انگلیسی formal یا informal ؟؟؟

سلام دوباره بچه ها … :smile:
من دوباره در روند یادگیری زبان به یه علامت سوال بزرگ برخوردم :(:face_with_raised_eyebrow:

به نظرتون اول باید انگلیسی informal رو یاد گرفت ( مدلی که توی فیلم ها صحبت میکنن یا بیشتر پادکست ها که توش real English استفاده میشه
یا
Formal هم همون که تو اخبار و کتاب ها و مقاله ها و یه سری مستند ها استفاده میشه !!

حالا سوال من اینجاست که اول عین زبان مادریمون informal رو یادبگیریم بعد بریم سراغ formal ? یا ترکیبی یاد بگیریم؟یعنی مثلا من هم فیلم ببینم هم اخبار ببینم ؟
شما چیکار میکنید ؟
و اینم میدونم که این بستگی به هدفمون ازیادگیری زبان داره واضحا کسی که هدفش ایلتس یا تافل هست باااااید formal یاد بگیره
و کسی که میخوادفقط صحبت کردن و ارتباط با نیتیو ها رو قادر بشه باید بره سراغ informal !!
و اما کسی هم هست عین من میخواد هم ارتباط بگیره هم سر کار استفاده کنه یعنی هر دو قسمت هم مورد نیازه !
حالا اولویت به نظرتون با کدومه ؟ یا روند طبیعیش چطوریه ؟ کدوم اول باید یاد گرفت؟

3 پسندیده

بدون شک باید اول informal رو یاد گرفت

در زندگی روزمره ما بیش از 90 درصد مکالمات رو مکالمات informal تشکیل می دن. پس باید در ابتدا با اونها آشنا شد. سپس وقتی پایه های زبانی غیر رسمی رو یاد گرفتید و باهاشون آشنا بودید به سراغ انگلیسی رسمی میرید ( به قول بچه ها گفتی مثل بچه کوچولو ها ادب یاد میگیریم )

ضمناً در تافل و آیتلس و… شما رسمی امتحان نمیدید. بلکه آکادمیک امتحان میدید.

شما در حال حاضر راهتون درسته و مشکلی درش نیست. هر موقع احساس کردید نیازه برید سراغ رسمی.

مثلا میخواید مصاحبه شغلی ای شرکت کنید یا آزمون خاصی برید. ( مثلا هدفی میزارید که خب من 5 ماه دیگه میخوام برم دنبال کار)

برید درباره غیر رسمی تحقیق کنید و درباره تفاوت ها و شرایطی که مورد استفاده قرار میگیرن یاد بگیرید.

راستی تفاوت آنچنانی بین اینا نیست. فقط بدونید چیا ناسزا هستند، چیا مودبانه تر، موقعیت ها رو بدونید میتونید تا حد زیادی کارتون رو جلو بندازید.

ضمناً موقعیت های شغلی هم به اون صورتی که باید رسمی نیست.

بزارید خلاصه بگم. به هر چی نیاز دارید برید در همون قالب مطلب بخونید وگوش بدید. بعد یاد میگیرید. به همین سادگی.

9 پسندیده

مرسی اقای کامبیز مثل همیشه پاسخ کامل و جامع و مانع :):sweat_smile:

منظورم از formal همینه ! ینی مثلا لغات قلمبه سلمبه و ساختارهای پیچیده تر !!

الان بیشترمون توی فارسی رسمی و کتابی هم خیلی توانمند نیستیم مثلا نحوه ی ایمیل زدن به استاد و مقاله نوشتنو اینا :):confused:

ولی یه تفاوتی حس میکنم بین فیلم و کتاب ها !! من فیلم نگاه میکنم 60 درصد متوجه میشم ! ولی امروز شروع کردم هری پاتر خوندن لغاتش خیلیییی قلمبه سلمبه بودن و حجم زیادی رو بلد نبودم حتی اصطلاحات و ایناش فرق داشت :expressionless:

2 پسندیده

خواهش میکنم

بیاید خودمون رو با این اشخاصی که کنار دادگاه ها نامه مینویسن مقایسه کنیم.

آیا شما می تونید درخواستی در دادگاه بنویسید؟ شما رو نمیدونم. ولی واقعاً فکرشم برای من خیلی سخته.

ولی اونا میتونن. برخیشون واقعاً سواد آنچنانی هم ندارن. میدونید چرا؟

چون سادست در اون قالب مطالعه داشتند. نوشتند، اصلاح شدن، تجربه کسب کردن و میدونن باید چی بنویسن.

حالا اگه خیلی قصد دارید ایمیلی بزنید، ساختاری پیچیده یاد بگیرید تصویر این نامه نویسا رو به خاطر بیارید که چطور پیشرفت کردن و انجام بدید و انجام بدید و انجام…

خب کتاب هری پاتر ممکنه یکم اذیتتون کنه. چون خب توش اصطلاحات جادوگری و… داره ولی در کل بله درست میفرمایید.

چون کلا کتابها با فیلم ها متفاوت هستند. دلایل خاص خودش رو داره.

یک شخص که کتاب مینویسه یه سری مشکلات داره به نسبت کسی که فیلم درست میکنه.

کسی که فیلم درست میکنه، تصویر داره، صدا داره، در کل چشم مردم رو با تصور و دیدگان درگیر میکنه.

اما نویسنده اینارو نداره. پس برای جبران اینا نیازه که شما رو مجبور به ساختن اینها کنید. چطور؟

با دقیق توضیح دادن صحنه ها. ( این تکنیک رو در خودتون تقویت کنید بعدها به کارتون میاد). واسه همین مجبوره لغات قلمبه سلمبه به کار ببره که در قالب کتاب بسیار مرسوم هستند ولی در قالب بیرون از کتاب ممکنه کم بشنویدش.

واسه همینه اینهمه تاکید میشه دوستان کتاب بخونید، کتاااااااااااب…

چون کتاب واقعاً به دایره لغات کمک میکنه. چون مجبورید بفهمید که طرف چی میگه، وگرنه نمیتونید اون تصاویر وصدا هارو تو ذهنتون بسازید، در نتیجه نمیشه از کتاب و داستان لذت برد. واسه همین این حس کنجکاوی ( اگه داشته باشید) میتونه چیزی مثبت برای پیشرفت شما باشه.

هر چند در کنار اینا خاصیت های بسیاری در کتاب خونی هست. تازه سه اصل حافظه یعنی انگیزه، اطلاعات و تکرار هم درش رعایت میشه.

واسه همین کتاب از فیلم برای دایره لغات بهتره. ( اگه با فایل صوتی باشه برای شنیداری هم عالیه)

فیلم ولی برای ریتم شنیداری خوبه.

7 پسندیده

عالی :heart_eyes:مرسی از راهنمایی تون

1 پسندیده