تالار زبانشناس

چالش وبلاگ Mostafa.76

یاد گزارشگرای فوتبال افتادم ماشالا استعداد :joy::clap::clap::clap:

7 Likes

بمناسبت یکسالگی وبلاگ

@terme.javadi4878

16 Likes

سلام سلام اقا مصطفی گرامی
دلمون برا صداتون تنگ شده بود. کم پیدا شده بودین :grin:
خب من فارسی مینویسم با اجازتون
من اکثر مطالب وبلاگتون رو دنبال کردم. پیشرفتتون تو نوشتار واقعا برجسته بوده و هست
مطالبی که شما انتخاب میکنید سطح بالایی دارن و شما خیلی خوب پرزنتشون میکنید
جدیتتون در مطالعه رو واقعا تحسین میکنم. من از شما درس یاد گرفتم و حضورتون اینجا باعث افتخاره :rose::rose:
آینده تون روشن :four_leaf_clover:

7 Likes

سلام خانم دوستی بزرگوار
خیلی ممنونم بابت کامنت محبت آمبزتون. شما همیشه به بنده لطف دارید. واقعا باعث افتخارمه بودن در کنار دوستان موفقی همچون شما. بازهم سپاسگزارم و خوشحالم که این مطالب براتون مفید بوده. :rose: :pray:

6 Likes

سلام آقا مصطفی
دلمون برای صداتون تنگ شده بود، کلی خاطره برامون زنده شد
خواهش می کنم ، تا باشه از این ایده دادنا :sparkles:
وبلاگ کاملی دارین بنظرم که از معرفی انیمیشن گرفته تا کتاب و دغده های خودتون گفتین و از این جهت بهتون تبریک می گم :+1:

6 Likes

سلام حضور ترمه خانم بزرگوار.
خیلی ممنونم از لطفتون. ما هم دلمون برای حضور شما در تالار تنگ شده بود واقعا.
راستی در تاپیک زیر پیشنهاد ایجاد وبلاگ رو داده بودین. بره خودم تجدید خاطره شد:

بازم ممنونم. شما لطف دارید :pray:

6 Likes

سلام دوستان
حالتون چطوره؟
در اینجا قصد دارم اولین ویدیوی منتشر شده در کانال یوتیوب پسرخالم به آدرس NavidTV رو به اشتراک بذارم. موضوع جالب و مفیدی هم داره. راه های خوشحال تر بودن. امیدوارم ازش لذت ببرید:

10 Likes

سلام آقا شبتون رنگین :hibiscus::sunflower::cherry_blossom::blossom::bouquet::tulip::rose::tulip::rose:بسیار عالی :tulip::rose::hibiscus::sunflower::cherry_blossom::blossom::bouquet::bouquet::rosette:تشکر تشکر :hibiscus::sunflower::cherry_blossom::blossom::blossom::bouquet::tulip::rose::tulip::rose::rose:

3 Likes

بدون شرح …

9 Likes

:clap::clap::clap: بنازم قدرت خدا را :ok_hand::ok_hand::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::star_struck::star_struck:

4 Likes

بله واقعا.
هنگام دیدن این ویدیو یاد این آیه از قرآن افتادم:

و چه بسیار جنبنده ای که خود بار روزی خود نکشند، خدا (بدون هیچ کوشش) به آن‌ها و هم به شما روزی می‏رساند، و او شنوا و دانا است.

9 Likes

بله دقیقا :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

6 Likes

سلام و ممنون از به اشتراک گذاری این ویدیوی زیبا.
باشد که همه اینگونه اعتماد و عمل کنیم. :blossom: و به خیر بگذرد

یاد فیلمی افتادم که همین چند ماه پیش از گربه ای گرفته بودم که روی دیوار کاملا با ترس قدم ورمی داشت در حالی که سرش تو یه قوطی گیر کرده بود…دیدن این صحنه و اینکه آیا تلاش می کنه برا پریدن به جایی که شاید حافظه ش آشنا باشه باهاش ولی اینبار با چشم بسته, سخت بود. خیلی راحت توانمندی به سمت ناتوانی میره با انتخابایی که هر کدوم داریم

2 Likes

سلام. خواهش میکنم :rose: :pray:

بله واقعا :ok_hand:

3 Likes

A tray of health

Though I’m not a vegetarian, my mother makes me eat these stuff every day.
I think they are much more effective than pills and such. The turnips have been added recently. :sweat_smile:

14 Likes

Hi everyone.
I want to introduce one new and interesting animation namded Klaus.
This animation is realy beautiful in both look and plot. The story is about a clumsy young postman who is sent to a far off land in north. The weather is so cold there and the town is famous for its feuds and enmities. In this town children don’t have toys but by some accident the new postman finds a big woodsman who is apparently Santa klaus.
The story tells a new narration about how Santa Klaus started to be Santa klaus! And it has received positive reviews from critics and has won many accolades.
I highly recommend watching this animation and you can download it from here.

