شما چگونه در زیبوک کتاب می خوانید؟

:joy::joy::joy: حالا منو بکشی، سراغ کتاب فارسی نمی رم. مخصوصاً تو رشته خودم یا زمینه های مورد علاقه ام :green_heart::blue_heart::yellow_heart::purple_heart::heart::rose::hibiscus::sunflower::tulip:

7 پسندیده

کتاب های هم سطحت یا سطح پایین تر از خودت صرفا در تثبیت یافته هات خیلی کمک کنندس و باعث فعال موندن آموخته هات میشه. و کتابای کمی بالاتر از سطحتم که باعث ادامه مسیر یادگیریت و ارتقای یافته هات میشه.

8 پسندیده

ممنون از خواهر عزیزم
و خاله پری مهربون
.
.
.
.
پ.ن : بچه های تالار تصمیم گرفتم مربی های خانم رو خاله و اقا رو عمو صدا کنن ، و من هم پیرو تصمیم جمع هستم
:grin::grin::grin::grin::blush::blush::blush::blush::heart:

7 پسندیده

آقا فرزاد من به این روش کتاب میخونم :hugs:

هفته ای دو تا کتاب سطح بندی شده ( فرقی نداره خ ساده یا ساده یا متوسط باشه ) که از موضوعش خوشم بیاد ( رمانتیک و جنگی و بیوگرافی نباشه ) ، انتخاب میکنم و یک بار فصل مورد نظر رو گوش میدم ، بار دوم خودم میخونم ( تو زیبوک هایلات نمیکنم مگه اون کلمه خیلی واسم عجیب و سخت باشه ) ، بعد جملاتی که خوشم اومده رو کپی میکنم تو دفترچه خاطرات گوشی ام :slightly_smiling_face: .
بعد که کل کتاب تمام شد از اول گوش میدم ( معمولا وقت خواب که مثل قصه شب بشه واسم ) :smile:

در هفته هم دو فصل از کتاب چارلی و نفس خون اشام گوسپامس ( چالش امه ) با تکرار زیاد میخونم.

فعلا به علت سطح مبارک ام :wink: غیر داستانی و روان شناسی و … نمیتوانم بخونم .

تازگی ها هم شدیدا در حال خوندن effortless AJ هستم ، چون میتونم راحت جواب سوالا رو بدم و نکته های گرامری اشم برام جا میفته .
:boom::boom::boom::boom::boom::boom:

اینم بگم اگه از یه فصل کتاب خوشم بیاد هی گوش میدم . :smile:

15 پسندیده

@miss_mary
@sepide-str
مرسی خانوما :rose: :rose:

روش جدید منم همینه :grin: تازه شروعش کردم

روش شما هم روش جالبیه :+1: :+1:
ترکیب گسترده خوانی و فشرده خوانی
مطمئنم با تداوم تلاشتون حتما موفق میشید

خوشمزه و موثر :+1: :ok_hand:

8 پسندیده

سلام آقا فرزاد. ببخشید که با تاخیر جواب میدم.

روش من به این صورته که یک فصل از کتابو در تبلتم باز میکنم و همزمان که راوی داره متنو میخونه با چشمام متنو دنبال میکنم. اینجا یه خورده من وسواس به خرج میدم. مثلا مکررا توقف میکنم و به ساختار ها به دقت توجه میکنم (به غیر از چند تا کتاب که فقط گوش میدم). برای مثال به خودم میگم عجب! پس این فعل با این حرف اضافه به کار میره و کلا زیاد به ساختارها دقت میکنم. معمولا خوندن هر فصل دو برابر زمان معمولش برام طول میکشه. البته این اواخر کمتر توجه میکنم.
قبلا لغات مهم و پرکاربرد رو که بلد نبودم وارد جعبه لاینتر میکردم تا در روزهای بعد مرورشون کنم. اما الآن دیگه این کارو نمیکنم و معنای کلمه رو حدس میزنم و همونجا میبینم و سریع رد میشم.

