شما چگونه در زیبوک کتاب می خوانید؟

برقرار و پایدار باشید :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:لطف و محبتتون بی دریغ است :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus:ممنون و تشکر بخاطر آرزوی قشنگتون :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:۱دنیاتشکر و هزاران هزار سبدگلهای اطلسی و رازقی خدمت حضور نازنیینتون :bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::tulip::tulip::tulip::tulip::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::hibiscus:

4 پسندیده

سلام
از دوستان گرامی ای که در این تاپیک شرکت نکردن هم دعوت میکنم که شرکت کنن
خیلی دوست دارم بدونم به چه شکل گسترده خوانی میکنید :rose:
@pari
@mostafa.76
و دیگر دوستان

5 پسندیده

‌سلام آقا فرزاد :tulip:

من فقط ‌‌‌بە‌ داستان گوش میدم. وقتی هم تمرکزم رو از دست بدم به متن نگاه می‌کنم که دوباره متمرکز بشم‌.

و هر وقت ساختاری به نظرم جالب بیاد متن رو نگاه میکنم و چندین بار جمله‌ی مورد نظر رو تکرار می‌کنم.

6 پسندیده

خیلی ممنون پروین خانوم :ok_hand::rose:

2 پسندیده

سلام
ممنون از عمو فرزاد برای این تاپیک زیبا
من روش خودم رو می گم و امیدوارم صاحب نظرانی مثل شما نظرشون رو بگن
من سطح متوسط هستم و برای اینکه دایره لغاتم رو افرایش بدم کتاب می خونم ، پس کتاب های کمی پیشرفته تر از سطح خودم رو می خونم
الان کتاب سرگذشت یک تحصیل کرده رو شروع کردم
از ۳۰۰ و خورده ای کلمه مقدمه کتاب ۸۰ تا رو نمی دونم پس متن رو با صوت می خونم روزی چند بار تا اون کلمه مشخص بره تو ذهنم
این روش من برای کتاب خودن برای افزایش دایره لغات هس
اما برای کتاب خوندن برای حفظ سطح و لذت بردن کتاب های سطح خودم رو می خونم مثل a little princess و the secret garden رو می خونم که از ۵۸۰۰ کلمه کل کتاب کلا ۴ تا ۱۰ رو نمی دونم
خب
روش من چطوره ؟!
پری جون ممنون میشم شما هم نظرتون رو بگید
@pari

4 پسندیده

سلام آقا فرزاد @Farzad_Poodineh :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::two_hearts:
راستش من یه دو ماهی هست که تو زیبوک کتابخون شدم. ولی بشدت کتابخون شدم …!! :joy::joy::grin:
یه هفته پیش، یه سه روز از زیبوک خارج شدم رفتم سراغ پادکست ها، دوباره حریص تر برگشتم به زیبوک!! :joy:
من خودم این دو ماهه، از دو بخش “کتاب های غیر داستانی” و “رمان های متن اصلی” کتاب انتخاب کردم.
رمان ها رو که دارم به صوت گوش می دم و متن رو نگاه می کنم، قشنگ جمله ها برام تصویرسازی ذهنی می شه. رمان ها رو خیلی روشون مکث نمی کنم و سریع رد می شوم. ولی امان از کتاب های غیر داستانی! :joy::joy: دیگه قفلی بزنم رو یه کتاب، دیگه زدم …‌. هی فصل هاش رو می خونم. :joy: عاشق لغت های پیشرفته و ساختارهای نوشتاری این کتاب ها هستم. معمولاً تو زیبوک، لغتی رو وارد لایتنر نمی کنم. چون تو ضمن فصل های یه کتاب، لغت های مشترکی، دائم تکرار می شه.
مربی، من عاشق کتاب “تسلط” شدم رفته :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: عین بچم هر روز بهش رسیدگی می کنم، یه موقع کمبود محبت نگیره. :joy::joy::joy:
:green_heart::blue_heart::yellow_heart::purple_heart::heart:

8 پسندیده

سلام، ممنون از نظری که دادی :rose:

به نظرم اگه کتاب هایی که انتخاب می کنید یک مقدار خیلی کم بالاتر از سطحی که الان دارید باشه میتونه در کنار افزایش دایره لغات باعث یادگیری گرامر و ساختار جملات هم بشه.

در کل توصیه ی زبانشناسان مطرح اینه که برای خوندن کتاب تا جایی که می تونید روند کتاب خونی رو برای چک کردن معانی لغات و یا ساختار های گرامری متوقف نکنید و اجازه بدید که مطالعه به صورت روان باشه.

6 پسندیده

عمه من هم نسبت به ۹۰ کتتب هام همین حس رو دارم
تا هفته ای یکبار کتابخونم رو بیرون نریزم و هر کتاب رو ورق نزنم و نزارم سر جاش اروم نمیشم
کتابارو ور میدارم تاریخ خوندم رو نگاه می کنم یه لبخند میزنم :grin: دوباره میزارم سر جاش

3 پسندیده

خیلی ممنون الهه خانوم :rose:
روش جالب و مسئولانه ای رو در پیش گرفتید
مطمئنم با پشتکاری که دارید موفق میشید :+1:

4 پسندیده

حتما
پس میگید روش خوندن کتاب برای افزایش دایره لغاتم خوب نیست ؟!
اخه من به ۹۰ گرامر ها اشنایی دارم و برنامم فقط اینکه بتونم اسپیکینگ کنم

3 پسندیده

خب پس توصیه اکید می کنم که دوره ی انگلیسی قدرت رو شروع کنید.

خوب که هست، اما سعی کنید خیلی سخت نباشه کتابی که انتخاب می کنید.

4 پسندیده

این دوره رو شروع کردم و الان درس ۴ ام

3 پسندیده

خب پس نگران اسپیکینگت نباش :slightly_smiling_face:

5 پسندیده

پادکست هم خیلییییی گوش میدم
پادکست های
Allearsenglish
FeelGoodEnglish
Speak english now
رو گوش میدم

4 پسندیده

من با این کتاب بشدت همزاد پنداری می کنم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::blue_heart::blue_heart::green_heart::green_heart::purple_heart::purple_heart:

اِی کاش برادرزاده های منم مثل شما بودند. شما کارت خیلی درسته :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

خیلی ممنون آقا فرزاد از انرژی همیشه مثبتتون :green_heart::blue_heart:

6 پسندیده

این حرف نداره.

اینم اگه خسته‌ت نمی‌کنه و براش تایم داری خیلی خوبه. اگه دیدی خسته ‌ت می‌کنه روزی دو سه خط بیشتر نخون.

5 پسندیده

لطف داری عمه جان…

3 پسندیده

اخه وقتی فقط لغات کمی رو نمی دونم چه کمکی می کنه ؟!
این ذهنم رو خیلی درگیر کرده

اتفاقا خیلی دوسش داره
خصوصا این کتاب رو

5 پسندیده

در کنارش مگه براش مکمل نداری؟

همین داستان‌های سطح بالاتر.

با این یکی با ساختارها آشنا میشی. با اون یکی با لغات.

6 پسندیده

سلام آقا فرزاد :rose:
من کتاب رو اول بدون صوت میخونم و بعد دوباره برمی‌گردم با صوت میخونم یعنی دوبار میخونم.
به همین خوشمزگی :ok_hand:
حالا اگر کتاب فارسی باشه بیشتر از پنج بار میخونم :joy::joy:

10 پسندیده