تالار زبانشناس

فکت زبان انگلیسی شماره سوم - این لغات چرا اینجورین؟؟

تا به حال شده یه لغت بشنوید که هم معنی مثبت بده و هم منفی؟

سلام دوستان.

یکی از چیزهای فانی که چند وقت پیش فهمیدم سه تا کلمه انگلیسی بود که هم معنی خوب میدن و هم بد. یعنی شما میتونی تو هر دو شرایط ازشون استفاده کنی

این سه تا بودن:

Chuffed:

به مفهوم خوشنود و ناخشنود

egregious:

به مفهوم خیلی بد یا به شکل قابل احترامی خوب.

peruse:

با دقت خوندن یا خیلی ولو خوندن.

شما هم آیا کلمه ای مشابه اینا بلدید؟؟ کامنتشون کنید.

لینک این ویدئو در آپارات
لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در یوتیوب
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

15 Likes

سلام و خداقوتی دیگر :pray:
جالب بود…
الان من یه سرچ کوچیکی انداختم برا پیدا کردن چنین واژه هایی.
ظاهرا بهشون می گن: Auto-antonym

• TheFarsi verb چیدن means both " to pluck" and “to arrange” (i.e. by putting objects down).

the word cleave can mean “to cut apart” or “to bind together

clip

refa

4 Likes

با اجازه تون من لیست برخی از واژه هایی که تو ویکی پدیا برا این مورد ذکر شده رو اینجا میارم:

p1

p2

4 Likes

سلام
این کلمات تو تفسیر متون دینی یا ادبی گذشته خیلی دردسرساز میشن و گاهی معنای کاملا متناقض دارن.
کلمه ی sanction هم همینطوریه. هم معنای تحریم کردن میده و هم معنای مجوز دادن و تایید کردن.

3 Likes

بله…آیا! اون s ی که برا بخش تحریم کردن آوردن، نمی تونه گره گشا! باشه؟ البته در صورتی که دومی هم به صورت مفرد آوورده شه
sanc

2 Likes

درسته. به هر حال اگه اسم باشن با ملاکهایی مثل s جمع میشه حل کرد مساله رو. ولی در صورتی که فعل باشن نمیشه.

2 Likes

سلام خسته نباشید عالی بود مرسییی :clap::clap::clap::clap::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::wink:
اون دورانی ک اینستا داشتم میومدم زیر همه پستاتون کامنت میذاشتم :expressionless: الان دیگ ندارم و نمیتونم کامنت بذارم

3 Likes

خدا بگم ارسلان و چی کنه!

3 Likes

:joy::joy::joy::clap::clap::clap::clap: بهترین حرفی که تا حالا تو عمرت زدی

1 Likes

سلام

آیا کلمه‌ی awesome هم اینطوریه؟؟؟؟؟؟
تو دیکشنری برنامه معنای وحشت‌آور رو زده، اما من تو چند تا فیلم معنای فوق‌العاده یا خیلی باحال رو شنیدم(یعنی یا توجه به جایگاه استفاده‌شون، و البته بعضی زیرنویس‌های فارسی که اینطور ترجمه کردند)

3 Likes