بحث و گفتگو «آخرین کتاب انگلیسی که خواندید چه نام داشت؟»

بله همین کامیز جان.فوق العادست

4 پسندیده

ببخشید حواسم به همه چی بود بجز پسوورد
رمز عبور: www.englishlearner.ir
پست داستان هم اصلاح شد

3 پسندیده

اینم کتابی که همین الان تموم کردم :blush:

![image](upload://81c2EBvi1QcA5r02B1oU3nYU7JC.PNG)

لهجه: بریتیش

سطح Elementary

انتشارات: Macmillan Readers

لینک دانلود کتاب و فایل صوتی

رمز عبور: www.irlanguage.com

یاداشتی از داستان:

![image](upload://enbr7xNbRC8wqBPcYOT64iCCIrv.PNG)

یکی از داستان ها و ماجراجویی های شرلوک هولمز هست که میخواد معمای دیگه ای رو حل کنه. این معما درباره خرافاتیه که توی یک مکان به نام دارتمور رواج پیدا کرده، درباره سگ شکاری ایه که شبا بیرون میاد و مردم رو می کشه و ادامه ماجرا که خودتون بخونید.

این سبک داستان هارو من دوست ندارم ولی تنها قسمت هایی که از داستان های شرلوک خوشم میاد آخراشه که راه حلارو رو میکنه. خوبه که هنگام خوندن داستان واسه خودتون معما ها رو حل کنید ببینید تهش درست در میاد یا نه :grinning: من دوتاشو حدس درست زدم. هر کی خوند بیاد بگه تا منم بگم چیارو حدس زدم.

مشارکت فراموش نشه… :+1:

8 پسندیده

آخرین کتابی که من خوندم
don quixote (دون کیشوت)

هر شب هم یکی از داستانای step to understanding رو میخونم همونطور که @behzad75 اشاره کردن خیلی کتابهای مفیدی هستند
البته من این کتابارو داخل برنامه “دهکده زبان” خوندم ، اگه شما هم مث من حوصله پیدا کردن صوت کتاب و پی دی اف و ترجمه لغت یا متن رو ندارین پیشنهاد میکنم حتما دهکده زبان رو نصب کنید

10 پسندیده

اینو خوندم
خیلی این پیرمرده خنگه همش تو توهم زندگی میکنه :joy::joy:
کتاب جالبیه
اپلیکیشنو حتما دانلود میکنم

5 پسندیده

آخرین کتابی که من خوندم

که فک کنم همه هم موضوعش رو میدونن،چقد هم غم انگیزه :expressionless:

7 پسندیده

برعکس من خیلی داستان های شرلوک هولمز و دوست دارم حتی یکی دوتا فیلمشم که ساختن چندبار نگاه کردم ،همیشه داستاناش با ی معماهای پیچیده ای شروع میشه که ادم فک می کنه آخرش چقد عجیب قریب میخواد تموم بشه ولی آخر داستان شرلوک هولمز بایکم دقت و هوش به اصل ماجرا پی میبره ،واقعا خیلی آدم جالبیه ،فقط من ی سوال همیشه برام وجود داشته که این شخص شرلوک هولمز واقعیت داشته یا داره ؟یا همش ی شخصیت داستانیه که تو دنیا معروف شده؟؟؟
واقعا اگه یکی من و از این ابهام در بیاره خیلی ممنونش میشم.:grin:
این کتابم حتما میخونم ،ممنون که گذاشتینش.

6 پسندیده

منم سریال ها و فیلماشو دیدم انصافا قشنگن
کتاب داستانش یکم واسم جذاب نیست
شرلوک هولمز داستانه و واقعیت نداره ولی شخصیتشو نویسنده از جوزف بل برداشته
شرلوک هولمز خصوصیاتش تو دیدن بارز بوده به طوری که با کوچیک ترین نگاه سر نخ پیدا میکرد
جوزف بل هم میگن از اون دسته آدمایی بوده که یه جسمو چند دقیقه میدیده و بعد بدون نگاه کردن بهش اونو می کشیده
نویسنده داستان های شرلوک از چشم های جوزف بل ایده گرفته و داستان هاشو نوشته. البته یه سری ایده های دیگه هم پشت داستان هست ولی در همین حد کافیه که شما بدونید شرلوک واقعی نیست
ولی کارآگاه های زیادی تو دنیا هستند که نابغه ان

7 پسندیده

چ جالب:slight_smile:

2 پسندیده

منم در حال خوندن کتاب زنان کوچک هستم

6 پسندیده

لینک دانلودی در دسترس دارید؟

2 پسندیده

تا بحث داغه درباره کتاب هایی صحبت کنیم ک تجربه جالبی نبودن
من daddy long legs رو با علاقه زیاد خواستم بخونم
ولی اونقده توش شاعرانه استعاره حرف زده شده بود من پنج خطو اولو خوندم حذفش کردم :joy::joy::joy::joy::joy: با خودم گفتم بابا لنگ دراز و ک تلویزیون داد چ کاریه (شوخی)
خیلی سطحش واسه من زیاد بود

8 پسندیده

نه از برنامه دهکده زبان میخونم

6 پسندیده

اینم عشق منه :heart_eyes::heart_eyes:
البته 2 تا فصلشو خوندم و ولی چون با ترجمه * احمد شاملو* :heart::heart: تقریبن میشه گفت روزی یه بار میخونمش و هزار بار تمومش کردم خیلی سریع پیش رفتم همین دوفصلو .
نمیشه هیچ خلاصه ای ازش داد چون این کتاب زندگیههه
خیلی خیلی قشنگه
البته بگم اینم که آدم بزرگایی که اهلی نشدن ، شاید اونقدری که من با عشق میخونمش جذاب نباشه براشون و مثل بقیه داستان ها بخونن و مثل کرور کرور کتاب دیگه بذارنش کنار .
اما پیشنهاد دادن که نه با عشق میگم بهتون که اجازه بدین اهلیتون کنه
روز و روزگارتون خنده

