معنی این جمله چی میشه

معنی این جمله چی میشه؟ آیا یعنی من یک ناتوانی دارم یا این که دچار عجز و چه کنم چه کنم شده ام؟
But because I am on disability, I don’t know if I have a good chance of getting custody if I leave.

==================
این تاپیک مربوط به درس« حضانت فرزند - درسنامه اصلی » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « حضانت فرزند - درسنامه اصلی »

3 پسندیده

اما چون من دارای ناتوانی هستم ( اینجا منظور ناتوانی جسمی یا نوعی معلولیت هست )، نمیدانم که اگر طلاق بگیرم، آیا شانسی برای بدست آوردن حضانت بچه دارم یا نه.

6 پسندیده

اینجا حرفی از طلاق نزده و چرا دو تاif اورده if اخری کافی نبود به نظرتون؟من نمیدونم من شانس خوبی برای حضانت بچه اگر ترکش کنم ولی if اولی برام معنی نمیده؟؟؟

1 پسندیده

اولی به معنی “آیا”، دومی به معنی “اگر”

3 پسندیده

پری خانم از شما که مربی هستید سوال میکنم؟من میخام اسپیکینگم قوی بشه چکاری باید انجام بدم؟پارتنر پیدا کنم؟اگر بخام پیدا کنم چه برنامه ای داشته باشیم از این سطح بالاتر بشیم؟امکانش هست راهنماییم کنید؟

1 پسندیده

اصلا پارتنر باید چه ویژگی داشته باشه؟

1 پسندیده

خب در مرحله‌ی اول باید به سطح قابل قبولی از سپیکینگ برسید. به عبارتی وقتی دارید با پارتنرتون انگلیسی حرف می‌زنید بتونید مفاهیم مورد نظرتون رو به انگلیسی بگید و مجبور نشید به فارسی رجوع کنید. اونچه که مهمه انتقال مفاهیم و ایجاد ارتباطه. از طرفی دیگه پارتنرتون باید در سطح خوبی قرار داشته باشه که بتونه به شما فیدبک مناسب بده. این پارتنر باید از لحاظ تلفظ، آوای جملات، توانایی صحبت کردن، جمله‌بندی‌های صحیح، عبارات و اصطلاحات انگلیسی توانایی خیلی خوبی داشته باشه. اینطور نباشه که شما یه چیزی رو اشتباه بگید، پارتنر همون رو به همون صورت به شما برگردونه. خلاصه این پارتنر باید یه سر و گردن از شما بالاتر باشه و در غیر اینصورت پیشرفت خیلی خوبی نخواهید داشت.
پارتنر همسطح باعث میشه شما بر ترس از صحبت کردن غلبه کنید ولی در حیطه‌ی زبانی تاثیر زیادی نخواهد داشت

2 پسندیده

چی جوری میتونم ی پارتنر خوب پیدا کنم تو برنامتون باید درخواست بدم؟

1 پسندیده

کلافه شدم تو اون سطحی که دوست دارم باید برسم من حتی دوست دارم پارتنرم خوب باشه راهنماییم کنه حرفی ندارم هزینم بدم

1 پسندیده

من به شخصه در حال حاضر وقتشو ندارم ولی با مربیان تالار در ارتباط باشید اگه قصدتون جدیه

1 پسندیده

همون میخاستم راهنماییم کنید حدالمقدورم مرد باشن

1 پسندیده

آقایون با سطح بالای سپیکینگ رو من اینجا براتون تگ میکنم.

آقا کامبیز @YoKambiz
آقا فرزاد @Farzad_Poodineh
آقا محمد @mht0017
آقا مصطفی @mostafa.76
آقا احسان @ehn.ehsan

3 پسندیده

ببین رفیق
بین بچه های اینجا کامبیز میدونم که کلاس اسپیکینگ انلاین داشت
نمیدونم هنوز انجام میده یا نه
با ایدی که پری خانم فرستاده یه پیام بهش بده
این سایتم هست پر معلم هر کدوم خواستی میتونی انتخاب کنی

نظر خودمم اینه که مکالمه
پارتنر ، کلاس و… نمیخواد
واسه مکالمه یه چیز مهمه اونم این که حرف بزنی
تو هر قالبی که باشه مکالمه هم تقویت میکنه
یه قسمتی هست به اسم سلام کامبیز
اینو سرچ کنید
مطالب خوبی درباره مکالمه میاد
گووود لاک :wink::wink:

4 پسندیده

سلام. @ali-sh3484
متاسفانه من اونقدری که وقت واسه شغلم گذاشتم برای خودم نزاشتم. از این رو من دو تا پارتنر دارم که اینارو به سر انجام برسونم دیگه به این موضوع نمیپردازم. عذر خواهی میکنم، از دوستان دیگه کمک بخواید بهتون کمک خواهند کرد.
موفق باشید :rose::rose:

4 پسندیده

همانطور که توی قسمت ترجمه لغات میگه چون میگه on disability یعنی توی برنامه حمایتی دولت از افراد معلول هست و کمک هزینه دریافت میکنه. پس اگه طلاق بگیره (چون داره کمک هزینه از دولت میگیره) احتمال اینکه حضانت فرزندش دادگاه بهش بده پایینه.

1 پسندیده