🍉 زیبوک گردی در تابستان ۹۹📚

سلام به همه ی دوستان :cherry_blossom:
من چند روزی هست که در کنار چند کتاب قبلی که برای بارهای دوم و سوم میخونم، کتاب «دور از اجتماع خشمگین» رو شروع کردم. تعریف این کتاب رو سالها پیش شنیده بودم.
داستان مربوط به خانم جوانی هست که خب تا الان بیشتر ماجراهای عاشقانه و تلاش برای حفظ استقلالش روایت شده.
لهجه ی راوی بریتیشه، که کمی خوندنش رو سخت میکنه برام. کلا کتابهای توماس هادری ادبیات سنگینی داره. اما پیش میرم ببینم چی میشه :blush:

21 پسندیده

سلام دوستان کتاب فارست گامپ خواندم قبلا فیلم نگاه کرده بودم ولی داستانش جالب تر از فیلمش بود ولی راویش خیلی صدایی بدی داشت .

20 پسندیده

سلام دوستان
کتاب 1984 نوشته جورج اورول از مجموعه کتاب‌های فوق متوسط مطالعه شد.

20 پسندیده

سلام یک سوال کتاب هایی که برای خوندن انتخاب می کنید که حداقل چند درصد لغاتش رو بلدید؟

8 پسندیده

و درضمن لغات جدید را بعد از خواندن هر فصل هایلات یا به میدانم اضافه می کنید؟

9 پسندیده

سلام. صبح همگی به خیرو شادی

این چند روز من کتابایی رو خوندم که قبلا خونده بودمو گزارش داده بودم.
دو تا بهترین کتابایی که تا الان خوندم و با همون اشتیاق قبلی، تکرارشون کردم
کتاب اول، جین ایر هست از مجموعه ی سطح پیشرفته که تمرین شنیداری بود تا 99 درصد (بدون نگاه کردن به متن)

و کتاب دوم هم عنوانش بود وصیت نامه از همون مجموعه…البته شنیدن/دیدن هر دو با هم

16 پسندیده

سلام دوستان
«داستان های مجرمانه آمریکایی» سطح فوق متوسط
داستان بعدی قتل در روز کریسمس خوندم زیاد جالب نبود
خلاصه داستان نمی‌گم چون داستان کوتاه هستش نمیشه خلاصه گفت.
مدت زمان: ۱۶ دقیقه ۱۲ ثانیه

کتاب کورالین در قفسه نوجوانان دیروز شروع کردم تا فصل ۴ خوندم خیلی خیلی قشنگه من که اصلا عاشق این کتاب شدم
خلاصه داستان: مدت زمان ۳ ساعت و ۳۳ دقیقه
کورالاین دختری است که با پدر و مادرش به خانه‌ای بزرگ و قدیمی اثاث کشی می کند و کورالاین هم همه جای خونه رو می گرده و بعد یک در پیدا می‌کنه که درش قفله، مادرش اون در رو برای دخترش باز می‌کنه که پشت در، یک دیوار آجری بود.
چند روزی میگذره که کورالاین تو خونه حوصله اش سر می‌ره دوباره می‌ره اون در رو باز می‌کنه و میبینه هیچ آجری نیست و فقط یک راهرو هستش و…

19 پسندیده

سلام

حداقل بالای ۸۰ درصد

اگر صد در صد بلد باشم، بله به میدانم تغییر میدم.
اما اگر بلد نباشم یا تغییر نمیدم یا هایلایت میکنم.

16 پسندیده

متخصصان زبان انگلیسی می گن حداقل ۸۵ درصد کلمات یک فصل رو بلد باشید. ولی من خودم خیلی این قانون رو رعایت نمی کنم. چون خیلی از لغات و اصطلاحات جدید رو در حین گسترده خوانی، یاد می گیرم.

اگر معنی اونها رو کامل بدونم که رو گزینه “می دانم” می زنم. اما اگر اون لغت یا اصطلاح، مهم باشه، وارد لایتنرم می کنم.
ولی چون من فصل های کتاب ها رو زیاد تکرار می کنم “بخاطر یاد گرفتن بهتر لغت ها و اصطلاحات سطح بالا” بعضی از اونها رو در قالب متن کتاب ها یاد می گیرم و نیازی نیست که همه اونها رو وارد لایتنر کنم.

14 پسندیده

منظورم اینه اول یک دور داستان را می خونید بعد هایلایت می کنید یا اول لغات جدید را هایلایت می کنید و معنیشون را یاد می گیرید بعد داستان را گوش می دید؟
درضمن خوشحال می شوم بقیه دوستان هم درباره ی شیوه خوندنشون توضیح بدند

7 پسندیده

من شاید یه فصل کتاب رو ده بار بخونم. ولی باز لغت هاش رو هایلایت نکنم. چون دوست دارم تو قالب متن و جمله، لغت ها رو یاد بگیرم.
بیشتر هم “کتاب های غیر داستانی” زیبوک رو می خونم. چون دنبال لغت های آکادمیک و سطح بالا هستم.
کتاب های داستانی و رمان های متن اصلی رو زیاد تکرار نمی کنم. مگرنه از نظر لغت تو یه حیطه خاصی، عالی باشند.

