کمک برای مطالعه پادکست های ای جی

با سلام
من در حال حاضر مشغول مطالعه روزانه انگلیسی قدرت و دوره تلفظ و داستان های مصور و کودکانه زبانشناس به صورت روزانه هستم روش مطالعه قدرت رو میدونم ولی دو سه تا مورد هست که ازشون چیزی نمیدونم و در مقالات هم چیزی متوجه نشدم اونم اینه اولا دوره تلفظ ای جی هوگ رو که شامل دو درس اصلی و تمرینی هست رو روزانه چطوری باید مطالعه کنم چون روش مطالعه من برای هردرس قدرت وتلفظ ای جی به صورت 7 روزه هست که در هر روز در بخش قدرت دو بار درس اصلی یک بار درس واژگان و سه بار داستان های کوتاه و دیدگاه و در بخش تلفظ ای جی هوگ هر کدوم یک بار گوش میدم(که تو یک مقاله ای از همینجا دیدم که نوشته بود این دوره 5 الی ده بار مطالعه شود که در این مورد متوجه نشدم که ایا 5 ای ده روز واسه هر درسش یا 5 الی ده بار واسه یک درس در طول روز)و دوما ایا احتیاجی واسه سایه زدن در داستان ها هست یا نه فقط واسه گسترده خونی مطالعه کنم و در حدی که متوجه داستان و موضوع شدم برم سراغ درس بعدی و سوم اینکه پادکست های ای جی که در بخش دوره فوق متوسط در برنامه زبانشناس هست رو از چه زمانی باید شروع کرد و دقیقا اینا چی هستن که تو پکیج خود effortless english موجود نیست امیدوارم به هر سه موردی که منو گیج کرده جواب بدین

با تشکر

2 پسندیده

سلام
نحوه مطالعه ی دوره قدرت رو که گفتین متوجه شدین، و همون روش که گوش میکنین خیلی خوب هست

اما در مورد نحوه دنبال کردن دوره ی تلفظ :

همون طور که خود ای جی ، در اولین یونیت بخوبی توضیح داده، روش مطالعه به طور خلاصه به این شکل هست که :

در ابتدا این دوره ، یک دوره آموزشی نیست، یعنی میگه نمیخوام چیزی بهتون درس بدم، این یک دوره برای تمرین کردنه، پس یک دوره ی کاملا تمرینی هست

حالا روش انجامش :

پروسه ، بصورت استاندارد یک پروسه پنج روزه ست :
یعنی هر پکیج پنج روز طول میکشه

گوش کردن به درسنامه اصلی و یادگیری و یادداشت برداری از نکاتی که در مورد تلفظ ها میگه، میتونه در طول این پنج روز انجام بشه، اما اونچه که مهمه، عملیاتی هست که با درسنامه تمرین انجام میدین ، که هر روز با همون درسنامه عملیات متفاوتی انجام میدین

روز اول:

چندین بار، مثلا حداقل پنج بار، گوش کردن ، فقط گوش کردن با دقت و تمرکز بسیار بسیار بالا به دفعات زیاد

روز دوم :

استپ کردن بعد از هر جمله و تقلید اون جمله

روز سوم :

متن رو خودتون بلند و رسا بخونین، صدای خودتون رو ضبط کنین، و با صدای ای جی مقایسه کنین

روز چهارم :

همزمان با گوش کردن به صدای ای جی و بدون استپ کردن، شما هم تکرار کنین، سعی کنین تا حد امکان همزمان با ای جی شما هم صحبت کنین

روز پنجم :

فعالیت روز چهارم رو تکرار کنین و اینبار با مهارت بیشتر و سعی کنین تقریبا یا اگر بشه دقیقا همزمان با ای جی متن رو بخونین و روی درست ادا کردن هم تمرکز داشته باشین

والسلام

بعد بربن سراغ پکیج بعدی و پنج روز با اون سپری کنین

در مورد دوره پادکست های پیشرفته ی ای جی هم که اسمش روشه، سطحتون که بالاتر رفت، میتونین برین سراغ اون پادکست ها، مثلا بعد از قدرت یا هر زمان در اواسط اون که حس کنین سطحتون بالاتر رفته

5 پسندیده

با سلام و عرض ادب
ممنون از جوابتون فقط در مورد روزانه چند بار خوندن هر درس تلفظ به شک افتاده بودم که الان این مشکلمو برطرف کردین فقط در مورد تکنیک سایه از داستان ها هم مختصر بگین احتیاجی هست یا نه
با تشکر

3 پسندیده

تکنیک سایه، یک تکنیک تمرینی و مهارتی هست که توسط خیلی از اساتید توصیه شده، کاملا به خودتون بستگی داره و حوصله و علاقه تون، اگر میببنین براتون جذابه و انجام دادنش بهتون کمک میکنه، میتونین در مورد هر درس و هر پادکستی انجامش بدین.

موفق باشین

4 پسندیده