چرا بعد دو ماه یادگیری بی انگیزه شدم؟

سلام بچه ها من حدوده دو ماه دارم زبان میخونم. کتاب جلد اول ۴۰۰۰ واژه ی ضروری یعنی ۶۰۰ واژه شو و کتاب ۵۰۴ لغت ضروری رو تموم کردم. اما اصلا از خودم راضی نیستم. نه که بگم پیشرفت نکردم. اما از خودم انتظار بیشتری داشتم.بچه ها بنظر شما بعد از دو ماه چقد باید از یه زبان آموز انتظار داشت؟ نا گفته نمونه من شاید صد در صد تلاشم روی زبان نبود. اما به هرحال من از بچگی به زبان علاقه دارم و میشه گفت استعدادشو هم دارم. اما تنبلی و بعضی وقتا بی‌ انگیزگی جلومو میگیره و میل به رفتن سمت زبان ندارم. من قصدم این بود که بوسیله ی حرفه ی مورد علاقه م کسب درآمد کنم و نظرم رو ترجمه کردن مقالات بود.چیز زیادی از بازار کسبو کار زبان نمیدونم. خوشحال میشم راهنماییم کنید که چه کارایی انجام بدم و از کجا شروع کنم.ممنون

6 پسندیده

سلام شما رو به تاپیک زیر دعوت میکنم

لطفاً اینم مطالعه کنید این تاپیک کمک بسیار بزرگی میکنه

5 پسندیده

منم کتاب 504 خوندم اصلا روی پیشرفتم کمک نکرد ، اما اپلیکیشن زبانشناس فوق العاده کمک بزرگی روی پیشرفت من گذاشت از مبتدی رسیدم به سطح متوسط توصیه میکنم حتما امتحان کنین از داستان های بچه گانه شروع کنین سطحتون رو بسنجید

5 پسندیده

یکی از علتهایی که باعث دلسرد شدن میشه اینه که فقط خودمونو تو لغات درگیر کنیم،وظیفه خودمونو فقط حفظ کردن هرچه بهتر لغات بدونیم،از صبح که شروع میکنیم فقط لغات بخونیم تا انتهای وقتی که داریم
با تجربه شخصی خودم،چون قبلاً این کارو انجام دادم اولاش برام جذاب بود چون هر روز لغات جدیدی یاد میگرفتم و مفهمیدم اشیا اطرافم اسمشون به انگلیسی چی هست،ولی بعد یه مدت دیدم یه عالمه لغت بلدم بدون اینکه بدونم چه طوری استفاده میشه تو این موقع دلسرد شدم، چون تایم یادگیریم حالت طوطی وار خوندن داشت و لذت چندانی بهم نداد،اما وقتی لغات در غالب کتاب، موزیک و غیر یاد گرفتم علاوه بر یادگیری زبان، خیلی درسا از کتابها یاد گرفتم که این باعث ترغیب من به یادگیری بیشتر میشد

4 پسندیده

دقیقا درسته. منم حفظ لغاتم خوب بود سریع حفظ میکردم. اما الان از خودم راضی نیستم. گرامرمم ضعیفه. الان بیشتر برام مهمه بتونم متنارو راحت بخونم و ترجمه کنم. ممنون

3 پسندیده

نا امیدی از شیطان است
لطفا امیدتون رو از دست ندین و سعی کنید کهتوی سه چهار روز اینده یک هیجان رو تجربه کنید مثل رفتن به شهربازی و مخصوصا قسمت های خیلی وحشتناکش خیلی میتونه بهتون انرژی بده و اینکه من خودم با خوندن قرآن خیلی انرژی و آرامش میگیرم(میتونید بعدش زبان رو دوباره با انرژی تمام استارت بزنید)

6 پسندیده

وقتی گرامر خوبی بلد نباشین،فقط لغات یه متن کنار هم میزارین،به نظرم شما بهتره کتابهای مورد علاقتونو تو سطحی که هستین بخونین تا چشمتون به گرامر اشنا بشه، تو زیبوک کتابهای زیادی هست میتونین با توجه به سطحتون بخونین

2 پسندیده

ممنونم بابت توضیحات و راهنماییتون.

