده

سلامم نوشین خانم خوب هستین ؟ :blush::blush::blush:

چه جمله ی زیبایی گفتین یادش بخیر خودم یادم رفته بود جمله‌ ی خودمو
مرسییییی دوست زبانشناسی من :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:

3 پسندیده

خداروشکر بد نیستم زیاد :joy:، منفی در مثبت شد :rofl: جمله اتون رو فراموش نکنید جناب نوری حال خوبی توش هست :blush:

1 پسندیده

سلام
خیلی ممنونم ازتون:sparkles::slightly_smiling_face:
اره دقیقا درست میگین الان که شکسته و دوباره دارم کار می کنم میبینم اره اون موقع برای اینکه یه چیزی یاد بگیرم کار نمی کردم بیشتر برای این بود زنجیره ام حفظ بشه
ولی اینکه شما ۱۰۰۰ روز زنجیره تون رو نگه داشتین و خودتون بخاطره اینکه شد بود هدفتون گذاشتین ۰ شه خیلی ایولا داره
امیدوارم موفق باشین:smile::sparkles:

1 پسندیده

این اتفاق برای اکثر زبان آموزای اینجا افتاده مطمئن باش تنها نیستی
مهم اینه که 356 روز زبان خوندی و هدفت این بوده زبان یاد بگیری مسابقه که نبوده برنده بشی و جایزه خفن بگیری:grin:

الانم 356 روز خوندی و هدف جدیدت رو شکستن رکورد خودت قرار بده
به امید 357 روز شدنت و بعدش 1000 و…

2 پسندیده

سلام

بنده هم با حرفتان موافق و هم مخالف

موافق چرا ؟ چون بعله بیشتر افراد زبان آموز سعی بر زنجیره دارن تا یادگیری زبان انگلیسی

مخالف چرا؟ زیرا دسته ای از افراد هستند که ، زنجیره رو به عنوان یک پشتکار گذاشتن ، و دو هدف مشترک دارن ، یک زنجیره و دو که فوکوس میکنند یادگیری هستش

شخصا خودم روش یادگیری خودم رو دارم که هیچ وقت از زبان خسته نمیشم

خودمم هم گول نمیزنم ، چون از نجات دهنده استفاده نمیکنم ( مگه اینکه بعضی موقع ها زبانشناس باگ میخوره بعد میگه زنجیره شما شکست ، اونم کم پیش میاد )

کلام آخر اینه که ، باید سعی بر یادگیری کرد
زنجیره هم فقط برای این گذاشته شده که چند روز پشت سرهم زبان می‌خونی یا چقدر پشتکار و استمرار داری
اگه شکست ، ناراحت شدن طبیعیه ، اما به جای افسردگی و ترک آن ، باید سعی کرد ، که آن را دوباره ترمیم کرد ، وبهتر و بیشتر از قبلی کرد + یادگیری بهتر و بیشتر …

1 پسندیده

سلام

برای یادگیری زبان انگلیسی نباید انگیزه از دست داد
و ناراحت شدن طبیعیه

پیشنهاد بنده این است که شما چند روز به خودتان استراحت دهید و بهتر از قبل شروع کنید
و اینبار برای خود هدف تعیین کنید

که ۱۰۰۰ روز مداوم زبان انگلیسی را بخوانم

بستگی به پشتکار و استمرار شما دارد
بنده به خودم قول دادم ، که بتوانم در طی ۱۰۰۰ روز زبان را یاد بگیرم ، و دیروز که نمی‌توانستم انگلیسی را بفهمم ، و امروز میتوانم با یک فرد که زبان انگلیسی صحبت میکند ، به صورت رایتینگ صحبت کنم ( البته اسپیکینیگ بنده ضعیف است متاسفانه)

بنده سعی کردم که کلمات بیشتری یاد گرفته و. بعد به سراغ قواعد بروم ، قواعد هم مهم است در اسپیکینگ

کلام آخر : برای اینکه بتوانی دوباره شروع کنی پیشنهاد میکنم این هارا انجام دهید : ۱ چند روز استراحت کن
۲ تکه تکه هدف تعیین کن
۳ سعی شما بر این باشد که زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید
و ۴ از شکست زنجیره غمگین نشوید

موفق باشید

2 پسندیده