چرا بعد دو ماه یادگیری بی انگیزه شدم؟

سلام دوست عزیز. یادگیریه زبان برام سخت نیست از این جهت ناراحت نیستم.ولی از نظر روحی خیلی شرایط خوبی ندارم بخاطره بیکار بودنم و بی انگیزگیم. یه موتور محرک میخوام.یه چیزی که تو مسیر نگهم داره.از پیشنهادتون ممنونم دوست عزیزم

2 پسندیده

خب وقتی من گرامرم خوب نیست فقط خوندن داستان چه کمکی بهم میکنه؟از کجا باید گرامرمو تقویت کنم؟

2 پسندیده

به نظرم خوندن مستقیم گرامر فایده ای نداره،لااقل برا من اینطوری بود،وقتی کتاب میخونیم چشممون به ساختار ها آشنا میشه،شما وقتی یه ساختار زبان توی چندین متن مختلف میبینین ناخداگاه ملکه ذهنتون میشه و کم کم میتونیم جملات خودمونو جایگزین کنیم

3 پسندیده

شما خودتون اولین بار که با زبانشناس آشنا شدین از کجا شروع کردین؟اینجا انقد مطالب زیاده و بچه ها ماشالا انقد فعالن من گیج شدم نمیدونم باید از کجا شروع کنم و در همه مهارتها مثه. اسپیکینگ.رایتینگ.لسنیگ و گرامر به حد مطلوب برسم

3 پسندیده

من خودم 1ماه آشنا شدم،و تو این 1ماه نسبت به قبل به نظر خودم پیشرفت خوبی کردم،چون سابقه رفتن به کلاس داشتم میدونم کلاسهای اموزش زبان خوب نیستن برای من که فقط یه محیط حوصله سربر بود
برای پیشرفت توی مهارتاتون سعی کنید توی چالش ها شرکت کنید،اگه اشتباهی داشته باشین دوستان بهتون میگن هم اشتباهتون برطرف میشه و هم تشویق میشین برای شرکت توی چالشهای بعدی

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
این مشکل طبیعیه و بره همه پیش میاد و بهش میگن پلاتو. من هم این مشکل رو داشتم. حتما به لینک زیر مراجعه کنید:

ضمنا در یادگیری زبان بهتره زیاد به انگیزه وابسته نباشیم. استمرار مهمتر از انگیزه هست. دو ماه خیلی زوده بره قضاوت خودتان. پس بدون هیچ نگرانی ای ادامه بدید.

6 پسندیده

ممنون آقا مصطفی. بنظر شما بدون در نظر گرفتن شرایط و استثنا ها یه فرد بعد از چند وقت به زبان مسلط بشه خوبه؟

3 پسندیده

بازم ممنون. خیلی لطف کردین.

2 پسندیده

خواهش میکنم،امیدوارم موفق باشین

3 پسندیده

سلام

من به عنوان شخصی که از این روش سنگین‌ترین ضربه رو خوردم، به شما توصیه میکنم این کتاب‌ لغت‌ها رو ببرید یه جایی قایم کنید که دست هیچ بنی بشری بهش نرسه. اصل و پایه‌ی روش شما اشتباهه. همون روشی که همه‌مون روزی در پیش گرفتیم اما به بن‌بست خوردیم‌. خب این مرحله‌ی اول.

مرحله‌ی دوم اینه سطحتون رو مشخص کنید و ببینید کدوم پکیج زبانشناس به دردتون می‌خوره. اگه شنیدارتون ضعیفه و در سطح مبتدی هستین در این حوزه (مهم نیست چقد لغت بلدید، مهم شنیداره، سطح رو با این مشخص کنید)، توصیه می‌کنم نیمچه داستان و داستان‌های بچه‌گانه رو مطالعه کنید. (وقتی سطحتون رو مشخص کردین و پکیج رو انتخاب کردین دوباره به تالار بیاید و نحوه‌ی مطالعه‌ی پکیج رو بپرسید تا دوستان راهنماییتون کنن). اگه سطحتون کمی بالارتر از این‌هاست با داستان‌های واقعی شروع کنید و بعد از اتمام اون انگلیسی قدرت رو شروع کنید.

