نظر سنجی برای کتاب پیشنهادی تیر ماه 1397

اندکی صبر برایان نزدیک است :joy::heart_eyes:

4 پسندیده

آقا امروز انلاین شدم دیدم هر چی تاپیکای قبل هستن اومده بالا دیگه به صورت دیفالت فکر کردم این تاپیک پارساله. :joy:
خلاصه که خدا قوت مریم جان. من فعلا پیشنهادی ندارم. راستش یه کتاب هست تازه آشنا شدم بخونمش اگه خوب بود و مفید بود معرفی میکنم بیاد زیبوک، امتیازشم بالاست.

پ.ن: الان که دقت نمودم دیدم به صورت دیفالت درست اندیشه نموده بودم :relieved:

4 پسندیده

کتاب قانون 5 ثانیه را هم دوست دارم بخوانم، نمی‌دانم سطح پیشرفته است یا نه.

6 پسندیده

من قبلا خلاصه ای از این کتاب رو تو این تاپیک گذاشتم. اگر دوست داشتین یه نگاه بندازید.
درباره سطح کتاب، بنظر سطح متوسط باشه.

4 پسندیده

من این کتاب رو خوندم البته ۱۰۰ صفحه به فارسی .ارزش خوندن نداره اگه واقعا میخواین وقت بزارید من پیشنهاد میدم یه کتاب دیگه رو بخونین.حیفه وقت بزارید و بعدش بگین چه کتاب بدی … همه کتاب اینه از ۵ تا ۱ بشمار و خودت رو هل بده کار رو انجام بدی.همین …این نظر من بود شاید شما دوست داشته باشید

4 پسندیده

سلام زهرا جان. بنظرم درست نیست از خوندن ترجمه یه کتاب به یه ارزیابی کلی از اصل اون کتاب برسید. و از طرفی این خیلی مهمه وقتی یک کتاب رو انتخاب میکنید تا بخونید، اول از خودتون یسوال بپرسید که هدفم از خوندن این کتاب چیه. حق با شماست کتاب قانون 5ثانیه، اصل مطلبش اینه (5 4 3 2 1 بوم انجام بده). مگه قراره چیزی جز اینکه بگه ؟ :grin:خب این قانون اصلا از عنوان کتاب مشخصه. از طرفی قبل از این کتابم یه مقاله ای در این خصوص نوشته شد توسط جناب کامبیز. ولی گاهی یه تعریف خیلی ساده با خودش مفهوم عمیقی داره که ازش غافل می مونیم. واسه همین من سعی کردم خلاصه نکاتشو که فکر میکردم برام کاربرد داره رو تو این اینجا بیارم.
و اینم بگم من خودم یسری از کتابا رو گاها ترجمشو با اصلشو مقایسه کردم و میدیدم ترجمش واقعا کسل کننده بود و به قول شما مدام تکرار مکررات ولی متن اصلی به شیوه جذابی نوشته شده بود.
در کل خودم نمیپسندم کتابایی که اصلشو داریم بریم ترجمه بخونیم.
مگر اینکه ترجمه جذابی داشته باشه. من خودم کتاب مستری هم انگلیسی و هم فارسیشو خوندم. فارسیشم جذاب بود برام ولی انگلیسیش جذابیتش فوق العاده تر بود.

6 پسندیده

سلام، بنظر منم Becoming میتونه جالب باشه

5 پسندیده

من این کتاب رو دانلود کردم ولی متاسفانه هنوز نتونستم بخونمش …البته من این کتاب رو قبل از آشنایی با زبانشناس خریدم و ترجمه فارسی هست

2 پسندیده

عزیزم میدونین من بیشتر کتاب روانشناسی میخونم یعنی کتابای موفقیت … نظرم در مورد کتاب رو گفتم چون من دقیقا نکته رو گرفتم و واقعا پیاده ش میکنم مثلا وقتی یه فکر منفی به ذهنم میرسه ازش استفاده میکنم ولی میگم یعنی خیلی از توضیحات کتاب زیادیه . همون اولش میتونی نکته کتاب رو بگیری و استفاده کنی .البته این برای هر شخص متفاوته .شاید من قبلش کتابای بهتری نسبت به این کتاب خونده باشم که وقتی به این رسیدم دیدم کتابی نیست که ادامه ش رو بخونم .ولی بازم ممنون که پاسخ به این زیبایی رو دادین و هر کسی میتونه از صحبتهای شما و آقای کامبیز استفاده کنه و کتاب رو بخونه😘

4 پسندیده

سلام مریم جان :blush::v: @maryam
مررسی بابت این پویش! … چالش، بعد از انتخاب کتاب تموم میشه؟ یا تازه بعدش باید گروهی بخونیمو راجع بشون بحث کنیم؟

2 پسندیده

سلام دلشا جان :smiling_face_with_three_hearts:
بعد از انتخاب کتاب شروع میشه :grinning: دو تا کتابی که بیشترین رای رو آوردن (یکی پیشرفته و یکی ساده یا متوسط) رو میخونیم گروهی و هر شب آمار روند پیشرفتمونو تو تاپیکی که قراره زده شه میزاریم
تاپیک نظرسنجی امروز ظهر زدم تا فردا شب وقت داره برای رای دادن :blush:

3 پسندیده

در مورد کتابِ قانونِ ۵ ثانیه!
من این مفهوم رو چند سال پیش در قالبِ یه ویسِ انگیزشیِ چند دقیقه ای یاد گرفتم و فوووق العاده بودش برای من!
بکوب روی

دکمه اقدام :joystick:

ممنونم @a.bayani بخاطر توضیحاتت ❥ ، دوس دارم کتابشو هم بخونم! @zaara1 جان من فکر می کنم شما احتمالا اقدام کردن رو بهتر از من بلد بودی و این مفهوم توی ذهنت تا حدودی نهادینه شده و کمتر احتیاج به خوندنِ چنین چیزی داشتی شاید ❥ … بهرحال نیازها به علایقمون شکل میدن!

5 پسندیده

سللم بر مریم خانم عزیز.راستش من کتاب دوست دارم ولی یکی از دوستام کتابخون هست و همیشه از اون میپرسم چه کتابهایی خونده و چه کتابهایی رو پیشنهاد میده.اتفاقا دیروز پیشش بودم گفت ثروتمند ترین مرد بابل رو بگیر بخون حالا میخوام ببینم ایا این کتاب تو زیبوک هست.
در مورد دومین کتاب هم دوست دارم قانون پنج ثانیه رو بخونم.

6 پسندیده

به! … آقا آرمینِ کم پیداییان! :star_struck: :v:
بیزحمت سر راهتون ببینین از شل سیلور استاینم کتابی هست اون توو؟ :grin:

4 پسندیده

درود بر شما :blush:
این کتابی که گفتین من ندیدم تا حالا تو زیبوک فکر نکنم باشه
ولی بازم شما چک کن
کتاب قانون پنچ ثانیه هم قبلا خوندیم تو همین چالش نسیم جانم یه خلاصه از نکات مهمش ارایه داد :point_down::point_down::point_down:

حالام شما تشریف ببرید اینجا رایتونو بدید :joy:

5 پسندیده

به به دلشاه خانوم پر انرژی.
چند وقته حسابی سرم شلوغه و ذهنم پر از تفکرات.ایشالا بتونم بیشتر خدمت کنم به زودی.

کدوم تو دقیقا؟

2 پسندیده

ای وای خدا مرگم بده خواهر یعنی اشتباه زدم.
حالا باید چیکار کنم :sweat_smile:

2 پسندیده

مرررسی دخترِگُل! … من که سطحم کتابای خیلی ساده س تکلیفم چیه؟ :grin:
خیلی از کتابایی که فارسیشو می خواستم بخونم، الان دوس دارم زبان اصلی بخونمشون، مثه کتابای

ژول ورن!

… هرچند خیلی ازین کتابا گمونم زبان اصلی نیستن به طبع! مثلا کتابایی از نویسنده های روس (البته من نگاه درستی به لیست کتابا ننداختم) … یا مثلا دون کیشوت رو خیلی دوس دارم بخونم ولی برام سنگینه! … در مورد خوندن کتابای خیلی ساده که سطحِ فعلیمه، دو سه تا دونه خوندم و ول کردم! هیچ انگیزه ای در موردشون ندارم :grin:

2 پسندیده

حتما کتاب ثروتمند ترین مرد بابل رو بخونید عااالیه

4 پسندیده

:blush::pray::ok_hand: … میفهمم … گشایش و فراغت می طلبم براتون: )

توو مخزنِ کتابای زیبوک :grin:

2 پسندیده