چالش : ⏳پیگیری ماهانه زنجیره یادگیری

سلام . چالش صد روزه زنجیره رو موفق شدم به پایان برسونم
چالش بعدی چالش 200 روزه هست که برا خودم در نظرم گرفتم
همچنین چالش اینکه همزمان با پایان 200 روز ، دروس قدرت رو به پایان رسونده باشم
و به سطح پنج نرم افزار زبانشناس نزدیک شده باشم :blush:

20 پسندیده

سلام دوست گرامی، امیدوارم شاد و سلامت باشید.
من با دیدن آواتار شما چندتا سئوال برام پیش اومده که ممنون می‌شوم اگر راهنمایی کنید؛
یکی اینکه، شما روزانه چه زمانی رو به خوندن انگلیسی اختصاص می‌دید؛
دوم اینکه، آیا از لایتنر استفاده می‌کنید یا نه؟
من دارم هرروز حداقل پنج ساعت انگلیسی با نرم‌افزار زبانشناس کار می‌کنم یعنی از زیبوک و گسترده خوانی استفاده نکردم، دوره‌های وی‌آی‌پی رو تقریبا دارم تموم می‌کنم و از لایتنر هم استفاده نمی‌کنم؛ با همه این‌ها متوجه شدم شما سرعت‌تون در پیشرفت لغت‌ها بسیار بیشتر از منه، ممکنه روند کار خودتون و من رو مقایسه کنید و توصیه‌ای اگر دارید بفرمایید، ممنونم.

8 پسندیده

سلام . ممنونم همچنین :rose:

میانگین روزی یک و نیم تا دو ساعت از زبانشناس استفاده میکنم . یک ساعتش انگلیسی قدرت ، بقیش کتاب و گسترده خوانی.
اخیرا چون وقت آزاد نسبتا خوبی دارم ، بیشتر روزا ، روزی دو ساعت هم فیلم میبینم با زیر نویس انگلیسی

در کل غیر از زمان فیلم دیدن
سعی میکنم این زمان های مطالعه رو پخش کنم در طول روز .
مثلا نیم ساعت صبح نیم ساعت بعد از ناهار ، نیم ساعت بعد از ظهر ، نیم ساعت شب
برای من اینطوری بازده بیشتری داره تا اینکه یکجا دو ساعت بخونم

لغاتی که بلد نیستم رو توی لایتنر می ذارم ولی مستقیم لایتنر رو مطالعه ندارم
فقط هنگام گسترده خوانی هر لغتی رو دیدم یا تیک میزنم ، یا اگه بلد بودم از لایتنر خارج میکنم

اول که من فکر میکنم گسترده خوانی خیلی خیلی تاثیر داره در یادگیری لغات ، پیشنهاد میکنم حتما در برنامتون روزی نیم ساعت یا چهل دقیقه گسترده خوانی کنید
طبیعیه که با گسترده خوانی بشه بیشتر لغت جذب کرد تا انگلیسی قدرت یا دروس وی آی پی !

دوم اینکه من لغات غیر فعال زیادی دارم ، غیر از لغات غیر فعال ، لغاتی که برام آشنا هستن ولی معنیشون رو نمیدونم هم زیاد هستن ( لغاتی که در فیلم ها و آهنگ ها شنیدم )
اینطوریه که وقتی توی نرم افزار بهشون برخورد میکنم ، سریع تر یاد می گیرمشون

سوم هم اینکه باید دید آیا سه ماه دیگه ، تمام این لغاتی که از کتاب ها یاد گرفتم رو هنوز کامل بلدم یا نه ؟
که فکر میکنم یه درصدی از این لغات رو دوباره به محض دیدن باید وارد لاینتنر کنم و دوباره مرورشون کنم

توصیه ی من اینه که گستردگی داشته باشید در منابع فرعی مطالعاتی خودتون
شما دروس وی آی پی رو به عنوان منابع فرعی مطالعه میکنید ، خیلی هم عالی
منابع فرعی رو شامل پادکست ها ( پیشنهادم All ears english ) ، کتاب های زیبوک و سریالی مثل فرندز قرار بدید
یا هر منبعی که خودتون علاقه دارید
لازم هم نیست همه رو همزمان با هم پیش ببرید ، هر زمان هر کدوم رو دوست داشتید و حس و حالش بود
فقط لازمه که گسترده خوانی و گسترده شنوی منابع فرعی رو هم در کنار مطالعه منبع اصلی ، در نظر بگیرید

موفق باشید :rose:

14 پسندیده

سلام
این هم.وضعیت من بعد از یه شروع مجدد
نظرتون چیه ؟

17 پسندیده

ممنونم از راهنمایی‌تون :leaves:

3 پسندیده

روزی 5 ساعت… عالیه:clap::clap: احسنت به این اراده

5 پسندیده

همگی خسته نباشید آدم لذت میبره این همه تلاش رو میببنه:rose::rose::rose:

6 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::blossom::blossom::blossom:

4 پسندیده

من میخواستم زمان مطالعه ام رو تو اپ بالا ببرم اما متاسفانه با این کار زنجیره ام بهم میخوره
راهی هست بدون بهم خوردن زنجیره مطالعه روزهای قبلی میزان زمان مطالعه رو بالا برد؟

5 پسندیده

10 پسندیده

چرا نمیشه من تایم خواندنم رو روی نیمساعت تنظیم کردم ولی روزی یک ساعت و نیم تا دوساعت مطالعه میکنم

5 پسندیده

منم خیلی بیشتر از اون تایمی که تو اپ تنظیم کردم مطالعه میکنم ولی میخواستم تو تنظیمات اپ هم زمانم رو افزایش بدم که دیدم زنجیره مطالعه ام تو اپ خراب میشه

3 پسندیده

دندون من تیزتره
خخخخخخخ
موفق باشین

4 پسندیده

بقول سریال نون خ
ای ماشاالله دوته جان
منم جدیدا به اهمیت این زنجیره پی بردم فعلا دارم مثل ببر ازش محافظت میکنم
بهترین زنجیرم هفت روز بود…

4 پسندیده

ماشالله میترا خانم
افرین

3 پسندیده

سلام ظهرتون به شادی :cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus::tulip::rose:محبتتون کهکشانی ست :hibiscus::tulip::rose::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::tulip::hibiscus::rose:

3 پسندیده

ظهرتون بخیر بانو:hugs::kissing_heart::heart_eyes:

2 پسندیده

Hi beautiful and kind friend
how are u dear shahrzad im fatemeh
with new name how are u
greattt :kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

4 پسندیده

ای جاااااااانم فاطمه مهربوووووووونم

5 پسندیده

احسنت . خیلی خوبه :blush:

5 پسندیده