پس کی زبانم قوی میشه؟؟؟

یه ذره رو تمرکز کار کنید…مهارت های کنترل ذهن رو انجام بدید…
تمرین کنید که به هرچیزی فکر نکنید، و این هم جز با اراده خودتون امکان پذیر نیست…یعنی وقتی دارید مثلا به زبان گوش میدید، ذهنتون رو از هرچی به غیر از زبان خالی کنید…
هر مساله ای که تو ذهنتون اومد رو سریعا پس بزنید…فقط و فقط زبان.
با این کار با صرف زمان کمتر نتیجه ی بهتری خواهید داشت.
اگه ذهنتون هم خسته است و خیلی شلوغه، پیشنهاد میدم یکی دو روز کلا از همه کاراتون بزنید کنار و استراحت کنید بعدش بشینید و با قوت برید جلو…(این کارا رو خودم کردم و نتیجه گرفتم ک میگم)

5 پسندیده

دقیقا یه ویدیو هست آقا کانبیز گذاشته اونو براشون اشتراک بذارید

2 پسندیده

کدوم؟‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

3 پسندیده

میگه وای فایو خاموش کن گوشیو بذار حالت هواپیما و…
@YoKambiz آقا کامبیز براشون بذارید ما یادمون نیست :joy:

4 پسندیده

:rofl::rofl::rofl:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌‌ ‌

3 پسندیده

@fatemeh74
@sahartree1

5 پسندیده

میدونستیدو نگفتید :joy::joy::hushed::hushed::hushed:

3 پسندیده

چقد حرفاتون بهم انگیزه و انرژی میده
دقیقا یه مشکلی که دارم همین نبود تمرکزه!!
همین امروز داشتم به داستان گوش میدادم!.( البته امروز اولین باری بود که روش اصلی زبان شناس رو پیاده کردم…تا قبل از این روش خودم رو داشتم:(
و به محض درک مطلب میرفتم که با تکرار زیاد و اسپیکینگ تکنیک سایه رو پیاده کنم که خوب موفق نبودم…برا همین تصمیم گرفتم طبق برنامه ای که گفتن برم! و چندین دفعه درست حسابی گوش بدم)
اما دیدم حواسم پرت میشه!نه اینکه مشغله ذهنی خاصی داشته باشما! نه!!مثلا به صدا نقاشی به درس قبلی به خود داستان…فکر میکردم اما حواسم به همون چیزی که میشنیدم نبود
اینقد گوش کردم و سعی کردم که تمرکزمو حفظ کنم که تا حدودی موفق بودم😃
البته فکر میکنم این تمرکزه یه مدت تمرین لازم داره

3 پسندیده

حتما لازمه…
یه چند وقتی سعی کنید تنها به یک چیز فکر کنید، مثلا اگه دارید غذا میخورید فقط به طعم غذا فکر کنید(یه نکته ای رو در این مورد آخر حرفم میگم)
به هیچ وجه صبح کله سحر فکر نکنید که: وایی بعد از ظهر باید برم فلان جا با فلان شخص صحبت کنم، وایی اگه قبول نکنه، اگه بگه نمیشه، بعد اگه من بگم فلان و بهمان، اون بر گرده بگه فلان، … وایییی…وایییی…:scream:
یا شب قبل خواب فکر نکنید که خب فردا میرم اونجا اونو میخرم، کادو پیچش میکنم، بعد دست بر سینه گذاشته تا کمر خم میشم و با احترام تمام بهش میدم، لابد خیلی هم خوشحال میشه ، تازه بهش میگم… … …:thinking::smirk::wink::laughing:
این کار فکر شما رو سنگین، شلوغ و مُشَوَّش میکنه…اما اگه یه مدت سعی کنید در لحظه زندگی کنید و تنها برای آینده خودتون برنامه ریزی کنید، احساس سبکی بسیار عجیب، فوق العاده و جذابی رو با تمام وجود درک خواهید کرد…:slightly_smiling_face:
.
اما در رابطه با اون نکته اول حرفم: خیلی ها چون کمبود امکانات دارن، یا نقاط ضعفی دارن، نقاط قوت خودشونو نمیبینن، فرصت هاشونو نمی بینن، و زندگی رو برا خودشون و دیگران تلخ میکنن.
مثلا چه لزومی داره مثل منی که پول و ماشین سفر رو ندارم، محل زندگیم جای تفریحی درست و حسابی نداره، یا اصلا خود من نمی تونم از جام حرکت کنم…از زندگی خودم لذت نبرم؟! حداقل میشه همون نون پنیر خالی ای هم که دارم میخورم رو با لذت بخورم که!؟
می تونم موقع خواب سعی کنم خیلی شیک بخوابم، رخت خوابم رو بعد خواب مرتب کنم، از عطر استفاده کنم، و هزاران اتفاق ریزی که وقتی با هم جمع بشن ما رو به یه انسان شاد و پر انرژی تبدیل میکنن. :muscle:
درضمن کامنت های منو در تاپیک آقا مصطفی مطالعه کنید خیلی خوبه…:sweat_smile:

4 پسندیده

من همیشه قبل از خواب ادکلن میزنم :joy::joy::joy: نزنم خوابم نمیبره

4 پسندیده

اول انرژی بودن بعد دست و پا در آوردن @rokni

3 پسندیده

چجور پیام منو خوندین؟
من خودم نتونستم اینهمه سریع بخونم

4 پسندیده

خوندم دیگ میخای توضیح بدم براتون :joy:؟

3 پسندیده

متشکرم :pray::rose:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

2 پسندیده

نه‌ ‌ ‌ ‌ نیاز نیست فهمیدم‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

2 پسندیده

معلومه روان شناس خوبی هستین
…من خودم در مورد تمرکز یه اطلاعات خیلی کمی داشتم ولی با حرفاتون فهمیدم که چقد حواسم به این موضوع پرت بوده… دوره نوجوانی حواسم فقط به کارایی که انجام میدادم بود…که خودمم متوجه این بودم!!توی کلاس فقط حواسم به معلم بود:grin: کتاب خوندنم!فیلم دیدنم! در حدی بودم که آبجیم میگفت بمبم منفجر کنن تو توی حال خودتی:sweat_smile::sweat_smile:
اما الان میبینم مثه سابق نیستم…خیلی پرش فکری دارم😓
حتما گفته هاتون رو عملی میکنم…چون باور دارم که داشتن تمرکز خیلی میتونه حتی توی کیفیت زندگی تاثیر بزاره

5 پسندیده

نه بابا روانشناس کدومه؟!‌ ‌ ‌‌‌

2 پسندیده

من وارد نیستم .همین تاپیک گذاشتنم اتفاقی درست دراومد
الان تاپیک آقا مصطفی رو چجور میتونم پیدا کنم؟

2 پسندیده
2 پسندیده

رو مداد پایین کامنتتونو بزنید و اصلاح کنیدش

2 پسندیده