حل نشدن مشکل لیسنینگ :(((

سلام
امیدوارم روز خوبی داشته باشن،
خیلی نیاز به کمک دارم ممنون میشم هر کس تجربه ای داره بهم بده و راهنماییم کنه،
راستش من مدت یک سال هست که زبان کار میکنم با منابع مختلف با هدف آزمون تافل، یکبار هم پارسال آزمون دادم و نمره 70 گرفتم، البته اگر در جریان فرم آزمون تافل باشین میدونین بخش عمده آزمون بخش شنیداری هست که علاوه بر بخش مربوط به شنیداری در بخش رایتینگ و اسپیکینگ هم به مهارت دقیق گوش کردن نیاز دارین و متاسفانه من تو زمینه شنیداری یا همون لیسنینگ ضعیف هستم، خیلی لکچرها و کانورسیشنهای مختلفی رو از آزمون های تافل تمرین کردم و خوب از پارسال بهتر شدم و خودم هم متوجه این بهبود هستم ولی کافی نیس و باید در چند ماه آینده این وضع بهتر بشه،
در وب سایت زبان شناسان روش سایه رو معرفی کرده بود و من هم آدمی هستم که خیلی شک میکنم در انتخاب یک راه حل برای یه مشکل و این هم خوبه و هم بد، ولی به هر حال تصمیم گرفتم دو تا سه هفته این روشو به کار بگیرمو چندین ساعت تمریناتو انجام بدم تا ببینم نتیجه بخش هست یا نه؟!
میخواستم بدونم شما راهنمایی خاصی دارین برای من؟؟؟
و اینکه یه فردی که لیسنینگش در حد اینترمدیت هست، چه طور میتونه در بهینه ترین حالت از نظر زمانی خودشو تو لیسنینگ قوی کنه؟؟؟
و اینکه شما خودتون نسبت به تکنیک سایه اطمینان دارین و اونو تجربه کردین؟؟؟
ممنون میشم پاسخ منو بدین!

2 پسندیده

با سلام , دوست من خیلی خوشحال خواهم شد که عرض کنم در واقع روش سایه هدف اصلیش صحبت کردن است اما باید همچنین معروض دارم که بطور کل هرچه بیشتر بخوانید و بشنوید قدرت شنواییتان بیشتر و بیشتر خواهد شد شنوایی نیاز به تمرین گوش کردن زیاد دارد باید به مطالب گوش دهید در این آپلیکیشن همه موارد تمرین خواهد شد شما ببیند مطالب زیادی اینجا جمع شده حالا من نمی توانم بگویم از کجا شروع کنید اما می دانم برای تقویت شنوایی بهتر است از مطالب ساده و با سرعت کمتر استفاده کنید واگر لغاتی در متن نمی دانید یا حتی حالی نمیشوید و یا تشخیص نمی دهید مهم نیست فقط گوش کنید نه یکبار و دو و یا چند بار زیاد گوش کنید جابی خواندم که قبل از مطالعه دروس پنج بار فقط گوش دهید بعد درس را بخوانید و تمرین صحبت کردن را انجام دهید تا قدرت صحبت کردن هم بیشتر شود اما در ابتدا از مطالب کوتاه استفاده کنید مثلا یک دو دقیقه ای حداکثر تا چهار دقیقه ای تا شنیدن پنج بار براتون خسته کننده نباشد و مطاب را هم بخاطر بسپارید دوست من اینکار فقط زمان لازم دارد و جای نگرانی نیست صبور باشید و مستدام و پایدار به گوش دادن و خواندن البته با صدای بلند که خودتان بشنوید تمرین کنید کتابهای صوتی ساده رافراموش نکنید تا می توانید به گوش دادن انگلیسی ادامه دهید کار نیکو کردن از پر کردن است, مسلم بدانید که این آپلیکشن مفید خواهد بود من الان حدود یکسال است ازش استفاده می کنم و می دانم برایم خیلی مفید بوده است هرچند که من از لیستنینگ مشکل چندانی نداشتم اما گوش دادنم یعنی در واقع حالی شندنم خیلی بهتر شده است و صحبت کردنم همچنین باید صبورانه فعال باشید تا موفق شوید متشکرم

7 پسندیده

سلام
در تکمیل صحبت های آقای رستگار باید عرض کنم که یکی از بهترین روش ها برای تقویت مهارت شنیداری گوش کردن به صوت و نگاه کردن به متن به صورت همزمانه (اونهم نه یکبار، شما باید به تعداد خیلی زیاد به یک متن معین گوش بدید تا قدرت لیسنینگتون افزایش پیدا کنه)

برای شما هم که فکر میکنم دایره لغاتتون بالاست، پیشنهاد من دوره ی “چیزهای قشنگ روزانه” در اپلیکیشن زبان شناسه که همراه با متنه و پر از کلمات مفید

5 پسندیده

بسیار بسیار ممنون از از اینکه وقت گذاشتین و با صبوری راهنمایی کردین!
مرسی از تجربه تون، موفق باشین.

1 پسندیده

مرسی آقا فرزاد عزیز، من یه جایی خوندم پیشنهادشون این بود که سعی کنین گوش دادن رو برای خودتون چالشی کنین یعنی مثلا پادکستهای آسون و با سرعت کمو سرعتشو زیاد کنین یا پادکستهای با سرعت مناسبو بدون متن سعی کنین با چندین بار گوش دادن متوجه بشین و…، ولی خوب فکر میکنم بعد از اینکه چند باری بدون متن کار کردم باید به توصیه شما عمل کنم و با نگاه به متن کارو ادامه بدم! به نوعی این توصیه شما بخشی از همون تکنیک سایه با متن هست!
مرسی بابت راهنماییتون

2 پسندیده

خواهش میکنم

تکنیک سایه فقط برای تقویت تلفظ و لهجه تون مفیده

لیسنینگ رو باید با شنیدن های فشرده، با متن، و مناسب سطح خودتون فرا بگیرید

سعی کنید تا جاییکه ممکنه با صوت هایی که از انگلیسی نرمال (وفق داده نشده و غیر آموزشی) استفاده میکنن ،قوه ی شنیداریتون رو تقویت کنید

3 پسندیده

یعنی تکنیک سایه در بالا بردن مهارت شنیداری موثر نیست؟ فقط اسپیکینگو تقویت میکنه؟؟؟

1 پسندیده

دقیقا همینطوره…

1 پسندیده