2 پسندیده

اینجا یه راه حل هست: برای روون شدن خواندن متن انگلیسی باید بیشتر مطالعه کنین چه خوبه که با داستان های سطح بندی شده با صوتش گوش بدین یه داستان رو بیشتر از هفت هشت بار ( هرروز) بخونین و گوش کنین
برای گرامر تاپیکی بالا فرستادم توجه کنین
میخواین پیشرفت قابل توجه ای داشته باشین هرروز زبان بخونین و گوش کنین و بعد نتیجه خوبی میگیرین

3 پسندیده

سلام دوست عزیز. یادگیریه زبان برام سخت نیست از این جهت ناراحت نیستم.ولی از نظر روحی خیلی شرایط خوبی ندارم بخاطره بیکار بودنم و بی انگیزگیم. یه موتور محرک میخوام.یه چیزی که تو مسیر نگهم داره.از پیشنهادتون ممنونم دوست عزیزم

2 پسندیده

خب وقتی من گرامرم خوب نیست فقط خوندن داستان چه کمکی بهم میکنه؟از کجا باید گرامرمو تقویت کنم؟

2 پسندیده

به نظرم خوندن مستقیم گرامر فایده ای نداره،لااقل برا من اینطوری بود،وقتی کتاب میخونیم چشممون به ساختار ها آشنا میشه،شما وقتی یه ساختار زبان توی چندین متن مختلف میبینین ناخداگاه ملکه ذهنتون میشه و کم کم میتونیم جملات خودمونو جایگزین کنیم

3 پسندیده

شما خودتون اولین بار که با زبانشناس آشنا شدین از کجا شروع کردین؟اینجا انقد مطالب زیاده و بچه ها ماشالا انقد فعالن من گیج شدم نمیدونم باید از کجا شروع کنم و در همه مهارتها مثه. اسپیکینگ.رایتینگ.لسنیگ و گرامر به حد مطلوب برسم

3 پسندیده

من خودم 1ماه آشنا شدم،و تو این 1ماه نسبت به قبل به نظر خودم پیشرفت خوبی کردم،چون سابقه رفتن به کلاس داشتم میدونم کلاسهای اموزش زبان خوب نیستن برای من که فقط یه محیط حوصله سربر بود
برای پیشرفت توی مهارتاتون سعی کنید توی چالش ها شرکت کنید،اگه اشتباهی داشته باشین دوستان بهتون میگن هم اشتباهتون برطرف میشه و هم تشویق میشین برای شرکت توی چالشهای بعدی

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
این مشکل طبیعیه و بره همه پیش میاد و بهش میگن پلاتو. من هم این مشکل رو داشتم. حتما به لینک زیر مراجعه کنید:

ضمنا در یادگیری زبان بهتره زیاد به انگیزه وابسته نباشیم. استمرار مهمتر از انگیزه هست. دو ماه خیلی زوده بره قضاوت خودتان. پس بدون هیچ نگرانی ای ادامه بدید.

6 پسندیده

ممنون آقا مصطفی. بنظر شما بدون در نظر گرفتن شرایط و استثنا ها یه فرد بعد از چند وقت به زبان مسلط بشه خوبه؟

3 پسندیده

بازم ممنون. خیلی لطف کردین.

2 پسندیده

خواهش میکنم،امیدوارم موفق باشین

3 پسندیده

سلام

من به عنوان شخصی که از این روش سنگین‌ترین ضربه رو خوردم، به شما توصیه میکنم این کتاب‌ لغت‌ها رو ببرید یه جایی قایم کنید که دست هیچ بنی بشری بهش نرسه. اصل و پایه‌ی روش شما اشتباهه. همون روشی که همه‌مون روزی در پیش گرفتیم اما به بن‌بست خوردیم‌. خب این مرحله‌ی اول.

مرحله‌ی دوم اینه سطحتون رو مشخص کنید و ببینید کدوم پکیج زبانشناس به دردتون می‌خوره. اگه شنیدارتون ضعیفه و در سطح مبتدی هستین در این حوزه (مهم نیست چقد لغت بلدید، مهم شنیداره، سطح رو با این مشخص کنید)، توصیه می‌کنم نیمچه داستان و داستان‌های بچه‌گانه رو مطالعه کنید. (وقتی سطحتون رو مشخص کردین و پکیج رو انتخاب کردین دوباره به تالار بیاید و نحوه‌ی مطالعه‌ی پکیج رو بپرسید تا دوستان راهنماییتون کنن). اگه سطحتون کمی بالارتر از این‌هاست با داستان‌های واقعی شروع کنید و بعد از اتمام اون انگلیسی قدرت رو شروع کنید.

نگران بقیه‌ی مسایل هم نباشید. با شنیدنه که زبان یاد گرفته میشه و ما همه فرزندان زبانشناسم.

7 پسندیده

خیلی خیلی ممنون. میشه لطف کنید بگید که چرا کتابای لغت خوب نیستن و باید ازشون فاصله گرفت؟ مثلا اگه یه شخصی با خوندن کتابهای لغت دایره ی واژگانش گسترده تر بشه آیا بهش کمک نمیکنه که در خوندنه متنها مسلط تر بشه؟

2 پسندیده