وبلاگ mitra💞

سلام به روی ماهتون جناب @rokni ارجمند و گرامی :hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::tulip::blossom:
من تازه ۱ماهه بااین کتاب آشنا شدم و اونهم اتفاقی جای بودم یکی از دوستان معرفی کردند وقتی تمومش کردم واقعا حس خوشایند و غرور و خیلی احساسهای خوب دیگه بهم دست داد و به چنین شخصی غبطه خوردم و باعث افتخارم بود که با زندگی چنین شخصی آشناشدم :ok_hand::ok_hand::ok_hand: :ok_hand::ok_hand::ok_hand:و افسوس خوردم چرا اینقدر دیر بااین کتاب آشنا شدم :pensive::pensive::pensive::pensive:امیدوارم برای دیگر دوستان هم دلچسب باشه :blush::blush::blush::blush::blush::wink::wink::wink:بهرحال خوشحالم که براتون خاطره انگیز بوده :wink::wink::wink::wink::blush::blush::blush::blush::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::blossom::tulip::bouquet::sunflower::hibiscus::sunflower:ارادت :hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::tulip::sunflower::hibiscus:

4 پسندیده

:sweat_smile:
ما اینیم دیگه…

دقیقا
البته من خودم هم حس غرور بهم دست داد، چون یادم میاد یکی از نظریات ایشون رو توی کتاب نوشته بودن، که من درست چند روز قبلش بهش رسیده بودم… پیش خودم پُز میدادم که منم یه نظریه ای رو دارم که پدر علم فیزیک ایرانم همون نظریه رو داره
آخ که چه کیفی میکردم من… :grin:

منم از بین کتاب های پدرم پیداش کردم و خوندم

3 پسندیده

پس حسابی برای خودتون نظریه پرداز و دانشمندی هستیند آفرین برشما :clap::clap::clap::clap::ok_hand::ok_hand::ok_hand::hibiscus::sunflower::blossom::bouquet::cherry_blossom::rosette::rose::white_flower::hibiscus::sunflower::blossom::bouquet::cherry_blossom::tulip::tulip:ولی از تمام این حرفها گذشته واقعا عجیب که در ایرانی ها ۱دانش و ذکاوتی خاص نسبت به بقیه ی مردم دیگرجهان وجود داره :blush::blush::blush::blush::blush::blush::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower:کتابخانه ی پدر محترمتون باید پربار باشه و واقعا دیدن داره :rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::bouquet::ok_hand::clap::ok_hand::clap::clap:

5 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand:
ایران پرچمش بالاس

متاسفانه فعلا، چیزی به نام کتابخونه وجود نداره(بعد از اسباب کشی‌مون) و الا تصویرش رو میذاشتم… :grimacing:

3 پسندیده

واقعا موافقم ایران و ایرانی همیشه پرچمشون بالاست نمونه ی زیادش در این تالار بسیار زیاد و میشه دید و بهشون افتخار کرد :blush::blush::blush::blush::blush::rose::tulip::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::sunflower::bouquet::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap::clap:
حیفی وقتی متوجه میشم کتابخانه ای بعلتی نابود شده واقعا دلم میسوزه :pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive::pensive:انشاالله خودتون ۱کتابخانه ی عالی درست کنید انشاالله و اونوقت عکسش رو اینجا به اشتراک بذارید :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::blush::blush::blush::blush::blush::blush::rose::tulip::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::sunflower::blossom::bouquet::cherry_blossom::tulip::tulip::tulip::cherry_blossom::bouquet:

5 پسندیده

نابود نشده، به کارتون موزی نقل مکان کرده… :grin::grin:

البته الان بطور موقت، با کارتون موزی برای خودم کتابخونه درست کردم تا سر فرصت برم یه چیز درست و حسابی‌ای بگیرم، ولی با عرض پوزش تصاویرش قابل نشر نیست،… آبروریزی میشه :see_no_evil:

4 پسندیده

:blush::blush::blush::blush::blush:الهی پس دارند خاک میخورند تا بعد از کارتن موزی خارج بشوند :wink::wink::wink::wink::wink::wink::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