18 Likes

بلایای طبیعی از منظر قرآن

وجود شر در دنیا از دیرباز مورد توجه فیلسوفان بوده و در تبیین آن بحث های زیادی شده است. از آنجا که نویسنده ی این سطور تخصصی در فلسفه ندارد صلاح را بر این دید که وجود بلایای طبیعی را در آیاتی از قرآن جست و جو کند. لازم به ذکر است که نویسنده ادعا ندارد تتبع او کامل بوده است؛ وانگهی در این مجال اندک دو آیه کلیدی از کتاب مقدس مسلمانان بررسی میشود و توضیحی مختصر نیز در مورد آیه دوم بیان می گردد. به یاری پروردگار.

آیه اول، بلایا به عنوان امتحان الهی

و قطعاً شما را به چيزى از [قبيلِ‌] ترس و گرسنگى، و كاهشى در اموال و جانها و محصولات مى‌آزماييم؛ و مژده ده شكيبايان را.
[همان‌] كسانى كه چون مصيبتى به آنان برسد، مى‌گويند: ما از آنِ خدا هستيم، و به سوى او باز مى‌گرديم.
(سوره بقره، آیات 155 و 156)

آیه دوم

به سبب آنچه دستهاى مردم فراهم آورده فساد در خشكى و دريا نمودار شده است تا [سزاى] بعضى از آنچه را كه كرده ‏اند به آنان بچشاند باشد كه بازگردند. (سوره روم آیه ۴۱)

همانطور که مشخص است این آیه عمل و رفتار انسان را سبب فساد در زمین و دریا دانسته است. علامه طباطبایی در تفسیر این آیه چنین می نویسد: مراد از فساد در آیه مصائب و بلایای ظاهری از قببل زلزله، قطع باران و خشکسالی، بیماریهای سرایت کننده، جنگ و غارت و ناامنی و در کل هرچیزی که نظام صالح جاری در عالم را به فساد بکشاند است؛ چه مستند به اختیار انسان باشد و چه نباشد، و میان برخی از اعمال مردم و اتفاقات حهان رابطه ای مستقیم وجود دارد. به این خاطر فقط “برخی” اعمال مردم بیان شده که خداوند به سبب رحمتش از بسیاری از آنها میگذرد: و آنچه از رنج و مصائب به شما می‌رسد همه از دست (اعمال زشت) خود شماست در صورتی که خدا بسیاری از اعمال بد را عفو می‌کند. (سوره شوری، آیه ۳۰) و آیه ناظر به وبال دنیویست نه وبال اعمال اخروی (پایان نقل قول).
بنابراین با توجه به این آیه عامل فساد عالم چیزی است که به اصطلاح “دستان مردم فراهم آورده است” و اراده خداوند بر این بوده که نظام طبیعت بر مبنای اختیار انسان و قوانین مادی عمل کند.

از خداوند مهربان میخواهم تمام بیماران را سلامتی بخشد و ما را به سلامت از شرایط کنونی رهایی دهد. آمین :pray: :pray: :pray:

9 Likes

اصطلاح jack of all trades

اصطلاحی جالب که به تازگی یاد گرفتم. به معنای همه فن حریف، آچار فرانسه، همه کاره.

a person who can do many different types of work but who is not necessarily very competent at any of them.

مثال:

A jack-of-all-trades, Dr Peters is a physician, homeopath, osteopath and acupuncturist.
He’s a jack-of-all-trades.

9 Likes

سلام
دوره مگا استوری درس ۱۰۰۰۰ ساعت قسمت گفتگو
این اصطلاح توضیح میده
خودشم درس جالبیه

6 Likes

سلام.
ممنونم آقا محمد :pray: :rose:
این مگا داستانو خیلی دوست دارم شروع کنم. نمیدونم چرا پشت گوش میندازم.

5 Likes