تالار زبانشناس

بحث و گفتگو «انگلیسی قدرت یا داستان های واقعی؟»

بحث و گفتگو «انگلیسی قدرت یا داستان های واقعی؟»
0

بسیار بسیار عالی و کامل

1 Like

خیلی عالی بود. من جواب خیلی از سوالامو گرفتم. فقط یه سوال. انگلیسی قدرت رو چطوری میخونید؟ کلمه هایی که نمیدونید هایلایت میکنید و بعد متنو ترجمه میکنید خودتون؟ از کجا میدونید صحیحه؟ من الان نمیدونم چطوری باید شروع به خوندنش کنم

چقدر خوبه که انقد وقت میذارید این همه جمع بندی های عالی برا مطالب میذارید

1 Like

سلام به همه عضو های زبان شناس. امیدوارم مطلبی که میگم برای همه راه گشا و مفید باشه البته بعد از این که راهنمایی لازم برای این موضوعی که ایجاد کرده ام رو کسانی که وارد هستند بدهند.
من سریع تعریف میکنم استعداد چیست و بعد موضوع اصلی رو مطرح میکنم. حداقل تعریف : استعداد یعنی سریع یاد گرفتن چیزی و هر چقدر زمان یادگیری کمتر استعداد در آن بیشتر
در مورد این که هر کسی تو هر زمینه ای استعداد داره شکی نیست.میدانیم در یک موضوع مشخص مثلا زبان انگلیسی کسانی هستندکه هم زبان انگلیسی را دوست دارند و هم استعدادش رو دارند ولی اگر بخواهیم همه این کسانی که استعداد برای یادگیری زبان انگلیسی دارند رو مقایسه بکنیم با طیفی از درجه استعداد ها مواجه میشیم . یک مثال میگم: من در حفظ کردن سریع شماره تلفن عالیم یعنی اینکه شماره تلفن رو در عرض ۱۰ثانیه حفظ میشم و اگر هم ۱ ساعت بعد دوباره آن شماره تلفن را از من بپرسند من به یاد دارم
ولی دوستم ۲ دقیقه طول میکشد تا شماره تلفن رو حفظ بشه و به ترتیب دوست دیگرم ۱ ساعت و در نهایت آخرین نفر مجبور هست یاد داشت کنه چون ممکنه هر لحظه یادش بره. نکته ای که در مثال بالا وجود دارد این هست که همه میتوانند شماره تلفن حفظ کنند و هرکسی نسبت به نفر بعدش استعدادش کمی بالاتر هست ( مثلا آقای x ده ثانیه حفظ میکند و اقایy یک دقیقه) .
در زبا انگلیسی هم همین طور هست و مخصوصا در زبان شناس به وضوح این موضع قابل لمس هست دقیقا در درس انگلیسی قدرت ، وقتی که مثلا آقای فلانی در عرض یک هفته یک درس از انگلیسی قدرت رو به اتمام میرسونه ( از تمرین تلفظ بگیر تو پنج استراتژی تقویت مکالمه ) مو به مو . ولی من یک ماه طول میکشه که همان درس انگلیسی قدرت رو تمام کنم. درسته که در آخر موفقیت ارزش دارد ولی زمان ارزشش خیلی بیشتر از موفقیتی است که میخواد در طولانی مدت حاصل بشود. به نظر من اگر کسی مثل من درس انگلیسی قدرت روزانه ۲ الی ۳ ساعت مطالعه میکنه و بیش از دوهفته زمان میبره تا یک درسش رو تموم کنه بهتره بره به جای انگلیسس قدرت در داستان های واقعی که کوتاه تر هستند رو با همان روش سایه دنبال کنه که مسلما خیلی خیلی خیلی زودتر به انچه که میخواد میرسه ولی انگلیسی قدرت رو اگر کسی بخواد هر درسش رو ده روزه به نحو احسن انجام بده باید استعدادش بالا باشه مگر نه وقتش رو الکی تلف کرده حتی اگر در انتها موفق بشه ولی چه سودی دارد چون بعد ار گذشت ۲ سال تازه سطح متوسط مکالمه زبان رو تموم کردی و در کنارش نه فیلمی دیدی ، نه گسترده خوانی در زبان انگلیسی داشتی و نه خوب در زبان غرق شدی.

