چالش شش ماهه استفاده از زبانشناس - قضاوت با شما

تنها با استفاده از زبانشناس به مدت شش ماه نتیجه ای فراتر از کلاسها بگیرید

سلام دوستان. این ویدئو صرفاً یه چالش واسه اشخاصیه که زبانشناس رو ندارن.

ما افرادی که امتحان نکردند زبانشناس رو دعوت می کنیم که فقط به مدت شش ماه از این اپ استفاده کنند.

ضمناً ویدئو رو تا آخر حتما ببینید…

لینک این ویدئو در آپارات
لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در یوتیوب
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

34 پسندیده

سوال: عبارت Pissed off را با رسم شکل توضیح دهید

پاسخ به دقیقه 2:24 کلیپ مراجعه کنید. شایان بهتون نشون میده.

12 پسندیده

سلام. مرسی واقعا خوب بود، تن صداتون هم تغییر کرده :blush:

بخش آخر هم نشون میده که مردم چقد از تبلیغات بیزارن و فقط زمانی اون تبلیغ رو باور می‌کنن که نتایج رو به صورت ملموس ببینند.

الان میشه این برنامه رو روی آقا شایان به خوبی اجرا کرد البته اگه مصمم باشند و شش ماه رو به صورت مستمر کار کنند، و بتونیم نتیجه رو بعد شش ماه ببینیم.

البته منم هستم برا آلمانی. درسته با زبانشناس نیست ولی روشش همون TPRS هست. منم بعد شش ماه نتایجی رو که به دست آوردم همینجا ارائه میدم. با سند و مدرک کامل. و دانشم هم درمورد آلمانی در حد یک اپسیلون بوده وقتی شروع کردم.

12 پسندیده

آیفون داره شایان. نمیتونه استفاده کنه.

ولی از تی پی آر اس داره استفاده میکنه.

4 پسندیده

دیگه مایه‌داری و مشکلات خاص خودش :joy:

4 پسندیده

من تازه یک ماهه زبانشناسی شدم و شامل این چالش میشم پس :slight_smile:

3 پسندیده

ویدیوی خیلی عالی و حساب شده ای بود (مخصوصا آخرش که بیرونت کرد) :joy:
سیبیلاتم خوب شده :heart_eyes:

راستی من با یه جاش موافق نیستم
اینکه گفتی فقط با گوش میشه انگلیسی یاد گرفت و بخاطر این تا بحال نتیجه نمیگرفتین که با چشم هاتون زبانو یاد میگرفتید

پس کتاب خوندن چی میشه؟ روش Stephen Krashen؟؟ اون که کاملا با چشمه و به صورت علمی هم اثبات شده :thinking:

9 پسندیده

به هر حال گوش مفید تره.

استفن کرشن جهت مرور این متود رو پیشنهاد کرده که زمانی کامل تر میشه که با گوش ادغام بشه.

دلیل انتخاب گوش خیلی چیزاست. گوش چون سریع تر از چشمه. هر جور حساب کنی.

منو تو اگه الان مکالمه کنیم قدرت آنالیز گوش حتی ممکنه 10 برابر چشم باشه. چون من اگه بیام یه چی رو بخونم ممکنه خیلی زمان ببره.

در کل طرف حرف من تکست بوک ها بوده و از مطالب و ویدئو هایی که تو اینستا میزارم میشه فهمید که همیشه گسترده خوانی رو پیشنهاد میکنم.

البته یادگیری با چشم رو من رد نکردم فقط گفتم تا الانی که متکی به چشم بودید بهتره از الان متکی به گوش بشید.

اینو میشه از سوالاتی که بعدش مطرح کردم فهمید:

چرا مکالمه نمیتونم کنم؟
چرا تلفظم بده؟
چرا بومی زبانها سریع هستند؟

که خب تمامشون مربوط به گوش هاست نه چشم

9 پسندیده

پس لازمه و از همون ابتدا با داستان های ساده میشه گسترده خوانی رو شروع کرد

ما وقتی به پادکست یا رادیو که سریع ترین حالت شنیداریه گوش میدیم، هر دقیقه تقریبا 150 کلمه برامون مرور میشه
اما با خوندن کتاب میانگین 250 کلمه مرور میشه که بسته به سرعت خواننده حتی بیشتر هم میشه (حدود 350 تا کلمه)

