بحث و گفت گو «چگونه از زمان مرده برای یادگیری انگلیسی استفاده کنیم؟»

خیلی خوشحال شدم که اسمم و بلد بودید من فقط یه بار اسمم و گفته بودم این نشون میده واقعا با جون و دل وقت میزارید و حواستون به همه چیز هست.ممنون::grin::grin::grin::grin:

3 پسندیده

من تو یادگیری اسم ها فاجعه ام. :grin:

ولی کسایی که برام مهم هستند رو فراموش نمیکنم. به عنوان عضو گروه ما من برای شما احترام زیادی قائلم و صد البته حواسم بهتون هست :rose::rose:

ایشالا در آینده بیشتر آشنا میشیم. :rose:

4 پسندیده

سلام
ولی میگن موقع غذا خوردن باید تمام حواس به غذا باشه!

به نظرتون چه تمریناتی انجام بدم که چند ماه دیگه (6 ماه) وقتی به یک آهنگ انگلیسی مثلا (see you again) گوش میدم دقیقا بفهمم چی میگه (منظورم انگلیسییه)
مرسی موفق باشید

1 پسندیده

سلام دوست عزیز.

سطح انگلیسی شما چقدره؟

چند وقته مطالعه داشتید؟

چقدر زمان در روز می تونید بزارید؟

همون آهنگ رو در حال حاضر چقدرش رو متوجه میشید؟

1 پسندیده

سلام
لیسنینگ: ضعیف - اسپیکینگ: متوسط - رایت: خوب - درک مطلب: متوسط
بطور جدی زیاد نیست ولی بیشتر با ترانه ها سروکار داشتم.
بستگی داره ولی حداقل 2 ساعت.
فقط قسمتهایی که چارلی پوت میخونه رو تا حد متوسط ، ولی وقتی رَپر شروع میکنه بهیچوجه :neutral_face:

1 پسندیده

مثله همیشه مقاله عالی
فقط من نمیتونم موقع انجام کارای دیگه رو زبان تمرکز کنم
مثلا غدا خوردن یا حتی ظرف شستن
من حداقل در روز یک ساعت کارهای خونه و گردگیری دارم
وقتی شروع میکنم به گوش دادن فقط اولش حواسم به زبانه یکم بعد به خودم میام که تموم شده نفهمیدم:neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face:
چطوری لباس میپوشین حواستون به چیزیه که گوش میدین اونم با تمرکز:thinking::thinking::thinking:

پ.ن: آقا کامبیز عکسایی که برا مقاله هاتون انتخاب میکنید بی نظیرن:ok_hand::ok_hand::ok_hand:
@YoKambiz

4 پسندیده

بهتون حق میدم. این مورد رو میشه گفت از هیچی بهتر

چون گاهاً نمیشه زبان خوند به خاطر کار های دیگه

من 80 درصد پروسه زبانیم در همین زمان ها بوده. مگر اینکه کتاب بخونم مثلا :grin:

4 پسندیده

گوش دادن پادکست کمکی میکنه تو زمان های مرده ؟ تو همین برنامه دهکده زبان یه قسمت داره پادکست های مختلفی هست که یه مکالمه تو سطح اینتر مدیت هست بعد دونه دونه میاد کلمات و اصطلاحاتش رو توضیح میده و تو هر پادکست سه بار تقریبا مکالمه تکرار میشه
یه جا فک کنم همین سایت بود یه پستی دیدم نباید مکالمه کار کرد برای زبان !
من ازاین پادکست ها خوشم اومده … چه کنم ؟ ادامه بدم ؟ کمکی میکنه ؟ پادکست گوش دادن بیشتر ازکتاب خوندن دوس دارم

1 پسندیده

من سوال شما رو کلی پاسخ میدم.

برای تقویت مهارت شنیداری شما باید intensive listening داشته باشید. یعنی شما به یک فایل بارها و بارها گوش میدید. نه که همینجوری گوش بدید.

بلکه دقیقاً از اول تا آخرش رو متوجه شید و وقتی متوجه شدید چند بار دیگه گوش بدید تا حسابی به قول بچه ها گفتنی چکش کاری شه.

برای این کار به این صورت باید گوش بدید.