14 پسندیده

سلام
خیلی ممنون آقا مصطفی
روش جالبیه :+1:

4 پسندیده

سلام @mostafa.76
وقت تون به خیر

ممنون میشم در مورد این جمله تون (یادمه خیلی وقت پیش ها هم این مورد رو گفته بودید.) توضیح بدید

این کار چقدر به شما کمک می کنه تو استفاده ی درست از ساختارها به صورت ناخودآگاه…منظورم در مورد اسپیکینگ و رایتینگ تون هست؟
اگه در این مورد بتونید بیشتر توضیح بدید، ممنون میشم :sunflower:

4 پسندیده

سلام و درود حضور شما.
عرض کنم که منظورم از این جمله بیشتر تمرکز داشتن هنگام خوندن و نه ففط سرسری کتاب رو تموم کردن بود. اینکه به ساختارها توجه و دقت کنیم و ببینیم بومی زبانها اونهارو دقیقا به چه صورت به کار میبرن و این امر در نوشتار بنده خیلی موثر بوده. در مکالمه اما کمی کمتر چرا که در مکالمه لیسنینگ به نظرم مثمر ثمر تر خواهد بود. اما در کل توجه به ساختار ها و ترکیبها و کالوکیشن ها و اینکه افعال با چه حرف اضافه ای به کار رفتن و شکل سوم فعل های مختلف کدامند و … ما رو به بومی زبانها نزدیکتر میکنه. بنده گهگاهی که به ترکیب جدیدی برمیخورم روش کمی فکر میکنم و سعی میکنم به خاطرش بسپارم تا بعدها ازش درست استفاده کنم. البته بیش از حد هم وسواس به خرج نمیدهم چون معتقدم غوطه وری و یادگیری در بافت خود بخود کمک کننده است. اما توجه و دقت به جملات و ترکیبات جالب و حائز اهمیت هتگام خوندن و حتی نکته برداری از برخی از آنها در روند یادگیری خیلی کمک کننده است.

12 پسندیده

سلام ببخشید دهکده و هرمیس که گفتین کرم افزار جذاب از زبانشناس هستند یا داخل همین نام افزار زبانشناسه؟

2 پسندیده

سلام دهکده زبان و هرمس ربطی به زبان شناس ندارن و یه مجموعه مستقل هستن، تقریبا مشابه زیبوک هستن، البته هرمس فقط کتابه و فایل صوتی نداره

3 پسندیده

سلام

ممنونم از توضیحات تون- موفق باشید

4 پسندیده

سلام دوستان پرتلاش
واقعأ انگیزم بیشتر شد با دیدن تلاش شما دوستان
یه سوال وراهنمایی:من سطح۱هستم و داستانهای بچه گانه(جورج و اژدها)میخواستم بدونم شما دوستان گل همتون کل داستان بچه گانرو تموم کردین (همهٔ فصلارو)بعد رفتین سراغ زیبوک یا نه؟؟؟و اینکه داستان بچه گانه تموم شد سراغ چه قسمتی رفتین؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید و نظرتون رو بدونم

5 پسندیده

دوست عزیز :dizzy::dizzy::dizzy:
یه سرچ تو تالار :blue_heart::blue_heart: بکنید “داستان های بچه گانه” تاپیک های خیلی خوبی، پیدا می کنید.

4 پسندیده

من داستانهای بچه گانه بخش اولم و داستان شب دوازدهم و ۲۹خرداد بود که آشنا شدم با این برنامه،،شما همهٔ داستان بچه گانرو خوندین؟؟

2 پسندیده

راستش، من اصلاً رو “داستان های بچه گانه” کار نکردم و وقت نزاشتم. “انگلیسی قدرت” اولین دوره ای بود که تو زبانشناس شروع کردم. من چون تو شروع کار با برنامه از نظر انگلیسی تو سطح مبتدی نبودم، از همون اوایل، زیبوک رو هم شروع کردم.
بعدش پروین خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: مربی برنامه :blue_heart::blue_heart: چت ها و کامنت های غیر مرتبط با کتاب خوانی رو تو این تاپیک ممنوع کرده. شما اگه تو تالار سرچ کنید “داستان های بچه گانه” نظر دوستان رو می تونید ببینید.

3 پسندیده

چون دیدم توی این قسمت همه از چه جوری پیشرفتشون میگن دوست داشتم بدونم از کجا شروع کردن
ممنون از راهنمایی عزیزم

2 پسندیده

این تاپیک ها، خیلی می تونه بهتون کمک کنه

خواهش می کنم :pray::pray::blue_heart::yellow_heart::green_heart:

3 پسندیده

وای خیلی کمک کرد و عالی بود،بی دلیل نبود با اینکه ممنوع بود سوالمو مطرح کردم بلأخره یه وارد پاسخگو بود بازم ممنون

4 پسندیده

سلام خوبین :heart::heart::heart::heart::heart::heart: