کارکرد و کاربرد To

نقل‌قول

این تاپیک مربوط به داستان« مایک آشپز است » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « نیمچه داستان‌ها »

سلام
کارکرد و کاربرد To ؟
To listen to

4 پسندیده

سلام

بهتر بود جمله یا پاراگراف رو کامل می ذاشتیدو پرسش تون رو واضح تر می پرسیدید.
ببینید، to به عنوان حرف اضافه می تونه کاربردهای متفاوتی داشته باشه…به معنای به یا صرفا :face_with_raised_eyebrow:

نکته دوم: مواردی پیش میاد که شما در جمله تون بیش از یک فعل دارید
بسته به اینکه فعل اول چی باشه، فعل دوم می تونه به صورت ing دار (gerund) یا با to (infinitive) بیاد.
و نیاز نیست که لیست این افعال رو داشته باشید. در طول پروسه زبان آموزی تون، اون قدر نمونه از هر کدوم می بینید که بتدریج ناخودآگاه می تونید به راحتی اونا رو استفاده کنید.

پس توصیه …صرفا گوش کنیدو به مغزتون اعتماد کنید :star_struck:

حالا، جمله شما:

These are stories that I want you to listen to.They use the most common verbs in the language.It’s a place to practice basic structures in the language.

همون طور که می بینید تو جمله، فعل اول want یه فعل دیگه/ listen هم همراش اومده.
صرفا جهت :face_with_monocle:،/بازم می گم نیاز نیست حفظ کنید/:no_mouth:فعل want از اون دست افعالی هست که فعل دومی اگه قرار باشه همراش بیاد باید اون فعل دومی، همراه با to باشه.
موفق باشید و صبور :bouquet:

9 پسندیده

یک سوال داشتم اگر کسی فعل رو نَدونه چیست چی پیش میاد ؟

4 پسندیده

سلام
منظورتون چیه دقیقا؟ من که متوجه نشدم :face_with_monocle::thinking:

الان خیلی از آدمای قدیمی/کم سواد هستن که نمی دونن فعل چیه، فاعل چیه، ولی می تونن براحتی صحبت کنن.

4 پسندیده

اولاً عذرخواهی میکنم بابت سوالم که کمی گُنگِ
دوماً نمی‌دونم چرا اینطوری شده من افعال رو در دوره تحصیلیم . یاد گرفتم و تا حدودی کم می‌دونم چیه. ولی می‌خوام افعال رو صرف کنم نمی‌تونم . و طبق گفته شما به راحتی می‌توانم بنویسم و بخوانم .
از دوره تحصیلیم حدوداً ۱۰ سالی میگذره و درسم متوسط بود . میخواستم بگم تا دانشگاه ، ولی چرا دروغ بگم من تا دوره راهنمایی قبول شدم و سیکل هم گرفتم ، ولی ادامه ندادم .

شاید به خاطر این باشه ، بعد از این مدت کم‌حافظه شدم .
اگر کسی به من بگه افعال چیست میگم نمی‌دونم ولی دارم هر روز استفاده میکنم . باید برم افعال رو به خوبی یاد بگیرم . در گوگل هم سرچ کردم ولی نتونستم . راه حلی ساده برای اینکه افعال به حافظه بلندمدتم راه پیدا کنه دارید ؟

واقعاً عذرخواهی میکنم
I am sorry

4 پسندیده

سلام. خواهش می کنم. نیاز به عذرخواهی نیست. به هر حال من با توجه به برداشت خودم پاسخ دادم :upside_down_face:

منظورتون از

چیه؟ در زبان فارسی یا انگلیسی؟
هستم/هستی/هست/هستیم/هستید/هستند ؟ این جور صرف کردنا منظورتونه
در انگلیسی هم با همون مفهوم بالا، صرف کردن خاصی نداریم برا فعلا

نگران نباشید. اگه از مغزتون مدام استفاده کنید کم کم این کم حافظگی کم رنگ می شه. مطمین باشید و به خودتون و مغزتون باور داشته باشید و باورای منفی رو رها کنید.

من این لینک ویکی پدیا رو براتون می ذارم. یه نگاه بهش بندازیدو هر جایی که فکر می کردید مشکل هست رو فردا بگید؛ براتون توضیح می دم…متاسفانه الان نمی تونم بیش تر از این تالار باشم.

5 پسندیده

با عرض سلام و خسته نباشید

آیا بعد ترجمه تغییر می‌یابد ؟
فقط زمان تغییر می‌یابد ؟

These are stories that I want you to listen to
اینها داستان‌هایی هستند که می‌خواهم به آنها گوش دهید

من مشکلی در افعال دارم . آیا listen to با listen در ترجمه تغییر می‌یابد ؟ من که ترجمه کردم تغییری احساس نکردم ولی فکر کنم مشکل نوشتاری داشته باشه ؟

ممنون می‌شوم هر فردی که قادر به جواب باشد پاسخ دهد ؟
با تشکر

4 پسندیده

سلام.
من به شخصه ترجمه نکردمو معمولا به ترجمه ها نگاه نمی کنم. به نظر میاد یکی باشن.
اگه اشتباه نکنم @pari لطف کردنو یه توضیحی در مورد این to ی! انتهای جمله؛ در کنار فعل داده بودن…و البته تو یکی از ویدیوهای Lucy…اگه پیدا کردم حتما در جریان تون می ذارم.

کتاب خوندنو شروع کنید/ادامه بدید و اگه به چنین مواردی در آینده برخورد کردید، تجربه تون رو در این موارد با ما هم به اشتراک بذارید. متشکرم

موفق باشید

پ.ن
موارد استفاده از حرف اضافه در انتهای جمله

2 پسندیده

Thanks for your reply
اما درک مطلب پایینی نسبت به مطلب دارم

2 پسندیده