نگران بقیه‌ی مسایل هم نباشید. با شنیدنه که زبان یاد گرفته میشه و ما همه فرزندان زبانشناسم.

7 پسندیده

خیلی خیلی ممنون. میشه لطف کنید بگید که چرا کتابای لغت خوب نیستن و باید ازشون فاصله گرفت؟ مثلا اگه یه شخصی با خوندن کتابهای لغت دایره ی واژگانش گسترده تر بشه آیا بهش کمک نمیکنه که در خوندنه متنها مسلط تر بشه؟

2 پسندیده

من تجربه‌ی خودم رو میگم و برای من تاثیر چندانی نداشته. چون فقط حفظم میشد و جایی استفاده نمیکردم و جایی هم نمی‌شنیدم که استفاده‌ش برام جا بیفته. یعنی لغات حالت فعال ندارند. یه چیزی بخشی از حافظه‌تون رو گرفته بدون اینکه هیچ استفاده‌ای براتون داشته باشه. من کتاب لغت زیاد خوندم از اون معروفاشم خوندم: college bound, world of word, 600 essential words, highschool… ولی هیچکدوم از اینا به من کمک نکردن که بتونم انگلیسی حرف بزنم. ولی با یک سال مطالعه‌ی پکیج‌های زبانشناس تازه زبونم از قفل دراومده و دارم حرف میزنم. و این هم مدیون تالار و اعضاشم مخصوصا آقا کامبیز. پس شما برا پیشرفتتون لازمه دور کتاباتون خط بکشید و بچسبید به زبانشناس. این اصلا تبلیغ نیست عین واقعیته. مرتب هم به تالار سر بزنید و سوالاتتون رو بپرسید. بهترین پاسخ‌هاتون رو اینجا می‌تونید دریافت کنید.

اگه می‌خواید زبان انگلیسی رو درست و حسابی یاد بگیرید. فعلا تمرکزتون رو بذارید رو شنیدار و دنبال گرامر هم نرید. سعی کنید معنا رو در نظر بگیرید نه گرامر.

7 پسندیده

به نظر من یک سال و نیم الی

خواهش میکنم.
البته تعریف تسلط متفاوته ولی به نظر من حدود یک الی دو سال میشه به تسلط رسید.

4 پسندیده

ممنون.خیلی ممنون. ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم. من چون به زبان علاقه دارم قصدم این بود که کامل یادش بگیرم و ازش برای خودم درآمدزایی کنم.چون خیلی راجب بازار کسبو کار زبان چیزی نمیدونستم تنها چیزی که به فکرم رسید ترجمه ی مقاله بود. اگه بنظر شما این فکری که من دارم درسته بهم بگید که بیشتر تمرکز باید روی چی باشه که یه متنو راحت بشه ترجمه کرد و اگه ترجمه ی مقالات خیلی از نظر درآمدزایی خوب نیست شما اگه پیشنهادی دارید لطفا بهم بگید که تو همین اول مسیر بدونم کجام. راستش من انقد تو این دو ماه به مطالب زیاد و زبان آموزای متعدد برخوردم مغزم پر اطلاعات زیاد ولی بدون فایده شده. احساس میکنم وارد یه هزار تو شدم.همینم باعث شده گیج بشم و روز بروز بی انگیزه تر.

2 پسندیده

همونطور که گفتم باید مرحله‌ی اول روی شنیدارتون کار کنید. چرا؟ چون تا شنیدارتون قوی نشده نمیتونید بقیه‌ی مهارت‌هاتونم تقویت کنید. اگه بخواید یه ترجمه‌ی صحیح و شیوا داشته باشید باید زبان رو خوب خوب بلد باشید. چطوری زبان رو خوب خوب یاد میگیرید؟ با یادگیری به روش صحیح که اونم شنیدنه.

شما اگه زبان رو خوب یاد بگیرید به روش‌های دیگه‌ای می‌تونید درآمدزایی کنید، تو ترجمه هم پول زیادی نیست.

باید صبر داشته باشید و از همین الان راهتون رو مشخص کنید. همونطور که آقا مصطفی گفتن میشه طی یک الی دو سال به سطح خوبی از زبان رسید. من میگم دو سال با اراده‌ی قوی و برنامه‌ریزی درست می‌تونید به انگلیسی مسلط بشید. و اگرم ترجمه خواستید بکنید راحت از پسش برمیاد.

