شما چگونه در زیبوک کتاب می خوانید؟

ممنون از همه بابت مشارکتتون

:heart:

سعی کنید هر جوری هست خودتون رو به استفاده صوت و متن به صورت همزمان وفق بدید، ذهنتون کم کم عادت میکنه
دایره کلماتتون هم که بره بالاتر که دیگه از هایلایت کردن راحت میشین

خب وقتی بخوایم تو دفترچه یادداشت برداری کنیم دیگه سرعت خوندمون ناخواسته کاهش پیدا میکنه :ok_hand:

و به جای اینکه کتاب رو دوبار بخونیم، یه بار با دقت میخونیم

البته این نظر منه
دمت گرم بابت پیشنهادت :pray: :relaxed:

7 پسندیده

چشم. اخه یک بهونه دیگم دارم یکهو وسط از هدست خسته میشم حس میکنم گوشم گرم میشه و حس خفگی از ناحیه گوش بهم دست میده :see_no_evil::see_no_evil: و کلا درش میارم (البته در مورد درسای ای جی اینقد جذاب حرف میزنه اصلا نمیفهمم رو گوشم هدسته)، اما سعی میکنم بچه خوبی بشم و به حرف شما گوش بدم
:rose::rose::rose:

5 پسندیده

:smile: طبیعیه
دو دقیقه استراحت کنید دوباره به حالت قبل برمیگرده

4 پسندیده

مخلصیم :raised_back_of_hand: :tulip:
هرکس یه عقیده ای داره دیگه داداش و برا من قابل وحترامع
ولی اگه بدونین چقدر وقت تلف میکنین بابت یک درس هیچ وقت این کارو نمیکنین،مثلا کامنت های دوستان رو و قتی میخوننم،به روش تند خوانی میخوننم،برای این که وقتم تلف نشه،سریع برم سر درسم(زبانشناس)،ولی وقتی پایه شعر میاد هی وقت نمیتونم سرعتی بخونم،چون خواندن شعر برام به این روش سخته
آقا فرزاد عزیزیکی هست تو ای ان که به ایشون لقب مغز برتر دادن ،اسم ایشون هست دکتر سیدا من از ایشون این الگو رو برداشتم و الگوی تند خوانی من ایشون هستند.اگه وقت کردی به ویدیو های شبکه آموزش سال ها پیش ایشون مراجعه کن و مشاهده کن.
در پایان مچکرم ازت آقا فرزاد عزیز،هر روزت پر از موفقعیت روز افزون باشه و هم چنین بقیه ی دوستان عزیز این تالار :tulip:

4 پسندیده

یعنی با این توصیفات به فایل صوتی گوش نمیدی، درسته؟

و نکته ی دیگه اینکه ما وقتی کتاب انگلیسی میخونیم مسلما سرعت خوندمون از فارسی خیلی کمتره و نیاز داریم که معنی یک سری از کلمات رو چک کنیم

راجع به این موضوع هم توضیحی دادن ایشون؟

مرسی دمت گرم

نوکرم، همچنین

4 پسندیده

گوش دادنش که دو بار اول گوش میدم،بعد کتاب رو به روش تندخوانی میخونم و برمیگردم میخونم،البته من زیبوک رو نمیخونما،کتاب های در مورد بازی بیشتر انگیزمو میبره بالا،امروز داشتم در مورد یه بازی میخوندم،یه حس خوبی داشتم قشنگ متوجه میشدم متن رو :blush:(قبلا از متن ا نگلیسی رد میشدم حتی درمورد بازی بوداگر،ولی برام جالب بود امروز :raised_back_of_hand:

بله در مورد متن انگلیسی هم گفتن،ویدیو های ایشون برای سال های احتمالا ۸۷ بود من دانلود کردم دیدم(من الان دیدم،ولی ویدیوهاش برای قدیم بود)الان برای خودشون موسسه زدن تو تهران. مغز برتر،اگه تو گوگل سرچ کنی داداش، دکتر سیدا سایتشون رو برات میاره.
ویدیوهای قدیمی ایشون تو اینجا هست:

دانلود آموزش ویدئویی کامل تندخوانی و تقویت حافظه از دکتر محمد سیدا - دانلود آموزش تندخوانی و تقویت حافظه - سافت گذر فیلمهای آموزش کامل تندخوانی دکتر سیدا

4 پسندیده

سلام به همه
من هنوز دهکده زبان رو دارم پیش میبرم…چون از داشتن منابع مختلف سرگیجه میگیرم و فعلا میخام رو همین تمرکز کنم…
من دسته بندی کردم برای لیسینینگ و ریدینگ : کتابهای سطح متوسط رو بدون متن گوش میدم و جملات جالبش رو یادداشت میکنم و بعد تموم شدن کل فصلها برمیگردم و باز چندبار گوش میدم …
و یک کتاب هم سطح بالاتر انتخاب میکنم که فقط ریدینگ باشه برام…
نگید روشم نادرسته که عصبی میشم :pleading_face:

7 پسندیده

بزرگی جایی گفته بودن کاش میشد دوره ای هم برای آموزش کندخوانی گذاشت…به شخصه علاقه ای به تندخواندن ندارم جز مواردی مانند کامنت ها ایمیل ها و مواردی از این دست…مخصوصا اگر پای شعر و داستان در میان باشد …لذت تعمق در واژه ها و دوباره و دوباره خواندن لذتی است که با هیچ چیز دیگر قابل تعویض نیس.

