سردرگمی در شروع یادگیری

سلام‌
وقتی نسبت به چیزی حساس هستید و مطمئنید که حسرتشو می‌خورید حتما انجامش بدید. باید اون دغدغه از ذهن بره. می‌تونید وقت بیشتری بذارید و در کنار این‌ها، اون دوره‌ای رو که فک می‌کنید مناسب سطحتونه شروع کنید. اینجوری با یه تیر دو نشون زدین. همیشه ذهن بر عمل می‌چربه‌ اگه ذهن آرومی نداشته باشین مطمئنا بازدهی کمتری خواهید داشت.
اگرم می‌تونید بر اون دغدغه غلبه کنید چه بهتر، برید سطح بعدی و با خیال راحت شروعش کنید

5 پسندیده

با سلام دوست عزیز
منم مثل شما بودم مونده بودم چی بخونم و چطوری شروع کنم تا اینکه فکری به نظرم رسید من اشتراک زبانشناس رو دارم زیبوک رو هنوز اشتراک نگرفتم

برای شروع با توجه به سطحم که در موردش گنگ بودم یک هفته دوره انگلیسی قدرت رو شروع کردم تا ببینم به سطح من میخوره یا نه که خدارو شکر بدردم میخورد
دوره ای جی و دوره دیپ انگلیش دو دوره خوبی هستن ولی من گفتم اول دوره ای جی رو شروع کنم بعد از اتمام این دوره میرم سراغ دوره دیپ انگلیش چون این دوره هم زمان زیادی باید براش وقت گذاشت
برای هر درس قدرت و این دوره ای جی هم طبق زمانبندی خودم 2 بار درس اصلی یک بار واژگان و 3 بار داستان کوتاه یا pov رو در هر روز به مدت یک هفته گوش میکنم و در کنارش دوره تلفظ ای جی رو هم هر درس به مدت یک هفته میخونم طوری که درس اصلی یک بار و فایل تمرین 5 بار گوش میکنم(دوره تلفظ رو میگما)در کنار این ها برای اینکه زمان 4 ساعت مطالعه من تکمیل بشه و تیک زنچیره هم خورده شود داستان های زبانشناس رو گوش میکنم از بین سه داستان گوسبامپس و داستان های مصور(البته برای بار اول کل داستان های بچه گانه رو برای پنج بار گوش دادم)و همینطور هم ادامه میدم هم دوره ای جی رو تموم کنم انشالله هم تمامی داستان ها و موضوعات دیگه (به جز دوره های پادکست ها که گذاشتم واسه اخر کار)

در کل میخوام به نوبت و طبق سطح بندی تمامی منابع رو بعد از اتمام شدن یکی پس از دیگری بخونم تا هم لغات بیشتری با توجه به صفر شدن رنگ ابی نمودار لغات هر درس یاد بگیرم هم مرور بهتری واسه لغات میشود

بعضی وقت ها هم که مثلا شنبه ها سر کار ندارم و تعطیل هستم یک فیلمی میبینم با زیرنویس انگلیسی از اون فیلم هایی که دیدم مثلا تایتانیک که خیلی دیدمش و هر بار هم اشکمو در میاره
بازم باید خودت ببینی چطوری یک منبع رو میتونی انتخاب کنی و چند ساعت مطالعه در روز میتونی داشته باشی و تا ته خط بری گرچه این زبان ته خطی نداره

بعد از اینکه زبانشناس تموم شد میرم سراغ زیبوک و اونو شروع میکنم شاید هم وقتی داستانی زبانشناس رو تموم کردم رفتم سراغ داستان های زیبوک و خرید اشتراکی این برنامه

خلاصه استارت و پشتکار و برنامه روزانه مهمه بقیه چیز ها به مرور زمان جلوی روت سبز میشن والبته باید با علاقه و با انگیزه و با دقت مطالعه داشته باشی تا نتیجه عالی بگیری البته اینم بگم که من تقریبا اگه مکانش محیا باشه تکنیک سایه رو هم روی درس ها انجام میدم
اینم دو دوره effortless و deep english و اشنایی با دروس و دوره اصلی و فرعی

امیداوارم هر جا هستی موفق و پیروز باشی

5 پسندیده

درود بر شما دوست عزیز.
درسی رو شروع به خوندن کن که برات واقعا لذت بخش باشه.
هر چقدر لذت خوندن بیشتر باشه ماندگاریش هم بیشتره.
خودتو اجبار نکن نتیجه معکوس میده.

4 پسندیده