بهترین اپلیکیشن پادکست چیست؟

عالی
از شما @YoKambiz به خاطر پست و از شما @Farzad_Poodineh به خاطر معرفی برنامه خوب خیلی تشکر می کنم.

3 پسندیده

I love Merriam-Webster’s Word of the Day, let’s play it!
http://www.podbean.com/media/share/dir-ndckf-356150a
بچه ها پادکست پیدا کردم برای یادگیریه لغات,
برید و لذت ببرید,

6 پسندیده

چرا برای من ایرور میده؟

1 پسندیده

اگر ارور میده اسم پادکست رو سرچ کن

همین جمله بالا رو سرچ کن

1 پسندیده

پیداش کردم ممنون :pray:

3 پسندیده

@Farzad_Poodineh
سلام اقا فرزاد تو این نرم افزار پاد بین، ایا گزینه ای داره که دانلود خودکار فعال شه؟
اخه من الان رقم دانلودام هر روز داره زیاد میشه الان رسیده 103
در صورتی که رو زاول کلا 17 تا رو خودم دان کردم
چرا یعنی؟

1 پسندیده

ولی برای من هر روز خودش دان میکنه
همونایی که هر روز الارم میده که پادکست جدید دادن
همونا رو به لیست دانلودم اضافه میکنه :persevere::expressionless:

1 پسندیده

عزیزم برو تو قسمت تنضیماتش قسمت auto download new episode رو خاموش کن

5 پسندیده

سلام فدات
ممنونم
رفتم درستش کردم
مرسی که گفتی نجاتم دادی😂
یادم اومد قبلا خودم بدون اینکه حواسم باشه فعالش کرده بودم.
بازم مرسی

3 پسندیده

مرسی آتوسا خانوم :pray:
من چون هر اپلیکیشن جدیدی رو که تو گوشیم نصب میکنم اول از همه دسترس های اینچنینی به اینترنتش رو میبندم واسه همین یادم نبود که این اپ دانلود اتومات هم میکنه

از نسیم خانوم @a.bayani هم عذر خواهی میکنم بابت دادن اطلاعات غلط

3 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم.

دقیقااااا مثل من هستید, اشکالی نداره, :heart_eyes::smiley::grinning_face_with_smiling_eyes::wink:

3 پسندیده

نه بابا این حرفا چیه اقا فرزاد. ممنون ازتون
سلامت باشید. :grin:

2 پسندیده

سلام.
اول بخاطر معرفی این نرم افزار فوق العاده ممنون. دوم یه پیشنهاد داشتم من چند وقته پادکست های 6minute english رو گوش میدم. هم موضوعاش جالبن هم حجمشون کمتره هم انگلیسی محاوره رو یاد میده هم متن دارن. نرم افزارش توی گوگل پلی هست.
لینک دانلودشو میذارم اگه دوست داشتین امتحانش کنین!
(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilephl.english6mins)

9 پسندیده

سلام دوستان، چندتا سوال برای من درمورد گوش دادن به پادکست مطرح شده اونم اینکه چطوری باید با این پادکست ها کار بکنیم. فقط گوش دادن کافیه؟ اگه پادکست متن هم داشته باشه چطوری باید باهاش تمرین کنیم؟ بنظر شما مرتبا موضوعاتی رو که بهشون گوش میکنیم رو عوض کنیم بهتره یا اینکه روی یه فایل که خودمون هم بهش علاقه داریم کار کنیم تا خوب بهش مسلط بشیم بعد بریم سراغ فایلهای بعدی، کدوم بهتره؟
و سوال آخرم اینکه دیگه چه راه هایی رو برای تقویت listening پیشنهاد میکنین؟

2 پسندیده

سلام

بله کافیه

اگه متن داشته باشه بهتره که همزمان با صوت به متن هم نگاه کنید

بهترین انتخاب اینه که موضوعات پادکستی که مورد علاقه تونه رو گوش بدید
و همونطور که گفتم یکبار کافیه، چون خسته کننده میشه (البته یک سری از پادکست ها هستند که معنی عبارات و کلماتی که تو پادکست استفاده شده رو براتون میگه و اونا رو میتونید چند بار گوش بدید تا کلماتش بیشتر تو ذهنتون بشینه)

شنیدن
1 - فایل هایی که مناسب سطح زبانتون هستن
2 -کاملا مورد علاقه تون باشن و باهاشون ارتباط برقرار کنید

4 پسندیده

سلام

جواب تمام این سوالات شما بستگی به خودتون داره.

