چالش وبلاگ Mostafa.76

سلام آقا مصطفی. بهتون تبریک میگم خیلی پیشرفتتون خوب بوده امیدوارم شاهد پیشرفت هرچه بیشترشون باشیم.
در کنار این‌ها توصیه می‌کنم فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی رو که قبلا دیدین دوباره با زیرنویس انگلیسی ببینید و بعد از اون هم بدون زیرنویس. می‌تونه “ترس از محیط‌های ناآشنا از لحاظ زبانی” رو کاهش بده و به خودتون اطمینان داشته باشید که بدون زیرنویس و متن هم فهمیدن انگلیسی کار دشواری نیست‌.

موفق باشید :hibiscus:

4 پسندیده

ممنون از لطف شما ترمه خانوم. انیدوارم شما هم همواره موفق باشید.

سلام پری خانوم. نکته ی بسیار مفیدی بود. حتما از این پس اعمال میکنم. بسیار متشکرم از لطف شما

3 پسندیده

سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه
امروز تصمیم گرفتم که دو ماه دیگه یعنی اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت ماه 98 آزمون زبان داخلی شرکت کنم و خودم رو به چالش بکشم.
آزمونی که میخام بدم Msrt هستش که شامل صد سواله، 30 تا لیسنینگ، 30 تا گرامر و 40 تا هم درک مطلب.
مطالعه م رو دو هفته ای هست شروع کردم. با زیبوک دارم واژگانم رو بالا میبرم و در مورد لیسنینگ هم باید بیشتر تمرین کنم. البته کتاب زبان عمومی زیر ذره بین رو هم دارم میخونم و به موازاتش تست های سالهای پیش رو هم تمرین خواهم کرد.
ایشالا کارنامه ام رو همین جا میذارم.
به امید موفقیت همه ی شما دوستان

8 پسندیده

سلام آقا مصطفی
برای به چالش کشیدن خودتون msrt زیاد آزمون جالبی نیست که احیانا اگه نتیجه کمتر از انتظار بود ناامید نشید. ولی می‌تونه یه تعیین سطح نسبی باشه
امیدوارم موفق باشید و نتیجه رو همینجا گزارش کنید.

3 پسندیده

سلام
درست می فرمایید. در واقع مدرک زبانو برای دانشگاه لازم دارم و به این هدف در آزمون شرکت میکنم. البته بین چند تا آزمون شک داشتم که در آخر اینو انتخاب کردم. اگه نتیجه ای هم حاصل نشد مشکلی نیست بعدا دوباره شرکت میکنم.

بسیار ممنونم از لطفتون

2 پسندیده

Hi everyon

The_Giver_first_edition_1993

Yesterday i finished the giver book on zbook. I highly enjoyed the book. In this voice i talk about this book and here my review of this book. Sorry that it is a little long;

10 پسندیده

images

the shawshank redemption

Hi everyone
I’v started learning english with the greatest film in the world occording to reviews. This film as you might know is about hope.
I watched this film at the first time last week with persian subtitle. And since today I gonna watch it with english subtitle and repeat it again and again until without subtitle and just listening.
I realy enjoyed this meaningful film and if you
have not watched it yet I highly recommend it.

11 پسندیده

My schedule of reading books in zbook for this month

Hi everyone
I decided after reading some novels on zbook to read some self help books on it as well. So here my plan:

1. How to win friends and influence people
  2. You can’t hurt me
  3. Mastery

I hope that I can finish the tow first books before norooz and the mastery book in holydays.
I think reading these three books will take me about one month.
Thanks a lot

6 پسندیده

Hello Mr Mostafa
You have selected great books to read :clap::clap:
But I think the time that you have set aside for them is short, becuase these books are really full of content . Any way due to you read books a lot may be possible.:v:
I hope you the best :rose::rose::rose:

4 پسندیده

Hello mrs doosti
Thank you very much for your comment.
Yeah I think you are realy right. Mayby it is because I don’t read them very deeply.
But I have a lot of free times nowadays and i will try to finish them although it mayby last more than I said.
Thanks a lot
:tulip: :pray:

5 پسندیده

Coraline-2009-4-500x282

Hi everyone.
For the first time I watched my favorite animation coraline without any subtitle.
I realy enjoyed that way but also I realized a :very important and useful conclusion that subtitle is extremely deceptive. After watching movies with subtitle you have to extricate yourself from subtitle. Because by getting stuck in subtitle we will use our eyes mostly instead of our ears witch is not a good way for learning english. You have to be like the natives eventually.