یک بار فایل صوتی رو با متن می خونید. بعد از اینکه خوندید و لغات رو در آوردید. بدون متن می خونید. اگه متوجه نشدید بر میگردید دوباره متن رو بررسی می کنید. دوباره بدون متن گوش میدید. اینقدر این پروسه تکرار می کنید تا دیگه نیازی به متن نباشه.

چند بار دیگه گوش میدید تا حسابی بیاد دستتون بعد میرید سراغ فایل بعدی. البته این پروسه بهتره طی چند روز انجام بشه تا یک روز. ( بنا به سیستم SRS چرا که مغز هر روز یه سری اطلاعات رو حذف میکنه و ممکنه اینایی که شنیدید هم توش باشه)

نههههههه

تو کتاب ای جی هوگ این موضوع بیان شده. بهتره بگیم مکالمه زورکی نباید کار شه.

ولی وقتی به سطح متوسط رسیدید باید باید باید مکالمه کنید تا کم کم روون بشید. بدون مکالمه شما فقط زبان رو خواهید فهمید ولی نخواهید صحبت کرد.

جواب بله هستش و تا دوست دارید گوش بدید.

چیزی رو انتخاب کنید ک خیلی دوست دارید. سعی کنید به قدر کافی تکرارش کنید و برید بعدی. یا حتی می تونید چند تارو با هم برای 4 5 روز گوش بدید و لذت ببرید.

فقط مهم اینه متوجه شید.

البته یه حالت دیگه هم هست extensive listening.

این حالت شما باید حداقل 95 درصد مطلب رو بفهمید. این حالت میتونه کمک کننده باشه و نیازی نیست مطلب چندین بار گوش بدید.

ولی بهترین روش در هر صورت intensive listening هستش.

8 پسندیده

بخون این مطلبو خیلی خوبه
@aliasghar1999

1 پسندیده

الان باید برگردم سرکار شب برگردم حتما میخونم

2 پسندیده

نخسته داداش:+1::+1:موفق باشی‌ :four_leaf_clover:

2 پسندیده

از کجا شروع میشه؟:sweat_smile:

1 پسندیده

قسمت سرچ بزن استفاده از زمان مرده, مطلبش میاد…
@aliasghar1999

2 پسندیده

من بازی انلاین انجام میدم همزمان چت میکنم فیلم میبینم و اهنگم همین طور چون تلوزیون و رایانه داخل پذیرایی ان و تلفن همراه هم دم دسته به نظر شما میشه همراه این کارا زبان کار کرد؟ ممنون اگر راهنمایی کنید @YoKambiz

3 پسندیده

سلام
خیر
اینایی که شما میگید زمان مرده نیس. زمان پودر شدست :grin:

زمان مرده زمان هاییه که شما توجهتون هنوز سرجاشه و وقتتون اگه کاری نکنید داره هدر میره
مثلا تو صف موندن…
وقتی تو صف هستید زمانتون داره بیخود و بی جهت هدر می‌ره، پس چ بهتر ک زبان بخونید
یا کار هایی از این قبیل.
ولی وقتی بازی آنلاین میکنید تمرکزتون رو بازیه و مشخصا متوجه زبان نیستید.
زبان رو با کارهایی تلفیق کنید بشه بهش توجه کرد.
مثل پیاده روی، غذا خوردن، ورزش و…

9 پسندیده

اهان مرسی نکته اموزنده‌ای بود

2 پسندیده

داخل اپلیکیشن موجود نیست؟؟ ایشالا که اگر نیست اضافه میکنند

1 پسندیده

بله موجوده.

در پادکست آقای هوگ در بخش سری جدید اولین پادکست

1 پسندیده

سلام گفتگو خیلی خوبی بود من هم دارم انگلیسی می خونم از نرم افزار do it و زمان دکتر حسابی و جی برگ استفاده می کنم خیلی عالی هست .
از روش شما هم استفاده می کنم . یک ضبط کوچک 8 گیگی خریدم و صوت ها را داخل ان میریزم و گوش می دم . خصوصا زمانی که دارم کار خانه انجام می دم
من گوش سمت راست ندارم
ولی یک هدف بزرگ دارم و هر چه را که فکر کنی به ان می رسی
خواستن تولنستن است
I can

7 پسندیده