گرامر جمله آخر درس

باسلام
چرا جمله an even better web رو بصورت even a better web ننوشته؟
آیا معنی متفاوتی میده؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «عنکبوت در موزه» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی سوم»)

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
وقتی قبلش حرف بی صدا باشه،an میاد اگه اشتباه نکنم و اگر حرف با صدا باشه a میاد.شاید برعکس باشه دقیق نمیدونم ولی میدونم اگه حرف e-u-i-o بیاد(احتمالا بی صدا) an میگیره.
همینقدر از گرامر یادم بود.

• نکته: دوست عزیزدنبال گرامر نباش.گرامر ،از انگلیسی زدت میکنه،همش میگی چرا پیشرفت نمیکنم.
    موفق باشی
2 پسندیده
  • حتی یک موبایل ارزانتر/یک موبایلِ حتی ارزانتر میتواند برای تو کلی صرفه جویی داشته باشد.
  • حتی یک ارتش قوی/یک ارتشِ حتی قوی هم نمیتواند مقابل خواست مردمی مقاومت کند.

هر دو جمله بالا در فارسی صحیحه و میتونم به چندین شکل دیگه هم بگمش که دقیقا مفهوم یکسانی رو میرسانه. این phrase که شما گفتی و خیلی از جمله ها,عبارات و شبه جمله های دیگه هم به این شکل هستند.

راهنمایی کلی: یکی از مهمترین موضوعاتی که تقریبا از دیدِ همه زبانشناسانِ حداقل ایرانی که رویِ زبانِ انگلیسی کار میکنند مغفول مانده, صدایِ کسره و ربطش با زبانِ انگلیسی هست.
من اجازه ندارم خیلی قضیه رو باز کنم و فقط مرحله اولش رو میگم ولی طبقِ این دستوری که میگم عمل کنید خیلی ابهاماتتان حل میشه.

در فارسی کلمات ساکن و همچنین ترکیبها از راست به چپ نوشته میشن ولی در انگلیسی کلمات ساکن از چپ به راست و ترکیبها از راست به چپ نوشته میشن.
اینجا ما قید تاکید even رو داریم, و قیدهای تاکید برخلاف باقی قیدها لزوما جایگاه مشخصی ندارند بنابراین مبنی بر قانونی که خدمتتان عرض کردم شما آزادی به هر شکلی که این قانون رو نقض نکنه به کارش ببری. ممکنه بعضی عبارات رو ببینی که به اون شکل گفتنش در فارسی درست به نظر نیاد یا حتی در خود زبان انگلیسی مصطلح نباشه ولی درسته و شما میتونی استفاده کنی.

3 پسندیده

عااااالی
سپاس بی کران از توضیحات دقیقتون

2 پسندیده

از شما ممنونم
نکته به جایی بود
سپاس

2 پسندیده

همونطور که خودتون گفتید برعکسه دوستم😊

2 پسندیده