10 پسندیده

I agree with you one hundred percent.

4 پسندیده

Hi Mr Mostafa
I am sure that you are very serious in the path of English learning . It is clear in your improvement
Nice work and keep going :clap::clap::clap:

3 پسندیده

Hello mrs doosti
I’m realy glad to hear these words from you
In fact being in this forum with you and other great learners is on of the huge reasons of my improvement.
Thank you so much.

4 پسندیده

hello uncle mostafa
happy to hear that, such a great happen
i think children are the best gift from God to us.
what’s her/his name ?

3 پسندیده

He is wearing blue. I think it’s a he

3 پسندیده

سلام مصطفی جان

اولا که تبریک میگم، هزار تا …
قدمش پر خیر و برکت
تبریک فارسی نوشتم تا مجبور نشم مثل خودت دو پهلو صحبت کنم ! تکلیف ما رو روشن کن داداش، ازین به بعد، بهت بگیم چی ؟

دایی مصطفی یا عمو مصطفی
مساله این است …

:wink: :sweat_smile:

6 پسندیده

سلام. ممنون از به اشتراک گذاری تجربه تون

یه ماهه تموم درسای new method ر و تموم کردید؟ میشه یه کم ریزتر :innocent: در مورد گذروندن این قسمت از برنامه تون و بزدهی ش توضیح بدید…ممنون میشم

3 پسندیده

سلام. بله خواهش میکنم.
اونموقع که داستان های بچه گانه رو میخوندم خیلی وقتم آزاد بود و هر روز سه تا داستانش رو میخوندم. اون موقع بسته ی پنجم هنوز تو اپلیکیشن نیومده بود و کلا چهار تا بسته بود. چون اوایل راهم بود و راه درست و لذت بخشو پیدا کرده بودم بسیار با شور و اشتیاق میخوندم و به خاطر همین کمی عجله هم میکردم که زودتر تمومشون کنم.
روشم به این شکل بود که داستان رو اولین بار گوش میدادم و لغاتی که بلد نبودم رو وارد لاینتر میکردم تا بعدا مرورشون کنم. بعد چندبار دیگه گوش میدادم تا اینکه قانع بشم که دیگه درسو به اندازه ی کافی (نه کامل) بلدم و میرفتم درس بعد. اون موفع دغدغه ام مکالمه و تلفظ و … نبود و زود میخاستم لغاتو جمع کنم و برم دوره های بعدی.
به نظرم استراتژی های پنجگانه ی مکالمه مثل سایه زدن و … نیاز نیست. کسی که این داستان هارو میخونه معمولا در سطح مبتدیه و این ها در اولویت بعدی هستند. با همین بینش زیاد وسواس به خرج نمیدادم. داستانی رو که بیشترین بار گوش دادم داستان بالشت پری بود که 42 بار گوش دادم. برخی از دروس هم زیر ده بار گوش میدادم.
داستان های بچه گانه خیلی رو پایه ی من قبل از ورود به دوره های دیگه تاثیر گذاشت. دوره ی پنجمش رو از همه بیشتر دوست دارم اونی که موسیقی هم داره.
بنده برنامه ی new method رو کار نکردم. در اصل بعد از ناخنک زدن به چندتا دوره مثل داستان های واقعی (بیشتر لغت جمع کردن) دوره ی انگلیسی قدرت رو شروع کردم.
باز اگه سوالی بود درخدمتم.
امیدوارم موفق باشید.

7 پسندیده

سلام و ممنونم بابت پاسخ خوبتون

بله، نمی دونم چرا اشتباها فکر کردم داستان های بچگانه، همون دوره نیومتد افرتلسه…

5 پسندیده