2 پسندیده

:grin: :grin:
سلام عاطفه خانوم
ولی جهان داره روی سرعت کار میکنه،مثلا شما دوست دارین سرعت اینترتتون ۲ ک باشه؟شما دوست دارین ماشین با سرعت ۵ kmps حرکت کنه و خیلی چیز های دیگه؟شما دوست دارین وقتی فیلم میبینین،فیلمه با سرعت فریم کمتر از ۳۰ پخش بشه؟شما دوست دارین اندرویدتون سرعتش کمتر باشه و کند کار کنه؟اصلا ما ادم ها برای اینکه اندرویدم سرعتش زیاد شه میریم کش هارو پاک میکنم تا زیاد شه و یا یه برنامه نصب میکنم که سرعت گوشیمون رو زیاد کنه.
جهان داره روی سرعت کار میکنه و چرا باید از سرعت خودمون بکاهیم؟

3 پسندیده

به کجا چنین شتابان :slight_smile: وقتی از چیزی لذت میبریم سرعت گرفتن معنا ندارد.حرف شما را قبول دارم برای مواردی که از روی اجبار کاری را انجام میدهیم و یا دوس داریم سریع تر به پاسخ برسیم.

3 پسندیده

گفتم الان از دستم اعصبانی میشین و میگن به شما چه جهان چیکار میکنه :grin: :grin:
سلامت باشین سرکار خانوم :raised_back_of_hand: :tulip:

3 پسندیده

تشکر میکنم…همچنین:)

3 پسندیده

سلام دوستان.روش کتاب خوندن من به این صورت که همزمان سه تا کتاب از سه سطح مختلف ینی ساده ومتوسط و سخت رو میخونم.از سه تا اپ دهکده و هرمیس و زیبوک استفاده میکنم.تمام کتابهای سطوح پایین دهکده و هرمیس رو خوندم دوبار( تک تک کتاباشون با ژانرهای متفاوت).سطح اسون رو بخاطر تصویر سازی ذهنی میخونم تقریبا از روز اولی که استارت زبان رو زدم کتاب میخودندم چون خیلی از کتاب خوندن لذت میبرم یه نکته ای که تو کتاب خوندن بدست اوردم اینه که د به محظ اینکه استارت خوندن یه کتابی رو میزنم بسرعت با شخصیت های داستان محیط داستان و فضای داستان مچ میشم و اصن غرق داستان میشم( پیشنهاد من اینه حتما قوه تخیلتون رو زمانیکه از داستان های سطح پایین شروع به خوندن میکنید، تقویت کنید بشدت مفید این کار و باعث میشه دایره لغاتتون هم پیشرفت کنه هم تثبیت بشه) و اما داستان های سطح متوسط و فوق متوسط رو همزمان با صوت گوش، میدم و داستان و تو ذهنم مجسم میکنم مثلا یه نکته ای که برام جالب بود و میخام با شما به اشتراک بزارم اینه که چند وقت پیش کتاب مرد سیندرلایی( سطح فوق متوسط )رو تو اپ زیبوک خوندم اینقد داستانش جالب بود برام که فیلمشم رفتم دان کردم و دیدم و تقریبا 70 درصد فیلم با تصویر سازی که خودم تو ذهنم کردم از فضای فیلم و داستان همخونی داشت و از این کتاب واژه punching (مشت زدن ) رو یادگرفتم و فقط از طریق تصویر سازی ذهنی این کلمه تو ذهنم تثبیت شده ینی هرجا راوی داستان این واژه رو بکار میبرد من صدای مشت زدن به کیسه بکس تو ذهنم میومد و اما کتاب های سطح پیشرفته رو به این صورت میخونم که اول همزمان با گوینده هر پاراگراف رو میخونم هر جا که کلمات جدید داشت هایلایت میکنم و وقتی تموم شد دوباره خودم بدون صوت یه بار دیگه میخونم تا بتونم متن رو درک کنم و بعد یه بار دیگه با صوت میخونم.روش گسترده خوانی رو تا کتابهای سطوح فوق متوسط اجرا میکنم ینی میخونم و رد میشم شاید باورتون نشه یادم نمیاد تا حالا یکبار یک واژه رو به لایتنر اضافه کرده باشم اصن حس لایتنر و این چیزا ندارم فقط میخونم و حدس میزنم و رد میشم و واژه ای هم که بلد نیستم یبار یه نگاه میکنم معنیشو بعد همون لحظه که فهمیدم معنیشو سعی میکنم یه جمله انگلیسی بسازم که اون واژه توش بکار رفته باشه ولی برا کتاب‌های سطح پیشرفته بیشتر کبفیت رو در نظر میگیرم و سر سری عبور نمیکنم سعی میکنم معانی رو درک کنم و سر واژه های جدید تامل میکنم بعد به خوندن ادامه میدم.دوستان ببخشید طولانی شد متن عذرخواهی میکنم.

