روش من مبتدی در یادگیری زبان

هر چی داستان جوجه اردک زشت رو گوش میدادم ،متوجه نمی‌شدم چی میگه.حدود سی بار گوش دادم اما باز هم،اخه هم سریع می‌گفت و هم لهجه داشت.فکر کنم بی استعداد ترین فرد من باشم.اما کم نیاوردم ،سرعت صوت رو روی ۰.۷ گذاشتم باز هم نمی فهمیدم ، شروع کردم به نوشتن بر روی کاغذ ،الحمدلله این دفعه فهمیدم.سپس بدون اینکه نگاه کنم و با گوش دادن می‌فهمیدم.این بار سرعت رو به .۰۹ بردم و گوش دادم،و دوباره سرعت رو عادی یعنی روی ۱ آوردم .خدا رو شکر جملات رو متوجه شدم.
این بود روش من بی استعداد در یادگیری زبان
انشاالله داستان های بعدی هم یاد خواهم گرفت.

==================
این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جوجه اردک زشت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

30 پسندیده

سلام
آفرین به همت و پشتکار شما…
.
تا بحال زبان کار نکرده بودید؟!

3 پسندیده

همه استعداد رو دارن، متوجه نشدن یک مطلب دلیل بر بی استعداد بودن شما نیست، به احتمال قوی و بسیار زیاد مقدماتی رو باید فراهم کنید که نکردید…
مهمترین مقدمه برای یادگیری بهتر یک مطلب مثل زبان، تمرکزه؛ نوشتن روی کاغذ تاثیر بسیاری بر تمرکز داره…که شما اینکار رو انجام دادید و نتیجه گرفتید

7 پسندیده

سلام.ممنون از توجه شما.
تا به حال گوش دادن کار نکرده بودم، و نه فیلم و نه آهنگ.گوشم کاملا بیگانه بود.
بله درست می‌فرمایید،توی این گوش دادن ها تمرکز درست و حسابی نداشتم.

7 پسندیده

سلام دوست گرامی . به جمع زبانشناسیان خوش اومدید.
من نه از سطح شما و نه از پیشینه زبانی شما آگاهم.
ولی ازتون میخوام یسوال از خودتون بپرسید. اینکه ایا انتظاری که از خودتان دارید متناسب با تلاشی که می کنید هست ؟
در پروسه یادگیری سعی کنید از اعداد و کمیت به دور باشین. مهم نیست چند بار گوش میدین مهم کیفیت گوش دادن شماست. گاهی 3بار گوش دادن یک شخص با 10بار گوش دادن شخص دیگه برابری میکنه از نظر کیفیت.
پس سعی کنید تمرکزتون روی کیفیت شنیداری و مطالعاتیتون باشه. که همانظور که از کامنتتون متوجه شدم گویا تمرکز نداشتین.
پس اصلا خودتون رو قضاوت نکنید که بی استعدادین. خیر.
فقط هر کسی باید به میزان متناسب تلاش کنه تا به نتیجه برسه.
شما هنوز اول مسیر هستین پس صبور باشین و از مسیر زبان آموزیتون لذت ببرید.

12 پسندیده

بحث استعداد نیست، همه ما چون تو مدرسه هرگز لیسنینگ کار نکردیم قدرت شنیداری مون ضعیفه، من خودم تا بسته ۴کودکانه رو خوندم و متاسفانه بخاطر امتحانام یه مدت مجبور شدم زبان رو بزارم کنار، با این حال احساس میکنم یه پنبه رو از تو گوشم درآوردن و بهتر میشنوم،اما تلاشتون قابل تحسینه

6 پسندیده

هیچ انسانی بی استعداد آفریده نشده ⁦☺️⁩
منم بار اول داستان جوجه اردک اصلا نمیفهمیدم حتی کلمه به کلمه ی انگلیسی رو با معنی میخوندم گوش دادنش که اصلا خیلی برای من سخت بود ولی سرعت رو دست نمیزدم روی همون سرعت عادی گوش میدادم فقط میگفتم من میتونم این غیرممکن رو به ممکن تبدیلش کنم یکماهه شب و روز فقط داستانه بچه گانه گوش میدادم ( همراه متن) با تمرکز خیلی زیاد، حتی الان که سه ماهه زبانشناس استفاده میکنم داستان بچه گانه رو هنوز تمومش نکردم چون عجله ای برای یادگیریش ندارم فقط میخوام با علاقه و عشق زیاد زبان رو یاد بگیرم حتی اگه سخت باشه برام ، آسونش میکنم :blush: هر کس یه روشی برای یادگیریه خودش داره و با همون روش هم خوش میگذرونه