4 پسندیده

سلام دوستان گلم :hibiscus::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom:
روزگارتون شاد و پربرکت و راهتون پرفروغ باشه انشاالله :hibiscus::rose::rose::bouquet::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::sunflower:
کتاب رو هنگامی که خوندم، بردلم نشست وبسیار باعث انگیزه ام شد و دوست داشتم باشما دوستان گلم به اشتراک بذارم که اگه دوست داشتیند مطالعه اش کنید :wink::wink::wink::wink::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

نام کتاب: استاد عشق

:bell::bell:زندگی نامه ی دکتر محمود حسابی پدر علم فیزیک، از زبان پسرشون ایرج حسابی :bell::bell:

:books::candle::books:

• جالب است بدانید، پروفسور حسابی به زبان‌های فرانسه، انگلیسی، عربی، ایتالیایی، سانسکریت، یونانی، پهلوی، اوستا، ترکی، روسی و آلمانی تسلط داشتند.
  • در پی تلاش‌های ایشان در زمینه‌های گوناگون علمی و فرهنگی بزرگ‌ترین نشان علمی فرانسه، کوماندرو دولالوژیون دونور (connandeur de la legion d’honneur) و اُفیسه دولالوژیون دونور (officier de la legion d’honneur) به ایشان اعطا گردید. و در سال ۱۳۶۶ در کنگره شصت سال فیزیک ایران، از ایشان به‌عنوان (پدر علم فیزیک ایران) قدردانی شد.
  • شرح خدمات ارزشمند ایشان پس از بازگشت به وطن از جمله تأسیس دانشگاه تهران نیز از روایت‌های خواندنی این کتاب است.

بخش‌هایی از کتاب :open_book::open_book:

هیچ‌وقت یادم نمی‌رود، من فقط به‌خاطر اینکه بیش از این‌ها از اروپایی‌ها عقب نیفتیم و هر طور شده دانشگاهی تأسیس کنیم، قبول کردم که علی‌رغم همه‌ی نگرانی‌ها به نزد شاه بروم. حکمت هم با تلاش زیاد وقت ملاقاتی تنظیم کرد و پیش شاه رفتم. بیش از نیم ساعت با شاه صحبت کردم، از ضرورت تأسیس دانشگاه برایش گفتم. او با دقت به حرف‌های من گوش می‌داد. این فرصت برایم غنیمت بود. حرف‌هایم که تمام شد، شاه گفت: همه‌ی این‌‌ها که گفتی درست؛ ولی بگویید این دانشگاه به چه درد می‌خورد؟ فکر کردم باید چند مثال بزنم تا موضوع و اهداف تأسیس چنین مرکزی برایش کاملا روشن بشود و اورا متوجه اهمیت آن بکنم…

فایل pdf: :books::open_book::fountain_pen:

Master Of Love Dr. Hesabi_Heptaweb.com_.pdf (2.4 مگابایت)

فایل صوتی: :speaking_head: :loud_sound: :radio:

هرچند ورق زدن کتاب حال و هوای دیگه ای داره :wink::wink::wink::wink:ولی خب اینطوری هم به دل میشینه :books::books::open_book::open_book::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::tulip:

امیدوارم از خواندن و شنیدن این کتاب لذت ببرید :hibiscus::rose::cherry_blossom::heart::heart:

10 پسندیده

سلام میترا جانم
اولین کتابی بود که استاد فیزیک به ما معرفی کردن حتی برای میانترم هم از ما امتحان گرفتند که آیا خوندیم یا نه؟
و من رو به دنیای کتاب کاغذی عاشق کرد.
از این به بعد هر کتابی که خوشم بیاد میرم میخرمش تا اینکه دانلود کنم :blush:
ممنونم برای معرفی این کتاب :rose:

7 پسندیده

سلام
منم این کتاب و خوندم. راستش تا چند وقت همش جملات کتاب تو ذهنم تکرار میشد. اینکه یه نفر چقدر سختی کشیده و به عشق وطن برگشته و چه خدماتی کرده. هنوز هم افرادی مثل دکتر حسابی هستند که ناشناس خیلی کارها می کنند و فقط وقتی قدرشون و میدونیم که دیگه بین ما نیستند.