13 پسندیده

@jackiran16
@amin67
ممنون از مشارکت و اطلاعات خوبتون :pray:

2 پسندیده

مخلصیم داداش ،عزیزی :raised_back_of_hand: :tulip:

2 پسندیده

سلام شبتون بخیروشادی :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:خداقوت :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::bouquet::bouquet::rose::rose:تایپک بسیار عالی است :clap::clap: ۱دنیاتشکر :rose::tulip::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::sunflower::sunflower::blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet:

4 پسندیده

سلام میترا خانم گرامی :rose: :blush:
خوشحال میشم روش شما رو هم بدونم

1 پسندیده

سلام
من همزمان متن و صوت رو با هم پیش میبرم و کلماتی که بلد نیستم رو به لایتنر اضافه کنم.
جاهایی تمرکزم از دست میره بیشتر به دلیل خستگی ذهنی که دوباره برمیگردم جمله رو میخونم. حتی بعضی کلمات برام نیاز به مطالعه بیشتر داره که سرچ میکنمشون و بیشتر راجع بهشون میخونم.
به نظر من هم آهستگی و پیوستگی و لذت بردن روزانه حتی به مقدار کم خیلی عالیتر جواب میده از تندخوانی.

7 پسندیده

سلام به روی ماهتون و وقت بخیر جناب فرزاد پودینه :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:به دیده منت :tulip::blossom::sunflower::hibiscus:

فقط و فقط و فقط شنیدن بوده و بس و هرگز هم سرعت گوینده ی متن را پایین نیاوردم و هرگز هم خودم رو مقید نکردم در جای ساکت به داستان گوش کنم و داستان را از اول تا آخر گوش میکنم و هرجا متوجه نشدم دکمه ی برگشت را نمیزنم داستان را آنقدر گوش میکنم تا جای نامفهوم برایم باقی نماند .
دلیل اینکار هم بخاطر اینکه من وسواس ترجمه دارم کلا متنی جز فارسی باشه رو باید ترجمه کنم نه بخاطر اینکه اون متن رو متوجه نمیشم اصلا و ابدا.کلا در تمام زندگیم از وقتی زبان انگلیسی و هر زبان دیگری جز فارسی رو شناختم برام اینطوری بوده چه حالا متن رو متوجه بشم و چه متوجه نشم باید حتمافارسی هم داشته باشه.بخاطر مشکلم فقط داستانها را میشنوم هم تجسم ذهنی خوبی دارم و هم با چندبار گوش دادن کلمات قدیمی توی ذهنم تداعی میشه و متوجه میشم داستان چی میگه و هم با کلمات جدید آشنامیشم وبعد از چندبار گوش دادن کلمه ای برام نا آشنا نیست .وتاالان هم از لایتنر استفاده نکردم چون خوشم نمیاد کلمات از متن جدا باشه و هرگز هم کتابهای۵۰۴و۴۰۰۰ و۱۰۰۰۰ را نخواندم وفقط اسمشون رو شنیدم در جمعهای مختلف.به جرات میتونم بگم کتابهای که خوندم هرفصل را نزدیک۸بار گوش دادم.بعد از اتمام کتاب هم بخاطر وسواس ترجمه ام کتاب را ترجمه کردم و کلمات و جملاتی که نمیدانستم را به نمیدانم تغییر میدهم و کل نگاه کردنم به متن برمیگرده به زمانیکه میخواهم فصلی از کتاب را ترجمه کنم .ترجمه کردن بهم انرژی میده.دوکتاب درحال ترجمه دارم تمام بشه انشاالله از تمام کتابهای خوانده شدم وویس میذارم و نقدی هم در مورد چندتا کتاب دارم که قصد دارم در چند وقت آینده در موردشون صحبت کنم توکل بخدا ببینم چی پیش می آید.تا در کنار شنیدن و ترجمه، بیان کردن و صحبت کردنم هم پیشرفت داشته باشه.
موفق و پایدار باشید :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:

8 پسندیده

سلام، وقتتون بخیر میترا خانوم عزیز
واقعا کار فوق العاده و طاقت فرسایی انجام می دید
باید به پشتکارتون آفرین گفت
آفرین :clap:
آرزوی پیشرفت روزافزون براتون دارم :rose:

4 پسندیده