معرفی نرم افزار برای یادگیری لغات مهم

سلام سلام
اسم من علیرضاست و حدودا فکر میکنم دو سال یا بیشتر! میشه که با زبانشناس و سایت و تالارش اشنا شدم و خب یه جهش گنده تو یادگیری زبان و مهم تر از اون “علاقه” به زبان پیدا کردم.
خب، بگذریم!
یه نرم افزار خیلیی باحال و کارامد! دارم براتون.
اسمش Learn English -6000 essential words هست
(لینک دانلود از گوگل پلی رو اخر میزارم واستون)
خب، فکر میکنم از نظر یادگیری لغات یه نرم افزار واقعا کامل هست، دسته بندی های فوق العاده داره، و دو نوع ازمون هم داره، علاوه بر اینا دانلود برای افلاین استفاده کردن داره و کلمات رو تصویری برای یادگیری اماده سازی کرده! و باز مهم تر از همه از زبان فارسی هم پشتیبانی میکنه!!!
وقتی وارد نرم افزار میشید ۱۵ دسته بندی کلی داره ، برای مثال در مورد غذا،سلامتی و خرید کردن و و و.
داخل هر دسته بندی کلی دسته بندی موضوعی هست! برای مثال وقتی شما دسته بندی people رو انتخاب کنی ، دسته بندی های مختلف در مورد انسان هست! مثل بدن انسان، دست انسان و داخل هر بسته بندی کلمات مرتبط با اون همراه با تصویر،ترجمه،صوت هست.
خب حالا ازمون هاش، گفتم دو نوع ازمون داره برای هر دسته بندی موضوعیش، ازمون اول خودتون انتخاب میکنید بین ۲۰ یا ۵۰ یا ۱۰۰ سوال ازتون به روش های مختلف در مورد کلمات بپرسه. و ازمون دوم هم تصویری هست، دو یا چند تصویر میزاره و شما باید انتخاب کنید که کلمه مرتبط که نوشته یا گفته میشه برای کدوم تصویر هست!
لازمه که بگم نرم افزار برای استفاده رایگانه اما اگه موقعی که به اینترنت وصل هستین تبلیغات بالا میاره که برای حلش دو راه حل دارین: اول میتونین ۴.۹۹ دلار بدین تا تبلیغات براتون نیاره ، دوم هم میتونید افلاین و بدون استفاده از اینترنت یادبگیرید :))

خب این هم لینک دانلود نرم افزار از گوگل‌پلی:

7 پسندیده

بسیار عالی. ممنون بابت معرفی این اپ خوب.
من یه نمونه فارسیشو گرفته بودم فقط تونستم دو هفته استفاده کنم :sweat_smile:
کلا واسه من پیرمرد اینجور اپ ها دشواره

2 پسندیده

چرا دوهفته؟
عااا پیرمرد؟ :)) تازه الان وسط سن جوونی هستی:))

2 پسندیده

شما بااین همه انرژی پیر باشی بنده فسیل هم عصر دایناسور ها هستم:expressionless::expressionless:

2 پسندیده

حقیقتش نشد تو برنامم جا بدم. بعد دو هفته جا زدم.

شما هم ماشالا با انرژی ای که برادر. :rose::rose:

2 پسندیده

سلام. راستش من کلا مخالف یادگیری لغت با این روش‌ها هستم، توی مصاحبه‌م مفصل بهش می‌پردازم و دلایلش رو توضیح میدم

1 پسندیده

متوجه هستم تقریبا دلیلش چیه! چونکه این کلمات اغلب بصورت غیرفعال یادگرفته میشه و موقع صحبت کردن خیلی کم پیش میاد که کلماتی که اینطوری یادگرفتیم رو استفاده کنیم تو جملاتمون
اما خب، اگه یه روش درست بسازیم، و با قاعده کار کنیم راه موثری خواهد بود! برای مثال هرکلمه رو که یاد گرفتیم چندین جمله همون موقع با خودمون میسازیم و سعی میکنیم توی جملات بعدی هم ازشون استفاده کنیم! اینطوری بیشتر راهو رفتیم اما باز باید تکرار بشه!
اما خب هیچی بهتر از این نیست که لغت رو از توی درسی و توی جمله یادبگیریم.

1 پسندیده

من از اون آدمام که اصلا حوصله‌ی این کارا رو ندارم :rofl:
ولی لغاتی رو که توی داستان یا درس‌ها یاد میگیریم هیچوقت فراموشم نمیشن و اغلب هم توی صحبت‌هام به‌طور ناخودآگاه استفاده می‌کنم‌. یه مدت لایتنر استفاده می‌کردم که دیدم تاثیر چندانی نداره و فقط لغات رو حفظ می‌کنم (با اینکه همراه با جمله بود)، به همین دلیل برا همیشه گذاشتمش کنار. البته تاثیر این نرم‌افزار‌ها در حفظ لغات انکارناپذیره مخصوصا پکیج‌ مگوش در این زمینه حرف اول رو میزنه ولی خب برای تقویت speaking کارایی چندانی ندارند.

2 پسندیده