ما دو جور یادگیری داریم.

1. به صورت فشرده
  2. بصورت گسترده.

برای استفاده از هر کدوم از این موارد باید شرایطتون رو در نظر بگیرید.

تعریف اینها خیلی ساده به این شکل میشه:

هر موقع یه متنی رو بر دارید و بار ها و بارها گوش بدید و تمرکزتون برای یادگیری زبان داخل مطلب باشه میشه فشرده.
برعکس این موضوع میشه گسترده. یعنی شما مطلب رو برای مطلب میخونید و هدفتون اینه که از مطلب چیزی یاد بگیرید.

فشرده خوانی معمولا برای زبان آموزانی پیشنهاد میشه که در سطوح پایین هستند. که میشه گفت شروع کننده تا تقریبا متوسط.

وقتی شما به سطح متوسط می رسید دیگه فشرده خوانی از ارزشش کاسته میشه. چرا که شما یک ریشه زبانی ساختید و دیگه نیازی ندارید که به شدت متمرکز بخونید. پس تو این سطح باید گفت بهتره گسترده کار کرد.

خب با این توضیحات من به سوالات شما پاسخ میدم:

جواب این دو سوال رو با هم میدم.

اگه سطحتون پایینه فشرده خوانی مناسبه:

متن رو بر میدارید و همزمان به مطلب گوش میدید. ( مطلبی که انتخاب می کنید بهتره دارای زمان کم باشه). همزمان که متن رو دنبال می کنید با یه هایلایتر یا هر چیزی لغاتی که بلد نیستید رو علامت گذاری می کنید.وقتی بار اول تموم شد.

بر می گردید. و لغاتی که بلد نبودید رو با دیکشنری در میارید. یک دور روخوانی می کنید.

دوباره بر میگردید و باز مطلب رو این بار با این علم که لغات جدید رو آشنا هستید گوش میدید. یک یا دو بار دیگه این کار رو می کنید. تا وضعیت درک شما از مطلب مثلا از 80 درصد به 100 درصد برسه.

وقتی رسید. شما اجازه دارید به مطلب بعدی برید.
آیا کار شما با این مطلب تموم شده ؟ خیر. بهتره روز های اتی به این مطلب برگشته و دوباره مرورش کنید. بنا بر سیستم یادگیری ذهنی. ( Spaced repitition system)
با این کار شما بار ها و بارها لغات رو مرور کردید و به حافظه بلند مدتتون می فرستید.

حالا فرض میگیریم. شما می خواید به شکل گسترده این مطلب رو بخونید.
تو این حالت شما مطلبی رو انتخاب میکنید که براتون مناسب باشند و حداقل 90 درصدش رو متوجه بشید.
مطلب رو پلی می کنید و فقط بهش گوش میدید. هدفتون یادگیری مطلبه. نه انگلیسی. پس گوش میدید و رد میشید
از دیکشنری و … استفاده نمیکنید.

گسترده خوانی یا گسترده شنوی یکی از قانون هاش اینه که تا جایی که ممکنه از دیکشنری استفاده نشه. هدف اصلی این حالت تطبیق ذهن شما با آوا ها، صدا، سرعت و شیوه استفاده لغاتیه که گوینده داره استفاده می کنه. و صد البته پشت صحنه شما لغت هم یاد میگیرید.

باز هم این موضوع پیش میاد که هدف شما چیه. آیا فشرده خوانی انتخاب شماست؟ آیا دایره لغات شما بالاست یا پایینه؟

اگه سطحتون پایینه و هدف فشرده خوانیه چندین بار. در غیر این صورت یک بار کافیه.

استفاده از زبانشناس. گوش دادن به مطالبی که براتون جذابیت دارند.

10 پسندیده

سپاس فراوان از جواب شما دو بزرگوار. متشکرم

3 پسندیده

ممنون از پرسشگر و ممنون از پاسخگو :rose::rose:
فقط اینکه ای کاش نسخه ای او اس زبانشناس بود
آقای ناصری خواهش میکنم نسخه ایفون هم منتشر کنید:rose:

1 پسندیده

سلام ممنونم بابت اطلاعات مفیدتون
در ایتیونز و اپ استور پیدا نکردم
نداره:disappointed_relieved::sob:

1 پسندیده

سلام ممنونم از شما. این لینک رو امتحان کنید ببینید میشه ؟

1 پسندیده