مجهول to be شکل گذشته

مشکل اینه که دیکشنری انگلیسی به انگلیسی خیلی وقت گیره. توضحات زیاده نمیشه همه رو مطالعه کرد

2 پسندیده

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی میاد از ساده ترین کلمات برا توضیح استفاده میکنه
که مطمئنا اون کلمات رو بلدین ولی چون به انگلیسی هنوز عادت نکردین واستون سخته
هر چه زودتر از اون استفاده کنید به نفع خودتونه
قبلا هم گفتم که اولاش سخته تو هر سطحی باشی چون به یادگیری انگلیسی با انگلیسی عادت نکردی

وقت گیر نیست
شما چون باهاش کار نکردین نمیدونید باهاش چطور کار کنید وگرنه فقط اگه معنی میخواین معنی جلو کلمه رو میخونید و میرین
ولی کلی اطلاعات دیگه هم میده که اگه خواستین میتونید ازشون استفاده کنید

اینا همشون همون ساختارن دیگه
هر موقع قبل فعل have , had بیاد فعل بعدی به صورت حالت سومش میاد (PP)
قسمت سوم have هم had هستش

البته اینجا اشتباه جلمه رو اوردین فک کنم
جلمه اگه میخواین can بیارین اینجوری میشه:
I can’t have any wine
ولی اگه به اون صورت که خودتون گفتین میخواین بیارین اینجوری میشه:
I haven’t had any wine
از این به بعد هم من دیگه به سوالات گرامری شما پاسخ نمیدم
نمیخواد همه چیو همون لحظه بفهمی
به مرور خودش میفهمی
فقط گوششش بده و بعد واسه خودت بازگوشون کن
ترجمه به فارسی و فک کردن به ساختار هارو ول کن
اون قسمت از مغزت رو خاموش کن و بهشون فک نکن و برو جلو

3 پسندیده

تو درس این جوری اومده بود
They usually decide ahead of time who is going to drive home, since the person who drives home can’t have had any wine.

آنها معمولا از قبل تصمیم می گیرند که چه کسی قرار است رانندگیکند، چرا که فردی که میخواهد تا خانه رانندگی کند نمی تواند شراب بنوشد.

2 پسندیده

فرض کنید من یک ساعت وقت دارم تو این یک ساعت فقط می تونم درس اصلی رو بخنوم دیگه وقت نمی کنم دیکشنری نگاه کنم مثلا کلمه get تو دیکشنری مفصل توضیح داده که اگه بخوام همه رو نگاه کنم کلی وقت میگیره درضمن شما گفتین گرامر نخونم ولی تو دیکشنری بیشتر درمورد گرامر توضیح داده

2 پسندیده

بیشترین وقتی رو که واسه انگلیسی گذاشتین چقد بوده

2 پسندیده

به نظر من اینجا یک اشتباه رخ داده
واسه چه درسیه این؟

نه دیگه
شما اون تایمی رو که واسه سرچ اون کلمه تو دیکشنری فارسی میذاری رو بذار واسه دیکشنری انگلیسی
حالا همه ی کلمات مثل get نیستند که هزار تا معنی واسش اورده باشه
که اونم بهش عادت کنید میدونید که اون n تا معنی رو بیشترش رو بلدین
ولی خب
همون طور که گفتم فقط اولش سخته
تصمیم رو شما میگیرین آخرش
من هر چی بلد بودم و خودم تجربه کرده بودم رو گفتم
من خیلی دیر رو اوردم به دیکشری انگلیسی به انگلیسی و واقعا به نظر من یک جهش محسوب میشه تو پیشرفت انگلیسی

همونطور که قبلا گفتم این دیکشنری کلی اطلاعات به شما میده که نیاز نیست همشون رو ببینی
شما باید هدفمند سرچ کنید
یبار فقط معنی مد نظرتونه و معنی رو نگاه میکنید و بعد کاربردش تو جمله ای که پایینش اورده یادمیگیری و تماام
ولی یه وقته میخوای تلفظشم بدونی که من بهت پیشنهاد میکنم هر کلمه جدید که باهاش مواجه شدی یا هر کلمه ای که فک میکنی تلفظ خودت واسه اون کلمه درست نیست رو از نظر تلفظ چک کن
و چندیدن با گوش کن و به فونتیک اش هم توجه کن
و اینکه به نظر من مهم ترین چیز تو یادگیری تلفظه

نمیدونم
من وقت نمیگیرم

3 پسندیده

داستان 58نمیچه داستانها

2 پسندیده

اون ویدویی که گفته بود دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنیم یه دیکشنری تو ویدیو معرفی کرده بود هرچی سرچ کردم تا دانلود کنم پیدا نشد

2 پسندیده

شما خودتون وقتی میخواستید مثلا معنی و کاربرد get رو دربیارید آیا همه مثال های که در دیکشنری زده بود خوندید یا نه آخه من یک چهارمشو خوندم دیگه نخوندم . ایا لازمه همه رو بخونم.
ایا برای همه کلمه ها باید از دیکشنری انگلیسی استفاده کنیم

2 پسندیده

از همین لانگمن خود نرم افزار استفاده کنید چون کار کردن باهاش خیلی راحته و فقط میزنید رو کلمه و معنی رو میبینید