11 پسندیده

با این آمار مطالعه پایین توی کشور ما فک نکنم اصلا تجربه مطالعه اونجوریکه شما فرمودید رو داشته باشیم…انقد کم کتاب میخونیم که کار به اونجا نمیرسه که کتاب دلخوامون نبوده😢

5 پسندیده

منم اینو خ دوس دارم پونه جون…:blush:

3 پسندیده

http://hashtagbook.mihanblog.com/post/20
بچه ها این کتابم (13reasons why )خیلی تعریفشو شنیدم سریالش هم ساخته شده حتی
اینم توضیحی که از همون وبلاگ کپی کردم :relaxed:
((کلی جنسن از مدرسه برمیگرده خونه تا جعبه مرموزی که اسم خودش رو روش داره رو ایوانش پیدا کنه. داخلش سیزده تا نوار کاست که توسط هانا بیکر، همکلاسی و فرد مورد علاقش که دوهفته پیش خودکشی کرده بود، ضبط شده پیدا میکنه.

در نوار هانا توضیح میده که برای اینکه زندگیش رو تموم کنه سیزده تا دلیل داشته. کلی یکی از اون دلیل هاست. اگه به اون ها گوش بده، میفهمه که چطور به این لیست راه پیدا کرده. ))
پونه نوشت * پ. ن😅* : (( و کلا این دختر توضیح میده تو 13 تا کاست که چه کسایی چه حرفایی زدن بهش و این کارها و حرفا روش تاثیر گذاشته ؛ قشنگیش اینه که این 13 تا دقیقا دست خود اون اشخاص میوفتن و داستان رو جذاب میکنن ))

و کلا این وبلاگی که گذاشتم خیلی چیزای خوبی داره مث me before you و ONE plus ONE و خیلی چیزهای خوب دیگه
و اینم بگم که فرمت فایل ها epub هستش برای همین پیشنهاد میکنم از بازار برنامه UB READER دانلود کنین برای خوندن داستان هایی که دانلود میکنین از این وبلاگ .
بچه ها شبتون رنگی منگی :wink::wink:

4 پسندیده

تشکر میکنم از آقا کامبیز که این تاپیک خوب رو زدن و مورد استقبال خوبی قرار گرفته.

در رابطه با خودم من بیشتر چون پشت کامپیوتر هستم و کارهای تحقیقاتی میکنم، کمتر میرسم کتاب به صورت فیزیکی بخونم. بیشتر مطالب اینترنتی و راهنماهای مختلف رو میخونم. اما در رابطه با کتاب توصیه ای که میتونم بکنم به دانشجوها این هست که حتما کتب زبان اصلی دروس دانشگاهی رو خریداری بکنن و بخونن.

این کار از دو جهت تاثیرگذاره

۱- زبان انگلیسی رشته ی تخصصی خودتون رو بهتر یاد میگیرین،

۲- درس رو از منبع بهتری یاد میگیرین

نکته ی دوم خیلی مهم هست. معمولا اکثر کتب داخلی ترجمه شده ی ناقص کتب خارجی هستن و بسیار بینظم ترجمه شدن. علی الخصوص وقتی استادی کتاب خودش رو به شما معرفی میکنه بدونین که بیچاره شدین :joy: این اساتید گرام معمولا کتب رو میدن به دانشجوها برای گرفتن نمره و غیره ترجمه کنن، و خوب دانشجو هم تخصص آنچنانی نداره و بد ترجمه میشه. از طرفی حتی اگر خودشون هم ترجمه کنن معمولا از انسجام خوبی برخوردار نیست. مخصوصا وقتی چند کتاب رو گرداوری میکنن اوضاع بدتر میشه. حتی کتبی مثل ریاضی و … هم بهتره انگلیسی بخونین. خیلی شیرین تر هست. اولش سخته ولی باز تبدیل به عادت میشه. کلاس هم داره! :wink:

8 پسندیده

وای آقای ناصری درد دل من و گفتین ،رشته ای مثل روانشناسی نود درصد نظریه ها و روانشناساش خارجی هستند و کتابایی که ما میخونیم بیشتر حاصل کار این روانشناساست و که ما به صورت ترجمه شدش رو میخونیم و منم خیلی مشکل دارم با این قضیه مثلا یکی از کتابام فلسفه ی روانشناسیه،حالا فک کنید مطلب ی کتاب تقریبا به فلسفه بخوره ترجمه شده ی ی کتاب دیگم باشه ،دیگه ببینید چی میشه اینقد مطالبش ناهماهنگه که اصلا رقبت نمی کنم بخونمش.:confounded:

5 پسندیده

ببخشید این فرمایش شما برای دروس دانشگاهی مثل مدیریت مالی وحسابداری که حالت تحلیل مسائل مالی رو داره خ سنگین بنظر میاد چون همون نشریات مالی ترجمه شدش بقدر کافی سنگین هست وحالا دیگه بخوای به زبان اصلیش روهم بخونی باید خ قوی باشی البته هر چند که توی اینجور رشته ها داشتن زبان قوی خ مهمه…من دیگ کلا دارم از زندگی ناامید میشم😢

2 پسندیده