9 پسندیده

@saeed39

مثل این کتاب ها

مثل این کتاب

14 پسندیده

سلام دوستان من :tulip:

ابن چند روز مشغول خواندن یک مجله علمی بودم ،
راجع به ده تا از سازه های شگفت انگیز از زمان های گذشته مثل تاج محل ، اهرام مصر , استون هنج ، دیوار چین و …

این هم چند تا اسکرین.

خیلی لذت بردم و مفید بود . :star_struck:
اینم pdf اش .
Wonders of Past [languagedownload.ir].pdf (24.0 مگابایت)

دو سه تا مجله دیگه می خونم بعدا دوباره کوچ میکنم به زیبوک .
البته شب ها داستان تکراری به جای قصه شب گوش میدم . :blush:

19 پسندیده

سلام
کتاب از سطح خیلی ساده: پسری که نمی توانست بخوابد
مدت زمان: ۲۵ دقیقه و ۲۶ ثانیه

داستان خوبی بود لغت های خیلی خوبی داشت
در مورد پسری که برای شناختن جهان و زندگی نمی‌خوابه
مطالعه می‌کنه، می گرده، کار می‌کنه و…
این کتاب هم دوست داشتم دوبار هم خوندم :blush:

19 پسندیده

درود
فصل ۵ و ۶ کورالاین خوندم
بااینکه کلمات جدید، عجیب و غریب زیاد داره اما خداروشکر متوجه اتفاقات داستان میشم
فقط آخرای فصل ۶ خیلی حال بهم زن بود مخصوصا اینکه تصورش هم بکنی :nauseated_face:
نمی‌دونم جدیدا چرا اینقدر فعالیتم توی کتابخوانی زیاد شده؟! :grin:

19 پسندیده

7 posts were merged into an existing topic: شما چگونه در زیبوک کتاب می خوانید؟

سلام دوستان کتاب love story تمام شد

16 پسندیده

سلام داستان Emmaرو خوندم از سری داستان های خیلی ساده، هرچند بهتربود تو دسته ی بالاتری قرار بگیره،زمانش حدود۲ ساعت بود، و فیلمش هم امسال ساخته شد، من چون فیلمش رو دیده بودم تصور ذهنی ام بر اساس فیلم بود

18 پسندیده

سلام
کورالاین فصل ۷ رو خوندم.
این فصل خیلی غمگین بود دلم برای اون ۳ تا بچه کباب شد :cry:

یک چیز باحال هم یاد گرفتم تو یه پاراگراف کلمه flee بود بعدش کورالاین گفتش: I’m not running away
همین رو شنیدم فهمیدم کلمه flee همون running away هستش.
چقدر خوشحالم که بدون دیکشنری درست حدس زدم. :heart_eyes:

“Flee!” said the very first of the voices—another girl, Coraline fancied. “Flee, while there’s still air in your lungs and blood in your veins and warmth in your heart. Flee while you still have your mind and your soul.” “I’m not running away,” said Coraline. “She has my parents. I came to get them back.”

17 پسندیده

سلام.
بعداز ظهر گرم تابستونی همگی به خیر
این دو روز داستان مورد عجیب بنجمین باتن/The Curious Case of Benjamin button از مجموعه کتاب های سطح متوسط رو خوندم. کتابی یک ساعته که هر چند در شروع واژه ها/ترکیبات آبی رنگ نسبتا زیادی داشت ولی می شد حتی بدون استفاده از دیکشنری از پس خوندن و فهمیدنش براومد.
سال ها پیش من فیلمی که براساس همین داستان کوتاه ساخته شده بود رو دیدم…
“نوزادی که به صورت پیرمرد 80 ساله ای به دنیا آمد و در حالی که دیگران پیرتر می‌شوند، او هر سال جوان‌تر می‌شود. او در میانسالی عاشق دختری می‌شود که در سنین کودکی با او هم بازی بود. آنها با یکدیگر ازدواج می کنند و صاحب یک فرزند می شوند…”
در هر حال، هر چند که از یه کتاب یه ساعته و البته سطح بندی شده نباید انتظار زیادی داشت ولی اگه فیلمش رو دیده باشید متوجه می شید که بعضی جاهاش متفاوت از کتاب هست؛ هر چند که اصل داستان حفظ شده…ولی با این حال، اگه از این کتاب خوشتون اومد حتما فیلمش رو هم ببینید؛ حداقل با حافظه ی نه چندان روشنی که از اون فیلم تو ذهن من نقش بسته، تجربه ی لذت بخش تری در این مورد خواهید داشت.

13 پسندیده