مشکل همینه. میخوایم زود زبان یاد بگیریم، کلی چیز تو مغزمونه، سردرگمیم و برنامه‌ی مشخصی نداریم. زبانشناس به شما برنامه‌ی واحدی میده و مسیر درست رو بهتون نشون میده.

برا یادگیری زبان باید وقت گذاشت. حتما براش وقت بذارید و صبر پیشه کنید، باهاش زندگی کنید، بذارید عضوی از خونواده‌تون بشه. اونوقته که می‌تونید یادش بگیرید.

5 پسندیده

من فکر میکردم زودتر از اینا میشه به زبان مسلط شد مثلا شیش ماه.شاید بخاطره عجول بودنم باشه یا زبان آموزایی که میگن میشه در عرض شیش ماه میشه زبان انگلیسیو یاد گرفت. شاید این حرف یه ادعا باشه و بقول شما باید یکی دو سال براش وقت گذاشت و صبر پیشه کرد. ممنون بابت توضیحات کاملتون.مرسی که وقتتونو در اختیارم گذاشتید.سپاسگزارم

3 پسندیده

این توهمی بیش نیست. همش تبلیغات این موسساتیه که میخوان پول دربیارن. زبان مثل اقیانوس می‌مونه چطور میشه این اقیانوس رو شش ماهه بلعید.

قطعا ادعا است. اینجا پر از آدمای باتجربه‌ است که هرکدومشون میتونن با داستان زبان‌آموزیشون ادعا بودن این حرف رو ثابت کنن

خواهش میکنم. موفق باشید :hibiscus:

برام جالبه بدونم چند سالتونه اگه فضولی نیست. صرفا میخوام بدونم چرا اینقد نسبت به یادگیری زبان ناامید هستید؟
اگرم مایل نیستید جواب بدید مساله‌ای نیست.

3 پسندیده

من ۲۵ سالمه.از شهرستان دورود استان لرستان.
من یه پکیج تهیه کردم که شامل ۶۰۰ واژه.۵۰۴ و ۱۱۰۰ واژه بود+صفر تا صد گرامر. تقریبا میشه گفت تمومش کردم اما از خودم راضی نیستم.راستش من فکر میکنم خیلی کمال گرام و در عین حال عجول برای یادگیریه سریع و نتیجه گرفتن.شاید همین باعث دلسرد شدنمه.تو این دو ماه همش دنبال پیجای مختلف زبان بودم و انقد دیتای زیاد وارد مغزم شده کلافه شدم.یکی از دوستام بهم گفت اگه ۶۰۰۰ هزار کلمه رو بلد باشی تقریبا میتونی هر متنی رو ترجمه کنی. و گفت که سایت های مختلفی هست که بر اساس سطحی که داری بهت مقاله میدن و صفحه ای بهت پول میدن. منم به فکرم رسید که تا میتونم واژه حفظ کنم و گرامرمو بهتر کنم تا بتونم واسه خودم پول دربیارم(چون الان بیکارم و از نظر روحی حالم خوب نیست و دلیل اصلی بی انگیزگیم همینه) بعد کم‌کم لسنینگ و اسپیکینگمو قوی میکنم.بیشتر تمرکزم رو ترجمه بود. روزی که زبانو شروع کردم هرچند خیلی دیر اینکارو کردم چون میدونستم علاقه و استعداد دارم سریع یاد میگیرم و ازش پول درمیارم. ببخشید خیلی حرف زدم شرمنده

4 پسندیده

این خوبه که. سنتون کمه پس باانگیزه شروع کنید به خوندن.

بازم اشتباه محض. شما برای ترجمه باید کامل به زبان مبدا و مقصد وارد باشید.
این سایتای ترجمه درصد کمی به مترجم میدن. اصلا ترجمه هم یه کم اعصاب خردکنه. ولی اگه بتونید به زبان مسلط بشید می‌تونید از راه تدریس درآمدزایی کنید.

5 پسندیده

مبدا و مقصد چیه؟متوجه نشدم. منظورتون از تدریس توی آموزشگاها یا کلاس خصوصیه؟اگه اینه من به این موضوع علاقه ندارم

2 پسندیده