10 پسندیده

سلام . با توجه به اینکه گفتید تا به حال ورودی زبان از طریق صوت نداشتین ، این مسئله طبیعی هست که اوایل سخت متوجه بشین
و شک نکنین که دفعات بعد براتون راحت تر خواهد بود
پیشنهاد من اینه که دو سه بار گوش بدین به صوت و سعی کنید متوجه بشید ، بعد دو سه بار هم همزمان با گوش دادن به متن نگاه کنید ، لغات جدید رو هایلات کنید ، معانی رو نگاه کنید
اگه نیاز به تمرین بیشتر داشتید می تونید دوباره بدون متن فقط گوش بدین و بعد دوباره همراه با خوندن متن گوش بدین
و این پروسه که اول گوش بدین بعد همراه با شنیدن به متن نگاه کنید بعد دوباره فقط گوش بدید و… رو ادامه بدین تا بتونید تکنیک سایه تعاملی رو پیاده کنید و ادامه ماجرا :blush:
موفق باشید .

4 پسندیده

درود. واژه استعداد تا تلاش نباشه رنگ و بو نداره. اینجاهم طبق فرمایش خودتون چون تلاشتون خیلی زیاد بوده دلیل اصلی موفقیتتون بوده .تلاش پایه هر موفقیتیه. و طبق صحبتهای خودتون تلاش شما غالب بوده. شما باتلاش زیاد به استعدادتون رسیدید. ذهن افراد هم متفاوته و این رو بااطمینان عرض میکنم شمایی که با نوشتار یاد گرفتید و طلسم رو شکستید چند وقت دیگه ذهنتون به حدی
آمادگی پیدا میکنه که دیگه نیازی به قلم و کاغذ پیدا نمیکنید و فقط با ارتباط چشم وارد ذهنتون میشه. به مرور متوجه عرض بنده خواهید شد چون زیاد موارد اینجوری دیده ام. و خوبی زبان اینه که ذهن رو قوی میکنه، تمرین کردن زیان فوق العاده توانایی مغز رو بالا میبره و از مغز بیحال یک مغز سرحال و پویا میسازه و تاثیرشو توی جوانب دیگه هم میزاره.بنده شخصا کلمه بی استعداد رو قبول ندارم. آرزوی موفقیت هم برای شما و هم برای بقیه دوستان دارم.

5 پسندیده

من با اجازتون عنوان تاپیک رو از بی استعداد به مبتدی تغییر نام دادم دوست گرامی :blush:
پس با قدرت ادامه بدید و باز هم تجرربیاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

12 پسندیده

ممنون از همه دوستان بابت انرژی مثبت و راهنماییتون در جهت یادگیری بهتر.

8 پسندیده

خواهش میکنم، قابلی نداشت😉

2 پسندیده

@hakan4 پیامای اینجارو بخون کمکت میکنه

4 پسندیده

سلام دقیقا منم مثل شما بودم الان حتما باید هر داستان رو روی کاغذ برا خودم بنویسم تا تمرکز کنم بعد انقدر گوش میدم تا ملکه ذهنم بشه و هر جلسه تو کلاسم داستان و برای معلمم به انگلیسی تعریف میکنم بدون نوشته یا نگاه کردن

5 پسندیده

سلام
منم دقیقا سه ماهه شروع کردم و تو داستان های بچگانه هستم شما تو کدوم درس هستین؟

4 پسندیده

سلام برای شش ماه پیش بود
من درس های بچه گانه خوندم و تمومش کردم
الان دوره قدرت و تلفظ انگلیسی ای جی رو میخونم :blush:

5 پسندیده

افرین به تو سپیده با اراده :heart_eyes:
پیامات رو که میخونم واقعا انرژی میگیرم از این انگیزه و روحیه ی قویت در مسیر یادگیری
تو واقعا نمونه بارز یه فرد خودآموزی ک تونسته از صفر تمرین کنه و نا امید نشه و در نهایت پیشرفت کنه… :two_hearts: الگوی خیلی خوبی هستی برای ما تازه کارا
برات بهترینها رو ارزو میکنم و امیدوارم همواره موفق و سلامت باشی :two_hearts: :heart: :two_hearts:

7 پسندیده

مرسی سارا جون :kissing_heart::kissing_heart:
واقعیتش اولش از روی انتقام گرفتن میخوندم خیلی ها بهم گفتن نمیتونی بدون معلم یاد بگیری وقتت رو الکی هدر نده و این حرفا… میخواستم ثابت کنم ولی الان بیخیالشون شدم دیگه :grin:
زندگیِ من به اونا ربطی نداشت، خودم مهم تر بودم :blush:
همین تالاره به ما انگیزه و انرژی میده، محال بود اینقدر پیشرفت کنم
توام هم موفق باشی عزیزدلم :rose::rose:

6 پسندیده

من میگم مشاوری قبول کن دیگ
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

3 پسندیده

چَشمممم :sweat_smile::kissing_heart::kissing_heart:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌‌‌‌‌ ‌

3 پسندیده