عدم وجود زمان آینده در جمله سوم...دوره انگلیسی بدون تلاش/ مینی استوری lost custody

سلام.

وقت همگی به خیر و شادی

چرا در جمله ی سوم، beat به صورت ساده اومده…من انتظار داشتم اون هم به تبع زمان انجامش، به صورت آینده بیان شه!

I will kill you. Then I will take custody of your son and beat him every day.

پیشاپیش، ممنونم از وقت و توجهی که مبذول می دارید. :sunflower:

2 پسندیده

خب beat ادامه همون جمله ست که فعل will بکار کرده
گفته ’ و هر روز کتکش میزنم ’ چون یه بار فعلا بکار رفته
در جمله اول من میکشمت جمله تموم شده و ادامه نداره

4 پسندیده

خب، من فکر می کنم باید اون فعل کمکی برا هر دو به کار بره…به هر حال هر دو به آینده اشاره دارن :thinking:

1 پسندیده

میدونم ولی در جمله i will kill u جمله تموم شده نقطه سرخط(full stop)
ولی برای جمله دوم فقط یک فعل بکار رفته چون از then تا everyday یک جمله ست و نیاز به دوباره آوردن فعل will نیست

4 پسندیده

این همون قضیه‌ی فاکتورگیری ریاضیه. همونطور که زهرا جان گفتن، چون جمله تموم نشده will به دو تا فعل برمیگرده

4 پسندیده

خدا رو شکر که توضیحاتم درست بود

5 پسندیده

سلام @pari :heart_eyes:…فاکتور گیری قضیه ش جداست…یه چیزی رو جدا می کنیم/will/ بقیه رو کنار می کشیم…ولی اینجا، فعل اولی هنوز will رو داره :thinking: :upside_down_face:
پس، اگه هزار تا فعل دیگه بعدش اومد، فقط همون فعل اول ،زمان جمله رو می گیره و بقیه باید به صورت ساده بیان؟
//حتی اگه مجهول باشن؟…برا این بخش، خودمم یه کم مردد بودم که بذارمش یا نه//

1 پسندیده

خب فاکتورگیری زبانی همینه. اگه بخوایم will اول جمله نباشه از کجا بفهمیم زمان آینده است؟

اگه جمله تموم نشده باشه بله.

منظورتون توی این عبارته یا عبارت جدایی که مجهوله؟

3 پسندیده

منظورم تو یه عبارت دیگه س…ببخشید اگه طولانی شد :star_struck:

2 پسندیده

اگه زمان و شمار (مفرد و جمع) فعل یکی باشه، از فعل to be جمله‌ی مجهول میشه فاکتور گرفت. ممکنه توی اون جمله دو تا فعل to be باشه اما یکیشون اصلا ربطی به مجهول نداشته باشه و فعل کمکی نباشه، اونجا دیگه نمیشه فاکتور گرفت.

مثلا:
It is a great book and used by alot of people.
این جمله از نظر دستوری غلطه. چون is اول فعل اصلیه و نمیشه is بعدی رو به تبعش حذف کرد، چون is بعد فعل کمکیه. پس باید جمله به این صورت باشه

It is a great book and is used by alot of people.

2 پسندیده