چالش کتاب خوانی آبان ماه 1398

سلام.

دیروز و امروز سرگرم خوندن مجموعه داستانی از کتابای سطح بندی شده/فوق متوسط بودم.
کتابی با عنوان افسانه های محلی جهان, که حدود ۳ ساعتی زمان می برد.
این مجموعه, شامل ۹ داستان مجزا و تا حدی زیبا بود.
سطح واژگانش برا من ۷۹ درصد بودو می شد خیلی راحت, حتی بدون دیکشنری, از پس ش براومد.

اینم یه جمله قشنگ (درس عبرت) از داستان تمساح! و شکارچی/The Crocodile and the Hunter

The time comes when everyone is treated as he has treated others.

13 پسندیده

سلام و پاییز سرد همگی به خیر و پر از حس و حال خوب

دیروز و امروز سرگرم خوندن دو تا از داستان های سطح “خیلی ساده” بودم.
(کمترین استفاده از دیکشنری و به صفر رسوندن میزان واژه های اضافه شده به لایتنر؛ کار شاقی بود واقعاً)

داستان اول که “آلیس در سرزمین عجایب بود” (سطح واژگان حدود 90) …یادم نمی اومد که قبلا خوندمش (متن فارسی) یا حتی دیدن فیلمش؛ به هر حال شروع شدو همون دیشب به پایان رسید. یه ساعتی می شد.

امروز هم که مجموعه داستان “داستان های وایکینگ” ها (سطح واژگان حدود 85) رو خوندم. فکر می کردم در مورد viking ها باشه

The Vikings were groups of seamen from Scandinavia who attacked villages in most parts of northwestern Europe from the 8th to the 11th centuries.

که اشتباه فکر می کردم.
6 داستان این مجموعه کاملا مجزا بودن ولی همه در مورد ماجراهایی که خدایان متفاوت باهاشون مواجه می شدن.
یکی دو قسمت اولش رو که گوش دادم، فکر می کردم مرتبط باشنو ادامه داره ولی هر کدوم از داستان ها، ماجرای متفاوتی از بقیه داره.
گوینده هم صوت خوبی داره و در مورد سرعتش، حتی تا 1.4 هم سرعتش هنوز معمولیه.

10 پسندیده

سلام
کتاب باغ مخفی از کتاب های سطح بندی شده خیلی ساده
از این کتابهای سطح بندی شده دیگه خسته شدم چقدر زیادن ماشالا :grin:
دوستان اگه پادکستی از زبانشناس خوندین میشه لطفاً معرفی کنید برم دانلود کنم

9 پسندیده

سلام

با چه هدفی؟

بهتون پیشنهاد می کنم یکی دو درس اول این مجموعه پادکست ها رو گوش بدید؛ برا من که جالب بودو سعی می کنم تو برنامه م بذارمشون:

1. زبان انگلیسی روزمره ما:
    هر چند که ویدیوی زنده نیست و کاملا تصویریه ولی تو همون 2-3 دقیقه، می تونید کاربرد یه اصطلاح رو تو موقعیت های مختلف یاد بگیرید.
    مثلا در مورد موفقیت های شما در پروسه پیگیری عادت هاتون، می تونید درس دوم ش رو گوش بدید:

You’re on fire!

1. پادکست ESL
    3.پادکست British Council…که به نظرم هم جذابه و هم متنوع

2. و All ear

3. و اگه هم می خواید نکات روانشناسی رو در قالب پادکست یاد بگیرید مجموعه پادکست های Aj Hoge و یادگیری انگلیسی با حس خوب، گزینه های خوبی هستن.

امیدوارم لذت ببرید.

11 پسندیده

سلام عزیزم

برای سرگرمی میخوام ، مواقعی که ذهنم خسته میشه

ممنونم از معرفیشون، اینارو دانلود میکنم بقیه رو هم امتحان میکنم

7 پسندیده

سلام دوستان
من کتاب Rich Dad, Poor Dad رو شروع کردم
اسکرین شات هاش رو هم تا شب میذارم

10 پسندیده

سلام سپیده جان
پادکست های آقای ای جی :heart_eyes:
من تقریبا همیشه پادکست های ای جی رو گوش میدم حالا چه با زبان شناس چه با پادبین
فوق العاده اند پادکست های این معلم بی نظیر :heart:

7 پسندیده

سلام فاطمه جونم
شروع نکردم هنوز ، ترسیدم کیفیت میکروفن ای جی پایین باشه تو ذوقم بزنه، فعلا که دانلود کردم فردا گوش میدم

6 پسندیده

سلام آقا فرزاد
دمتون گرم
این کتاب تاثیر واقعا خوبی روی دید اقتصادی من گذاشت. امیدوارم شمام بهترین نتایج رو ازش بگیرین :cherry_blossom:

6 پسندیده

سلام فاطمه خانوم :rose:

ممنون :rose:
من الان تا فصل 3 اش خوندم
واقعا کتاب فوق العاده ایه و توصیه می کنم همه بخونیدش.
خیلی مستقیم و بی پرده ما رو با مسیر اشتباهی که کل دنیا دارن میرن آشنا میکنه و باعث می شه که ما این اشتباهات رو تکرار نکنیم.