7 Likes

خیلی خیلی ممنونم آقای کامبیز عزیز :hugs: کامل و عالی نوشتید.:sunglasses:

1 Like

مرسی آقا منصور عزیز. مخلصیم :rose::rose::rose:

2 Likes

آقا کامبیز عزیز باید این نرخ رو ادیت کنی!

الان (امروز 4شنبه 30 آبان 1397) دلار 13200 شده و میشه حدودا 1.306.800 تومن !!!

5 Likes

سلام
الان اپلیکیشن زبان شناس سطح بندی شده
من دوره مقدماتی رو تقریبا تمومم
میتونم طبق همین دسته بندی اپلیکیشن ادامه بدم؟
ینی بعد از اتمام دوره مقدماتی متوسطه رو شرو کنم؟ به همون ترتیب دسته بندی؟

با شروع دوره متوسطه میتونم خوندن کتابای زیبوک رو هم شرو کنم؟

پیشنهاد من امتحان کردنه. یعنی شما امتحان کنید ببینید کدوم براتون مناسبه و اون رو مورد استفاده قرار بدید. ممکنه برخی دوره ها براتون خیلی ساده باشن و وقتتون رو هدر بدن

3 Likes

سلام من اینجا رو با راهنمایی یکی از دوستان پیدا کردم میخواستم بپرسم توی انگلیسی قدرت روش سایه رو فقط برای مینی داستانها باید انجام بدیم یا برای درس اصلی‌ و واژگان هم انجام بشه؟
و من نمیدونم چطوری باید بخونمش اگه میشه راهنمایی بفرمایید

با سلام
روش سایه چیزی نیست که بشه گفت حتما باید انجام شود
دل به خواهی است در کل در انگلیسی قدرت داستان های کوتاه به مراتب مهمتر هستن گرچه من خودم هر چی میشنوم رو تکرار میکنم.اینم توضیحات کاملتر دوره ای جی

ع ممنونم دست شما درد نکنه از راهنمایتون جناب اقای راستین😊

1 Like

سلام بر همه دوستان ،وقت همگی بخیر ،خوشحالم در جمع زبان دوستان هستم.
دوستانی که این مجموعه ها رو کار کردن میشه از خودشون وییس های انگلیسی بزارن تا ما گوش بدیم و سطح زبان شون را واقعا احساس کنیم ؟؟؟

اگر توی تاپیک “چالش لتس تالک” تشریف ببرید (با یه سرچ ساده پیدا میشه) می تونید نمونه ها را بشنوید.
دوستان در اکثر چالش ها حضور فعال دارند.

یادش بخیر
وقتی ۹۹ دلار میشد ۳۰۰ هزار تومن !!

2 Likes

درود بر آقا کامبیز عزیز :blush: ممنونم بخاطر همه زحماتتون :rose:من هم باید بگم که ای جی خیلی عالیه و بسیار پر انرژی :clap::clap::clap: ولی سه تا درس انگلیسی واقعی رو هم پارسال کار کردم خوب بود و با نظر آقای ناصری عزیز موافقم چون تنهایی کار کنی خسته کنندست! من نتونستم ادامه بدم… اگه پارتنر داشته باشید عین خود متن که دو نفری صحبت میکنن ، کار کنید خیلی هم خوبه :blush:

2 Likes

سلام…ببخشید…یه سوال…
این مینی استوری مربوط به کدوم بخش پکیجه و به چه نامی؟

سلام این مینی استوری نیست. مکالمه بین ای جی هوگ و استیو کافمن هستش.

شما میتونید این رو در پادکست ای جی هوگ بخش جدید پیدا کنید.

1 Like

جسارته ولی انگلیسی بدون تلاش کجای این دسته بندی قرار میگیره؟! چون من الان با اون شروع کردم . یعنی فکرکردم کارای ای جی اول بدون تلاشه بعد تلفظ بدون تلاش و بعد انگلیسی قدرت. درسته آیا؟

1 Like

سلام. انگلیسی بدون تلاش استارتره برا کسایی که می خوان کار با دوره افرتلس رو شروع کنن…ساده ترین درسا برا کسایی که تا حدی میشه گفت متوسط هست سطح شون

ترتیبی هم که گفتید، درسته.
/دوره داستان های واقعی؛ مربوط به یه دوره ی دیگه س و به آقای AJ مرتبط نیست (فکر کنم اسم دوره ش deep learning باشه)
به هر حال، دوره deep learning هم سطح خاص خودش رو داره و هر کس، بسته به سطحش، می تونه از اون هم استفاده کنه

1 Like