تلفظ کلمات

دوستان سلام.
من به مدت ۲ سال هست که درحال یادگیری زبان هستم و امروز کلاسهای سفیر رو به پایان رسوندم و مدرک پیشرفته زبان انگلیسی رو دریافت کردم ولی بزرگترین مشکلی که دارم تلفظ کلمات هست. اسپیکینگم خوب هست ولی هرجا میرم برای شروع حرفه استادی بهم میگن باید رو تلفظ کردن کلمات بیشتر کار کنی. به نظرتون چجوری می تونم حل کنم این مشکل رو؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
دوره ی تلفظ انگلیسی ای جی هوگ در اپلیکیشن زبانشناس بسیار مفیده
همچنین بایستی بیشتر به بومی زبانها با دقت فراوان گوش بدید و مثلا تو فیلم یا انیمیشن سکانسی رو انتخاب کنید و ازش تقلید کنید. یا همون تکنیک سایه با استفاده از فیلم
موفق باشید.

1 پسندیده

ممنون دوست عزیز. دوره تلفظ رو می خوام کار کنم روش. باید تکنیک سایه هم بیشتر انجام بدم.

خواهش میکنم
این لینک هم نگاهی بندازید:

درود بر شما.
چند تا پیشنهاد دارم براتون، که بیشتر خودم بکار میبرم.

1. اول از هر کاری به ریتم و اهنگ( rhythm & intonation ) جملات توجه کن و سعی کن همون اهنگ جملات رو تقلید کنی
    (به rising intonation & falling intonation جملات کوتاه و سوالی توجه کن)

2. به استرس کلمات توجه کن. ( Stress on each syllables).
    هر کلمه در یک نقطه استرس بیشتری داره. مثلا: اگر یک کلمه از سه بخش تشکیل میشه ، دقت کن روی کدوم بخش استرس بیشتری وارد میشه.

3. به نحوه تلفظ ( pronunciation ) توجه کن. مثلا خیلیها رو میبینی به think میگن sink. یا اینکه در خیلی از کلمات T صدای D میده.

4. به ترکیب کلمات توجه کن چون خیلی جاها وقتی دوکلمه با هم ترکیب میشن در نقطه اتصالشون یه صدای متفاوتی دارن یا اینکه کلا خدف میشه. مثلا: how long have you waited در اینجا در نقطه اتصال long و have ، عملا بدین صورت خونده میشه: long ave. یعنی صدای اچ خدف میشه.
    یا اینکه مثلا: نقطه اتصال would به you صدای ج شنیده میشه.

و نکته بسیار مهمی که من همیشه خودم رعایت میکنم اینکه speaking و تلفظ جملات رو همیشه از راه listening یاد میگیرم و به هیچ عنوان به نحوه نوشتن کلمات فکر یا نگاه نمیکنم. از راه گوش یاد گرفتن خیلی مهمه برا تلفظ.

البته ناگفته نماند دوره تلفظ اقای AJ خیلی خوب هست ولی کامل کننده نیست. چون بعضی از مسائل رو نگفته.

کتاب تاچ استون رو خوندید؟ چون داخل چارت سازمانی سفیر دیدم کتابهای تاچ استون کار میکنن.
اگر نکات مهم تلفظی رو داخل کتابتون نداشتید باید داخل اینترنت سرچ کنید

بله کتاب های touchston و viewpoint. متاسفانه من از اون اول خیلی به تلفظ کلمات توجه نکردم و سعی کردم با گرامر درست حرف بزنم ولی از این به بعد بیشتر می خوام کار کنم. الان دارم رو دوره تلفظ a.j کار می کنم. ممنون از کمکتون