9 پسندیده

اصلا با این دید به هیچ پادکستی گوش نده، بیشتر هدفت رو بزار روی محتوایی که داری میشنوی. اینطور هم مطالب خوب یاد میگیری هم غیر مستقیم داری زبانت رو تقویت میکنی. من راستش ای جی اول برام معلم زندگی بوده بعد زبان!:heart_eyes:
برا همین توی پادکستش صدای تراکتور هم بیاد از دستش نمیدم :joy:

9 پسندیده

دقیقا
حالا ایرادی که میشه بهش گرفت اینه که مستقیم نمیگه چکار کنیم. فقط ی جورایی تلنگر میزنه که مثلا این راه اشتباهه
این کتاب از نظر من سنگ اول حساب میشه
برای اینکه تاثیرش عمیق باشه باید بلافاصله برا بعدش هم ی فکری کرد

11 پسندیده

سلام سپیده جان، دوستان راهنماییاشونو کردن منم نظرم رو بگم. ببین اگه در حال حاضر داری از کورس های ای جی استفاده میکنی، پیشنهادم اینه دیگه فعلا سراغ پادکستاش نرو. بهتره ذهنت با صداهای دیگه هم آشنا شه تا صرفا عادت نکنه به یک صدا و خسته کننده شه. وگرن همه ماهایی که شروع زبانمون با ای جی بوده یقینا ایشون رو معلم خودمون می‌دونیم در هر زمینه ای.
ولی بهتره سراغ دیگر پادکست‌ها برید.
چون فرمودی برای تنوع و رفع خستگی میخوای من از زبانشناس all ears رو پیشنهاد میدم چون دوبانوی پر انرژی و خنده رو هستن. :grin:. مطالب خوبی هم یاد میدن. اما غیر زبانشناس خواستی بگو تا معرفی کنم.

6 پسندیده

اره خوبی این کتابا همینه ولی خب در بعد تجربی مؤثره اما در بعد عملیاتی یکسری از مفاهیمشون اصلا قابلیت اجرایی نداره تو کشور ما. ولی بازم همین که باعث میشن آدم متوجه باورهای اشتباهش بشه بازم ارزشمنده.
من یه کتاب دیگه از کیوساکی دارم به نام business school یکمیشو خوندم هنوز تموم نکردم. لاک‌پشتی پیش میبرمش ولی اونم برام خیلی جالب بود.

5 پسندیده

من قصدم معرفی معلم نبود البته
سپیده جان شما منابع دیگه رو هم امتحان کنید :+1:

4 پسندیده

کلا کتاب خوندن برای ما که داریم انگلیسی یاد میگیریم مفیده، وقتی چیزی هم که برای زندگی آینده مون هم مفید باشه باهاش ترکیب بشه.

میشه دو نشون با یه تیر
چی بهتر از این؟

8 پسندیده

سلام نسیم جان

بله از فردا بسته قدرت شروع میکنم ، چند هفته قبل تر انگلیسی بدون تلاش گوش دادم خیلی خسته ام کرد چون خیلی برام ساده بود گفتم دیگه ولش کنم برم سراغ قدرت.

ممنونم عزیز :rose::rose:

فعلا اینارو امتحان کنم اگه ارتباط نگرفتم ، حتما ازت کمک میگیرم سپاس :rose::rose::rose:

6 پسندیده

به نظر من بسته انگلیسی بدون تلاش, سطح ۳ش حداقل /چون سطح ۴رو نگذرونذم/, به سادگی سطوح پایین ترش نیست.
انگلیسی قدرت صرف نظر از نکات روانشناسی ش, حداقل برا من, خیلی سطحش پایین تره و حرفی برا گفتن نداره نسبت به اون…از لحاظ تنوع اصطلاحات و واژه ها

5 پسندیده

اره هر جا دیدی ساده اس فورا یه سطح بالاتر برین.
قدرت رو که عاشقش میشین. چون مباحثش خشک نیست بلکه روانشناسیه و صحبتاش گزیده ای از کتابا و مقالاته. :ok_hand::ok_hand:

5 پسندیده

سلام . حرف دل منو زدین :joy::joy: منم واقعا از صدای ای جی خسته ام و دارم مریض میشم :grimacing:
درس بیستم قدرتم ، به نظرتون برم سراغ یه دوره دیگه مثل داستان واقعی و بعد یه مدت دوباره بر گردم ادامه بدم ؟

4 پسندیده