فرقlived on باlive on

چرا بجای live on از lived on استفاده میشه

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جوجه اردک زشت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

4 پسندیده

سلام

نه، تفاوت خاصی نیست به جز در مورد زمان شون
عبارت live on زمان حال/present هست و lived on به خاطر وجود d، زمانش گذشته/past هست

راوی، ترجیح داده که داستانش رو در زمان گذشته بازگویی کنه؛ مثل خیلی از داستان های دیگه :upside_down_face:

6 پسندیده

چرا همراهed stated اومده

3 پسندیده

اگه بخوام ساده براتون توضیح بدم:
فعل ساده(مصدر بدون to) اگه بخواد به زمان گذشته بره، یکی از این دو حالت براش پیش میاد:

1. اگه باقاعده باشه، برا تبدیل اون به زمان گذشته کافیه به انتهای فعل d یا ed اضافه شه. مثل walk که گذشته ش میشه walked…یا live که گذشته ش میشه lived

2. برخی فعل ها هم از این قاعده پیروی نمی کنن (افعال بی قاعده) و به ناچار باید با مشاهده مکرر اونها، به ذهن سپرده شن مثل:

فعل go که زمان گذشته ش میشه went
فعل come که گذشته ش میشه came

به هر حال، به مرور زمان و تکرار این ها در متن های مختلف، ناخودآگاه از بر می شید

6 پسندیده

1خب وظیفه toچیه؟چه زمانی میاد
2چراedتلفظ نمیشه مثللاstarted همون start تلفظ میشه
3چرا ed said نگرفته

3 پسندیده

یه حرف اضافه س.یه وقتایی معنای به می ده و یه وقتایی هم نه…در این مورد بهتون پیشنهاد می کنم اجازه بدید با دیدن این حرف تو متنای مختلف، خودتون متوجه شید. واقعا نیاز نیست ذهن تون رو درگیر کنید.

مثل هر زبان دیگه، اگه در مورد گفتار گوینده مشکل دارید، یکی از حالت های زیر پیش میاد:

1. خطای انسانی…شما (شنونده)/گوینده
  2. برخی حروف در برخی موارد تلفظ نمی شن
  3. در برخی موارد، به علت شباهت/اختصار در گفتن، برای دو واژه پشت سر هم، معمولا یکی گفته میشه
  4. برخی موارد هم اونقدر تکیه رو اون حرف کمه که شنیده نمیشه؛ البته در مواردی هم سرعت گوینده بی تاثیر نیست
    و موارد دیگه

بازم همون توصیه قبلی رو دارم…بشنوید بشنوید بشنوید
و البته در این مورد، خطای شماست. می تونید سرعت خوندن گوینده رو کم کنید و صدای سیستم تون رو بلندتر…متوجه خواهید شد

همون طور که قبلا گفتم اگه بخوایم فعل ساده رو به حالت گذشته ببریم، دو حالت براش پیش میاد
در اینجا، فعل اصلی see هست؛ به معنای دیدن
این فعل، جزو افعال بی قاعده س. یعنی اگه بخواد به صورت گذشته بیان شه :upside_down_face: گذشته see میشه saw

پ.ن!

4 پسندیده

مگه گذشتهsaid say نمیشهاینجا منظورم اینه که said باd امده چرا edنگرفته

3 پسندیده

چه زمانی dو چه زمانیed استفاده میشه

4 پسندیده

سلام
همون طور که بهتون گفتم باید ببینید تا بره تو ذهن تون…بدون هیچ تلاشی

برا اون افعالی که حرف آخرشون e هست، به جای d، ed می ذاریم

باور کنید خود من و خیلیای دیگه اینا رو حفظ نیستیم. اونقدر دیدیم که ناخودآگاه این الگو رو بکار می بریم برا موارد مشابه. بازم بهتون توصیه می کنم حفظ نکنید :star_struck:

منبع
امیدوارم درست باشن :face_with_monocle:

4 پسندیده

فعل say جزو افعال بی قاعده س.

لیست افعال بی قاعده/irregular

4 پسندیده

شما
انگلیسیتون فوله ؟
چقد طول کشید تا یاد بگیرین

3 پسندیده

سلام

بد نیست. متوسطه سطح م. کمی بالاتر از سطح دانش! دبیرستانی :joy:

3 پسندیده

منم مثل تو هستم تو این چیزا کلنجار میرم با خودم. ولی همونی که ایشون میگن درسته. اینارو باید تو جمله و نتن درک کرد خواه ناخواه خودت میفهمی چی باید اضافه شه .ولی اینم بگم اونجایی که کامل در مورد ed d توضیح دادنو باید اول بلد باشی که وقتی یه جا دیدی d ed گرفته بدونی چرا اینجوری اونده

1 پسندیده