به نظرتون نرم افزار زبان شناس جایگزین یا مکمل کلاس زبانه ؟

ماهایی که تو عمرمون کلاس زبان نرفتیم به قول استادمون @R.min قطعا که جایگزین هستش
الان دیگه تو دوره تکنولوژی پیشرفته هستیم کلاس زبان که دیگه قدیمیه :grin:

12 پسندیده

اگه فاکتور سپیکینگ حذف کنیم ، جایگزین میشه

6 پسندیده

:cold_face::scream::hot_face:
این چی بود بانو.
نکن تورو خدا.قلبم ضعیفه

6 پسندیده

اینجا دیگه نمیشد از کلمات دیگه بهت نسبت داد ناچار شدم بگم استاد :sweat_smile:

6 پسندیده

منم با حرف خانم @sepide-str و استاد @R.min موافقم

با این موافق نیستم
مکالمه ربطی به کلاس یا نرم افزار نداره
طرف خودش باید کار کنه
درباره مهارت نوشتاری هم همین نظر رو دارم

11 پسندیده

به نظرم اینا بیشتر شبیه شعاره که خودش بشینه با خودش صحبت کنه ما حتی اینجا یه تاپیک زدیم که اگه دنبال پارتنر میکردی اینجا آگاهی کن و با استقبال خیلی زیادیم روبرو شد، درضمن کسی هم که با خودش مکالمه کنه ، طبق ذهن خودش داره حرف میزنه ینی همون‌طور که هیچکس تو شطرنج با خودش نمیبازه، کسیم قرار نیست با مکالمه با خودش چالش جدی رو تجربه کنه،
ولی رایتینگ رو منم قبول دارم ربطی به کلاس زبان نداره

6 پسندیده

منم با آقا علیرضا موافقم.

زبانشناس یه مکمل برای کلاس های زبانه. البته نه هر کلاس زبانی. کلاس زبانی که مدرس به تدریس زبان مسلط باشه.

فرق اپ زبانشناس با کلاس های زبان چیه؟
توی کلاس های زبان یه نفر هست که باید در سطح موردتدریس تمام ایرادات زبان آموز رو برطرف کنه، در هر چهار مهارت.
اما توی زبانشناس کسی که در ارتقای مهارت های رایتینگ و اسپیکینگ بهتون کمک کنه وجود نداره.
آیا توی اپ بخشی در نظر گرفته شده که شما خلاصه هر درس رو بنویسید و توسط اساتید این خلاصه از لحاظ گرامری و واژگان بررسی بشه و ایرادات تون بهتون اطلاع داده بشه؟ آیا بخشی وجود داره که شما در اون مکالمه داشته باشید و ایرادات تلفظ و ساختاری تون رو اصلاح کنه؟ شاید پیش خودتون بگید ما هر روز توی چالش های مختلف شرکت می کنیم و رایتینگ و اسپیکینگ انجام میدیم. اما آیا هر بار اشکالات تون توی رایتینگ و اسپیکینگ رو کسی برطرف کرده؟

منکر این نمیشم که موارد معدودی هم اتفاق افتاده که دوستان باتجربه تر ایرادات نگارشی یک متن کوتاه رو برطرف کردن، اما چون این دوستان تعهدی در انجام این کار ندارن همیشه خودشون رو درگیر این کار نمیکنن.
به نظر من، اپ زبانشناس توی تقویت مهارت شنیدن، خوندن و افزایش دایره واژگان نقش به سزایی داره. اما در مورد مهارت های رایتینگ و اسپیکینگ باید بخش های دیگه ای براش درنظر گرفته بشه.

اما در خصوص پارتنر.
پارتنر زبان به درد چه گروه یا گروه هایی از زبان آموزها می خوره؟

پارتنر زبان به درد افرادی می خوره که به سطح پیشرفته رسیدن.
فرض کنید شما در سطح پیش متوسط (pre intermediate) قرار دارید، به ندرت اتفاق میفته کسی که خودش در سطح متوسط (intermediate) یا بالای متوسط (upper intermediate) قرار داره برای آموزش شما وقت بذاره. چون منفعت این کار فقط شامل حال شما میشه و یک طرفه س. بر عکسش هم همینطوره. یعنی شما اگر خودتون در سطح بالایی از زبان باشید حاضر نیستید وقت بذارید و بیایید زمان حال ساده یا گذشته ساده رو برای یه نوآموز زبان آموزش بدید.

اما دو نفر که در سطح پیشرفته (advanced) هستن با مکالمه با شخص دیگه ای که در این سطح قرار داره قصد دارن که اجازه ندن زحماتشون که برای رسیدن به این سطح کشیده شده با فراموشی به باد بره و چون هر دو نفر در دانش زبانی در سطح بالایی قرار دارن با مکالمه، واژگان و ساختارهای گرامری هر روز توی ذهنشون فعال تر میشه.

