چالش کتاب خوانی آبان ماه 1398

سلام آقا مهران
در این تاپیک خلاصه ای از نکات مهم کتاب اثر مرکب وجود داره. گفتم شاید برات مفید باشه اینجا بذارم:

6 پسندیده

من نرسیدم تو چالش شرکت کنم

4 پسندیده

سلام . ممنون بابت راهنمایی . بله حق با شماست
من کلا مشکلم اینه که بیش از بیست دقیقه یا نیم ساعت نمیتونم روی چیزی متمرکز باشم و ذهنم منحرف میشه به خیلی مسائل دیگه
مگه اینکه اون موضوع مورد نظرم چیزی باشه که چالش برانگیز باشه و درگیرم کنه تا بتونم روش تمرکز کنم

میشه بیشتر توضیح بدین ؟ یا ارجاع بدین به لینکی که بتونم بخونم راجع بهش

سلام آقا مصطفی ، خیلی ممنون بابت به اشتراک گذاری این تاپیک
حتما مفیده ، ممنونم از لطفتون🌹

چالش کتاب خوانی آبان منظورتونه ؟
هنوز هم دیر نشده ، با روزی ده دقیقه مطالعه هم کار راه میوفته :blush:

6 پسندیده

میدونم من تو چالش شرکت کردن خیلی کندم

5 پسندیده

منم میخواستم بخونمش خوشم نیومد تا تهش نخوندم :expressionless:

7 پسندیده

سلام بر همه well-read های زبان شناس

به خاطر آخرین کتابی که خوندم, این بار خود داستان جین ایر /Jane Eyre رو خوندم…از مجموعه داستان های پیشرفته ی ۳ساعت و ربعی

داستان دختری که به خاطر مرگ خونواده ش با خونواده داییش زندگی می کنه و بعد از اون, تحصیل! در مدارس خیریه ای!, معلم خونگی شدن و ماجراهای پیش رو.

من که لذت بردم از خوندن همه ۲۰واندی قسمت این داستان ۳ ساعتی

واژه های خاص این درس

واژه ی pupil که معادل همون student هست
فعل Tremble, به معنای لرزیدن, از ترس و …
و Governess که به معلم زنی اطلاق! میشه که در گذشته تو خونه های افراد متمول اقامت و در اونجا به بچه هاشون, درس می دادن

7 پسندیده

سلام دوست عزیز
چه خوب که خلاصه کتابی که خوندین رو مینویسین :ok_hand::heart_eyes:
ماشالا بهتون :clap::clap:

5 پسندیده

سلام. سلامت باشید :apple:

اتفاقا خیلی دوست داشتم پایان داستان رو هم بنویسم…ولی خب، فرشته ها دوروبرمو گرفتنو نذاشتن :innocent::upside_down_face:

5 پسندیده

این کتاب مورد علاقه منه :heart_eyes: عالیه

6 پسندیده

سلام والا مقاله ای نمیشناسم . صرفا تجربه خودم رو گفتم. روشم اینه که اگه در حال انجام کار مهمی هستم ولی ذهنم داره منحرف میشه، واژه کلیدی که مرتبط با اون فکر هست رو می نویسم روی کاغذ تا بعد از کارم بهش فکر کنم. حالا ممکنه اون فکر یه ایده باشه یا یه مشکل باشه یا هر چی. وقتی مینویسم خیالم راحته که گمش نمیکنم. و بعد تو تایم خالیم میشینم نگاهشون میکنم میبینم یسری هاش زباله ذهنی بوده و اصلا ارزش فکر کردن نداره پس خطشون میزنم. و یسری هم ایده هایی هست که یهو جرقه زده پس میشینم پردازشش میکنم ببینم تا چه حد خوبه. و … خلاصه این روشی هست که برای من کاربرد داشته :grin: اینطوری میدونم چیزی رو از دست نمیدم.
البته گاهی هم یسری فکر ها ریشه هاش خیلی قویه که به همین راحتی دست بردار نیست. برای خلاصی از دست اونا تو تایم آزادتون یه برگه بردارید و کلا همه اون فکر ها رو مکتوب کنید به همراه هر حسی که راجبش دارید مثلا ممکنه حس انزجار باشه یا ناراحت کننده. اینا رو اصلا نذارید تو ذهنتون تبدیل به تصویر شه . فقط بنویسید و وقتی تخلیه شدید اون برگه ها رو جلوی چشمتون پاره کنید و نفس عمیق بکشید. قشنگ حس رهایی رو حس میکنید. :wink:
امیدوارم مفید باشه براتون.

6 پسندیده

سلام . ممنونم بابت این اطلاعات مفیدی که در اختیار بنده قرار دادین
حتما استفاده میکنم . قبلا یه چیزایی شنیده بودم راجع به این کارا . دقیق نمیدونستم چیه
بازم ممنون

4 پسندیده

سلام
من با یه کتابی آشنا شدم که طریقه این کار که شما توضیح دادید رو با روش جدید بیان کرده.
البته این کتاب تو سایت آمازون هست و پولیه.
ترجمه شده اش هم فکر نکنم پیدا بشه.
اگر بتونیم ادش کنیم به زیبوک و ازش سر دربیاریم خیلی خوبه.

7 پسندیده

سلام . فصل سوم کتاب اثر مرکب مطالعه شد :blush:

8 پسندیده

هر فصلش 40 دقیقه اس میانگین. واقعا انرژی میبره خوندنشون.

4 پسندیده

سلام کتاب خوان های عزیز :grin:
منم ۲ فصل دیگه از کتاب شبی با عروسک زنده تمام :upside_down_face:

7 پسندیده

سلام بله همینطوره ، من تقسیم میکنم هر فصل رو به قسمتهای بین 20 دقیقه تا نیم ساعت . اینطوری خوندنش راحت تره

5 پسندیده

چه جالب اطلاعی نداشتم از این کتاب.
ولی نظر شخصیم اینه اصل نکته این مدل از کتاب ها اگه گرفته بشه و اقدام بشه نیازی نیست کامل خونده شه.
ممنوونم از معرفیش

4 پسندیده

توی توضیحات کلی اش نوشته:
تمرین نوشتنی خوشه سازی یا روان نویسی؛ روند نگارش غیر خطی ای که راهی به سوی ضمیر ناخودآگاه باز می‌کند.

4 پسندیده

البته فکر میکنم روشش نوین باشه.
من تابحال نشنیدم راجع بهش.

4 پسندیده

ای خدا یعنی میشه منم یه روز…
تازه افتادم تو نخ کتاب خونی و با افتخار کتاب بافی را تموم و کتاب مرد عنکبوتی را شروع کردم:muscle::muscle::grin:

6 پسندیده