نه اصلا نیازی نیست همه ی مثال هاشو بخونین
شما یه هدفی دارین برای سرچ اون کلمه
به محض اینکه به اون هدفتون رسیدین دیگه نیازی به کار دیگه ای نیست
معمولا دیکشنری لانگمن معنی های معمول تر و مهم تر رو اول قرار میده و این کار شمارو راحت تر میکنه
من خودم وقتی به یه کلمه میخوردم این کار رو میکردم
اول متن رو فقط میخوندم یا گوش میدادم و اصلا توقف نمیکردم و کلمات جدید رو سعی میکردم حدس بزنم از تو جمله و بیشتر هدفم درک مفهوم جمله بود و اون کلمات رو فقط هایلایت میکردم بدون نگاه کردن به معنی
بعد حالا برمیگشتم و اون جملاتی که اون کلمات رو توشون هایلایت کرده بودم رو میخوندم و باز سعی میکردم معنیش رو حدس بزنم و بعد میزدم رو کلمه
اول فونتیک رو نگاه میکردم و بعد چند بار تلفظش رو گوش میدادم بعد میرفتم سراغ معنی و وقتی معنی رو درک کردم (اگه درک هم نکردین یه نگاه کوچولو به دیکشنری فارسی بندازین و دوباره برگردین به دیکشنری انگلیسی) میرفتم کاربرد اون معنی اون کلمه رو تو جمله ای که اورده میخوندم و وقتی احساس میکردم که کاملا فهمیدم این کاربرد و معنیش چیه ولش میکردم
همه ی اینایی که گفتم در عرض کمتر از یک دقیقه اتفاق میوفته در بیشتر مواقع و زمان بر نیست

تقریبا آره
فقط بعضی کلمات رو که نفهیدین با فارسی هم چکشون کنید
معمولا بیشتر اسم ها رو یه نگاه با دیکشنری فارسی بهشون بندازین خوبه

2 پسندیده

ایا لازمه قسمت گرامرشو هم بخونیم
درضمن من از وقتی که شروع به یاد گیری کردم فقط از دیکشنری فارسی استفاده میکردم ایا لازمه که دوباره به اولین داستانی که مطالعه کردم برگردم اون کلماتو با دیکشنری انگلیسی چک کنم

3 پسندیده

نه لازم نیست
از این به بعد باهاش کار کنید کافیه

هر قسمتش رو که لازمتونه رو بخونید
به نظر من فعلا درگیر این قسمتا نباشین
فقط معنی و کاربردش

3 پسندیده

خب من امروز فقط تونستم کلمات جوجه اردک زشت معنیشون دربیارم بیشترشون هم طولانی بودن حدود سه ساعت وقت گذاشتم با این که هیچی هم یادم نیس برای اینکه کاربرد یک کلمه مثinفهمید باید چند بار خوند تازه بیشتر مثال هاشو نخوندم

2 پسندیده

راستشو بخواید یخورده گیج شدم :joy:

2 پسندیده

سلام
اولاش عادیه که یکم واست گیج کننده باشه ولی بعد یه هفته کامل همه چیش دستت میاد و دیگه میدونی باید چطور ازش استفاده کنی

ولی وسواس اصلا به خرج نده
شما لازم نیست تمام معانی in رو بخونید که
فقط دنبال اون معنی ای باشین که تو اون جمله ازش استفاده شده و بقیه ی معانیش رو ول کنید فعلا
بعدا همشون رو خواهید دید تو متون مختلف

3 پسندیده

خب ممکنه من درقسمت های اول معنی مد نظر متن پیدا نکنم اون معنی مورد نیاز در قسمت آخر باشه پس مجبورم تا آخربخونم دیگه

2 پسندیده

حالا مگه چنتا کلمه داریم که اون همه معنی داشته باشه؟
خیلی کمن اونجور کلماتی و معمولا هم اون فعل های ساده هستن که به صورت ترکیبی زیاد بکار میرن
من میگم که بهش عادت میکنید و خودتون دستتون میاد باید چکار کنید فقط استفاده کنید و اقد شک نکنید
مطمعن باشین اگه از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید خیلی بهتره

3 پسندیده

تا الان که هر کلمه ای که چک کردم معنی زیاد داشتن

3 پسندیده

به نظر من اگه فعلا براتون سخت و وقت گیره و هنوز خیلی از کلمات براتون ناآشنا هستن خیلی سخت نگیرید به خودتون و از دیکشنری فارسی استفاده کنید من تا همین چند روز پیش فقط از فارسی استفاده میکردم و الان چند روزی میشه ک از لانگمن دارم استفاده میکنم ک البته بازم در کنارش از فارسی هم استفاده میکنم چون گاهی لازم میشه از فارسی استفاده کنیم مخصوصا برای ماهایی ک هنوز اول راهیم.
اقای فیروز رو سوال پیچ کردین ایشونم چقد با حوصله جوابتون میدن :smile:
سخت نگیرید اینجوری خیلی اذیت میشین ک…
به نظرم همین ک من گفتم انجام بدین و با توجه به راهنمایی های اقا فیروز در کنار فارسی از لانگمن هم استفاده کنید
موفق باشید

5 پسندیده

سلام خیلی به من کمک کردن دستشون درد نکنه ولی من نمیتونم با دیکشنری انگلیسی کنار بیام نمی دونم چرا😁
شما سطحتون چیه ؟؟

3 پسندیده