تالار زبانشناس

ساختار I've had 🙊

ساختار I've had 🙊
0

سلام
لطفا یکی این ساختار رو توضیح بده…در مثل:

I’ve had that same problem with Spanish

اینکه تو فعل از خانواده have پشت سر هم اومدن…

==================
این تاپیک مربوط به فصل« تلفظ » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « تلفظ انگلیسی - بدون تلاش »

4 Likes

سلام.مربوط به زمان حال کامل یاماضی نقلیست. خانواده have پشت سرهم نیومده. اینجا فعل اول (have) فعل کمکی این ساختارهستش و فعل دوم (had) شکل سوم فعل اصلی جمله هستش.
یه آدرس میزارم برای اینکهاینجا خسته نشید، مراجعه کنید به این آدرسhttps://lingoties.com/grammar/tense/present-perfect و مطالعش کنید کاملا واضح و مشخصه و مشکلتو حل میکنه. اگر بعدازمطالعه رفع ابهام نشد اطلاع بدید .

4 Likes

سلام

لطفا تاپیک های زیر رو مطالعه کنید:

موفق باشید

3 Likes

تشکرات فراوان از هردو پاسخ دهنده ی گرامی…

3 Likes

اونچیزی که میخواستم تو این سایته نبود…

3 Likes

خواهش میکنم.موفق باشید

3 Likes

@Zh_2019

توی اون تاپیک ها هم نبود…
من منظورم اینه که have توی این جمله چه معنی میده، چرا had بعدش اومده…؟!
فکر کنید به یکی که زبان بلد نیست دارید یاد میدید…:pray::pray:

3 Likes

سلام

این مطلب، ساده شده زمانیه که شما دنبالش می گردید:

حالا در مورد جمله شما

I’ve had that same problem with Spanish

چون می خواستید بگید:
من این مشکل رو داشتم و تا الان هم دارم
مجبورید از حال کامل استفاده کنید

فعل اصلی تون داشتن هست…که شکل سوم اون میشه had

پس با توجه به اینکه فاعل شما I هست…شما بین have/has به عنوان فعل کمکی حال کامل، have رو انتخاب می کنید.

موفق باشید

پ.ن
امیدوارم تونسته باشم مفهوم رو برسونم …پیش فرض توضیح من این بود که شما با شکل سوم فعل/past participle آشنا هستید

3 Likes

بله سوتی عُظمایی دادم که الان فهمیدم… بسیار ممنون…

3 Likes

خدا رو شکر که حل شد…موفق باشید

3 Likes

من تازه پیامو دیدم و باتوجه به جملتون که گفتین فرض کنید دارید به کسی که زبان بلد نیست آموزش میدید خواستم دست به کار یک توضیح خودمانی بشم وتا یادش نمیگرفتید ادامه میدادیم :joy:که متوجه شدم دوستمون لطف کردن و انجامش دادن. دستشون درد نکنه:bouquet:. و در مورد شما: سوتی نبود .بالاخره هر کسی بدور از سخت و آسون بودن مطلب، ممکنه به ابهامی برخورد کنه. کمااینکه خودتونم اشاره کردین که فرض کنید دارید به کسی که زبان بلدنیست یاد میدید. پس نگید سوتی عظمایی بود:pray:t2: ،طبیعیست بهرحال.
و خداروشکر که مشکلتون حل شد.:pray:t2:

4 Likes

Thanky Miss…‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

2 Likes

Pleasure…

3 Likes

اتفاقا کاملا به درد مشکل شمامیخورد. ولی خب من با این فرض که اصول کلی رو میدونید برای کمک بیشتر، اون سایت رو معرفی کردم. وگرنه اگر درجریان میزان اطلاعاتتون بودم قطعا بدون معرفی سایت حتما توضیح میدادم. بهرحال میبخشی که کارسازنشد براتون.

4 Likes

:pray:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

4 Likes