که به صورت علمی هم اثبات شده است

کاشکی یه Exclude هم در مورد گسترده خوانی تو این ویدیوت میدادی، چون باعث ایجاد تناقض تو ذهن مخاطبت میشه

حله

2 پسندیده

ممنون از دو دوست بزرگوار :tulip::tulip:
ویدئوی خوبی بود
به نظرم اگه قراره این ۶ ماه هایی که میگن ی جا کار ساز باشه همین چالش ۶ ماهه با زبان شناسه
من ۵ ماه اول شروعم خیلی خوب بود و واقعا پیشرفتم رو دیدم ولی بعدش شدتش کم شد.
بهتره از همون چالش وار جلو رفت‌. و همینطور مرحله به مرحله تغییراتی رو اعمال کرد که اون هم بستگی به بازخورد زبان آموز داره ولی ۶ ماه اول رو باید بیشتر وقت صرف شنیدن بشه تا هسته زبانی ساخته بشه
در کل عالی بود :ok_hand::ok_hand:
دمتون گرم :tulip::tulip:

4 پسندیده

آقا فرزاد من این مقاله رو ی بخشاییش رو خوندم
ولی بازم جای سواله!
واقعا برای خود منم شنیدن سریع تره تا خوندن خصوصا برای انگلیسی

3 پسندیده

سلام
خیلی جالب و فان بود، تشکر از هر دو هنرمند :rose::rose: :grin:
منم این تکنیک رو روی عربی پیاده میکنم ببینم بعد ۶ ماه به کجا میرسم.

من اینو قبول دارم چون خودم وقتی یه کتاب رو گوش میدم بهتر میفهمم تا وقتی که هم زمان به متن نگاه کنم و گوش بدم.
چون اینگا ر در حالت دوم تمرکزم رو دو قسمت گوش و چشم تقسیم میشه ولی در حالت اول ۱۰۰ در۱۰۰ با گوش هستم.

5 پسندیده

الان این هیچ ربطی به یادگیری زبان نداره.

بخوای مقوله یادگیری رو حساب کنی خیلی چیزها دخیله. سوالی که پیش میاد اینه:

کی با خوندن میتونه تلفظ، مکالمه درک شنیداری و… رو تقویت کنه؟

چه ربطی به شمارش کلمات داره؟ بحث سر اینه که کدوم سریع تر زبان رو به ما آموزش میده.

اگه کلمات بیشتری در دقیقه خونده بشه دلیل بر این میشه که تو همه اون کلمات رو بفهمی و یاد بگیری؟

همونطور که گفتم مخالفتی با ریدینگ نشده. اما یادگیری با گوش ها بدون شک بهترین برای یادگیری زبانه مطالعه و گسترده خوانی هم عالیه و زمانی تکمیل میشه که فایل صوتی هم کنارش باشه. وگرنه ناقصه

6 پسندیده

بنظرم بحث تند خوانی وتکنیکش که مطرح شده یکم باید کیفیت درک مطلب هم توش دخیل باشه.
یه ویدیو دیدم دختره یه کتاب رو تند تند ورق میزد یعنی واقعا درک میکرد مطلبو؟

2 پسندیده

این چیزی که فرزاد ریسورس کرده اصلا ربطی به زبان نداره و نمیشه اثبات کرد که برای همه صادقه. اینکه در دقیقه کلمه بیشتری بشه خوند دلیل بر درک اون نمیشه.

زبان رو باید از گوش ها یاد گرفت. حالا گیریم مثلا قرار علوم یاد بگیریم شاید این حرفش درست باشه ولی زبان اصلا این موضوع ناقصه

3 پسندیده

چی بگم
موافق نیستم

3 پسندیده

برای درک مطلبی که شاید سال ها باهاش در تماس بودی شاید تکنیکش علمی بوده
ولی بحث زبان اموزی شنیدن اولویت اول و اخره
چیزیه که خودمون تو این مدت تجربش کردیم

2 پسندیده

اون ویدیویی که تو وبلاگم گذاشتم رو یه دور ببین

1 پسندیده

آقا فرزاد پس شما چجوری تلفظ لغات و جملات رو یادمیگیرید؟

1 پسندیده

با شنیدن
بحثی توش نیست
اما اینکه گفته میشه فقط با گوش ها میشه زبان رو یاد گرفت رو باهاش موافق نیستم

3 پسندیده