6 پسندیده

سلام به روی ماهت عزیزدلم @sepide-str :tulip::cherry_blossom::cherry_blossom::heart::kissing_heart::kissing_heart::heart::blossom::sunflower::hibiscus:
خوشحالم که قبلترها مطالعه اش کردی نازنینم :rose::tulip::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus:واقعا هیچی جای ورق زدن رو نمیگیره بخصوص کتابی که دوستش داشته باشی :ok_hand::ok_hand::ok_hand::wink::wink::wink::blush::blush::blush::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus:فدات خوشگل خانم :heart::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus::heart::heart::rose::kissing_heart::kissing_heart:

7 پسندیده

سلام عزیزدلم @Ghabel :rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::sunflower::blossom::heart::heart::heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:
از اینکه قبل ترها مطالعه اش کردیند بینهایت مسرور شدم :wink::wink::wink::blush::blush::blush::ok_hand::clap::ok_hand::clap::ok_hand::clap::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::bouquet::blossom::heart::heart::hibiscus::sunflower::hibiscus::heart::heart:
واقعا امسال دکتر حسابی ها و دکتر سمعی ها کم نیستند در این مرز و بوم که باعث فخر و مباهات ما هستند :rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus::heart::revolving_hearts::heart::revolving_hearts::heart::revolving_hearts::tulip::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::bouquet:وخیلی وقتها یا بعد از مرگشون شناخته میشند یا خیلی دیر :pensive::pensive::pensive::pensive::pensive:
اما همیشه باعث افتخار هستند و خواهند بود :rose::tulip::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::sunflower::blossom::bouquet::heart::revolving_hearts::heart::revolving_hearts::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

6 پسندیده

ویستون برای من بازنشد اما دوست عزیزم شما حتی با بیانتون به خودتون انرژی منفی منتقل میکنین وداشتن اعتمادبه نفس بالا خیلی بهتون کمک میکنه تا بتونین همیشه موفق باشین وبه خودتون افتخارکنین هیچکس ازشمابهترنیست شماهم شبیه هیچکس نیستین ومنحصربه فردین هرانسانی بایدبه خودش افتخارکنه وخودشو باورداشته باشه خواهشا ازکلمات مثبت استفاده کنیدوحتی وانمودکنیدکه عالی وبی نظیرهستین چون به تدریج باورش میکنین ودرنهایت به کسی تبدیل میشین که باوردارین .

8 پسندیده

سلام عزیزم @panteaa :hibiscus::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower:شبتون بخیرورنگین :hibiscus::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::bouquet::blossom::sunflower::sunflower:ممنون از راهنمایی و دلگرمی که بهم دادیند :hibiscus::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::bouquet::blossom::sunflower:سپاس فراوان :heart::hibiscus::tulip::rose::cherry_blossom::bouquet::bouquet::blossom::sunflower::sunflower::revolving_hearts::heart::revolving_hearts:به روی چشم حتما کارهای که گفتیند رو عملی میکنم :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::wink::wink::wink::wink::hibiscus::rose::tulip::cherry_blossom: ۱دنیا تشکر و قدردانی خانم خانماااا :hibiscus::tulip::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::rose::tulip::rose::tulip::heart::revolving_hearts::heart::revolving_hearts::heart:

5 پسندیده

میترا جون میگم میخواین اگه وویستونا دارین یه بار دیگه بفرستین، شاید باز بشه برای ما هم :slight_smile:

2 پسندیده

نه متاسفانه ندارم :pensive::pensive::pensive:ببخشید عزیزم :pray::pray::pray::hibiscus::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower:چیز شنیدنی هم نیست فداتبشم‌بیشتر آبروم میره :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::blush::blush::blush::blush::hibiscus::hibiscus::tulip::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::sunflower:

4 پسندیده

با عباس همکاری نکن میگم بیادااا

3 پسندیده

سلام عزیزم اختیار دارین چرا خوب می خونین که، شکست نفسی نکنین :blush:

2 پسندیده

:joy::joy::joy::joy:سلام عباس کیه؟ جریانش چیه؟

3 پسندیده

سلام به روی ماهت عزیزدلم :hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::tulip:صبحتون نورباران :hibiscus::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet:ارادت خانم :hibiscus::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::revolving_hearts::heart::revolving_hearts::heart:شرمنده ی لطف محبتتون هستم :hibiscus::heart::revolving_hearts::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::bouquet::sunflower::hibiscus::heart::revolving_hearts::rose::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom:

2 پسندیده