Rockin معنی

Rockin به چه معناست؟

==================
این تاپیک مربوط به داستان« پیت گربه و عینک آفتابی جادویی او » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
پکیج: « داستان های مصور صوتی »

2 پسندیده

adjective
great, excellent (Slang)

7 پسندیده

کاش این کلمه رو در دیکشنری های زبان شناس هم اضافه میکردند
منکه نتونستم پیدا کنم

2 پسندیده

هروقت کلمه ای شبیه به این دیدین که با in تموم شد بود (ممکنه حالا یه علامت ’ هم بالای سر n باشه یا نباشه) و یه کم ناآشنا به نظر اومد، با ing سرچش کنید راحت تر پیدا میشه. مثلا اینجا این کلمه مخفف rocking هست.
اگه با ing هم پیدا نشد، هسته ی اصلی رو سرچ کنین و همه ی معنیاش رو بخونین. در اینجا rock . اینجوری حتما به معنا میرسین.

4 پسندیده

مخفف rocking هست و همونطور که فاطمه عزیز گفتن، هم معنی عالی و باحال میده، و هم معنی رقصیدن. توی این متن با توجه به این که دارن آهنگ میخونن و میرقصن احتمال اینکه این معنی رو هم بده یا اصلاً هر دو معنی رو بده هست. موسیقی و رقص راک اند رول ( rock’n roll) هم از همین معناست :wink:

6 پسندیده

سلام
میشه لطف کنید کدام دیکشنری معنی چه عالی و حیزت آور میده
با ing که دیکشنری های فارسی یه چیز دیگه میگن

2 پسندیده

ملاک زبان انگلیسی دیکشنری فارسی نیست دوست عزیز. :slightly_smiling_face::rose:

4 پسندیده

من “حیرت آور” رو گفتم؟ من گفتم عالی و باحال تا جایی که دارم میبینم.
این معنیهایی که گفتم برای کلمه ی rock بود و خواستم بهتر کلمه رو بشناسین، که rocking صفت اون میتونه باشه یا فعلش با ing، که معنی خوب بودن برای فعلش با ing بیشتر میاد. اینم گفتم که توی متن مورد سوال شما، معنی رقصیدن و خوندن میده احتمالا.
تازه فقط تو دیکشنری فارسی سرچ کردین و بهش استناد میکنین که دیگه بدتر.
کلا این مدل یه کم سهل انگارانه ست. بهتره اول تعدادی از دیکشنری ها (نه فقط فارسی ها) و همه ی فرمها(نه فقط ing) رو چک کنیم و اگه دیدیم اون کلمه با اون معنی نیست، نتیجه گیری کنیم که همچین معنی ای نمیده. تو پروسه ی زبان آموزیمون هم ورزیده میشیم اینجور😉 اینم دیکشنری:

،

7 پسندیده

منم منظورم این بود داخل دیکشنری فارسی اینجا نیست و چه خوب یکی که میدونه چگونه اضافه کنه
به هر حال اینجا در ترجمه زبان شناس اورده چه حیرت آور!
خب یکی اصلاحش کنه که انقدر مشکل زا نشه🙂

2 پسندیده