8 پسندیده

سلام . قطعا میتونه جایگزین باشه
البته برای تمرین مکالمه نیاز به پارتنر هست که اونم از طریق جامعه مجازی زبانشناس میشه فراهم کرد
در غیر این صورت به نظرم کلاس زبان اگه کسی بخواد بره ، فقط کلاس مکالمه ، اونم در سطوح فوق متوسط و بالاتر باشه

من خودم از زبانشناس نتیجه خوبی گرفتم تا اینجای کار
و با توجه به تحقیقاتی که راجع به کلاس های زبان داشتم ، میتونم بگم که با کلاس زبان نمی شد در این مدت این پیشرفت رو داشت .
تقریبا در همه ی کلاس زبان ها تعداد زیادی زبان آموز حضور دارن که باعث کاهش بازده کلاس میشه و تمرکز هم بر روی آنالیز گرامر هست
و بین زبان آموزا و از نظر اونها ، اون کلاس و استادی خوبه که تکست بوک رو سرسری درس بده و بیشتر به منابع خارج از کتاب مثل رمان ، سریال ، تدتاک ، مستند و… بپردازه .
با توجه به این توضیحات نمیدونم کلاس زبان رفتن چه کاریه اصلا :joy:

بازم اگه اصرار دارید کلاس برید ،حداقل کلاس هایی برید که متد های آموزشی ثابت شده و روز دنیا رو تدریس کنن مثل متد tprs و یا آموزشگاه هایی که کتاب محور نیستن ، برنامه هایی مثل ارائه کنفرانس ، مکالمه و بحث دوتایی و یا گروهی دارن و از این مدل چیزا …

7 پسندیده

سلام، شما از چه سطحی وارد زبانشناس شدید و در طول چه مدت و روزی چند ساعت مطالعه داشتید تا به این سطح رسیدید

3 پسندیده

سلام
من مبتدی بودم دانش زبانم در حد همون مدرسه و دانشگاه یعنی صفر.
اواخر خرداد زبانشناس نصب کردم، از داستان بچه گانه و نیمچه داستان ها شروع کردم پنج شش ماهی میشه که این پکیج ها را تموم کردم
از فردا انشالله بسته قدرت شروع میکنم
الان به سطح متوسط رسیدم
شنیداری و خواندنی خیلی پیشرفت کردم گاه گاهی در حد دو سه جمله میتونم با خودم حرف بزنم
با زبانشناس به تنهایی کار نکردم، در کنارش فیلم و دنبال کردن پیج های خارجی و سایت خارجی و …
با زبانشناس کمتر از یکساعت نخوندم گاهی دوساعت یا یک ساعت و نیم.
نیم ساعت هم فیلم و بقیه چیز های دیگر…

4 پسندیده

سلام دوست گرامی
فکر میکنم مشابه سوالتون رو قبلا دوستان در تاپیک زیر پاسخ داده باشن.

باتوجه به زمان حدود ۱ سال و نیم که فرمودین در اختیار دارین ۲۹ روزش گذشته ها :grin:
ی جمع بندی کنید و دیگه استارت بزنید حالا یا با کلاس یا زبان شناس :cherry_blossom::cherry_blossom:

9 پسندیده

سلام سپیده جان. ماشالا به عزم و اراده‌ت، واقعا این حد از پیشرفت قابل ستایشه.
یه مدتم نبودی جات خیلی خالی بود

عاشقتم :star_struck:
چه حساب کتاب دقیقی

6 پسندیده

خدا قوت و احسنت
انشاالله روزی رو ببینیم که در سطح عالی پیشرفته رسیده باشید
پس من هم که در سطح مبتدی هستم، امیدوار باشم
راهنمایی های شما میتونه کمک بسیار خوبی برای من باشه

5 پسندیده

سلام پری جانم
آره برای منم غیر قابل باوره، یه جورایی خواستم به اطرافیانم نشون بدم که بدون کلاس رفتن تونستم زبان یاد بگیرم ولی بیخیالش شدم چون خیلی عاشق زبانم

همون مشکلات همیشگی زندگی دیگه

6 پسندیده

روزی چند ساعت دارم میخونم با زبانشناس ولی به جمع بندی نرسیدم همش فکر میکنم با کلاس پیشرفتم بیشتر میشه😉

2 پسندیده

همچنین شما

اراده اتون قوی باشه ، نیازی به راهنمایی ندارید انشالله که می تونید به سطح های بالاتر برید

6 پسندیده

از اون موقع تا الان هر هفته خداروشکر یک درس رو تا مرحله ی ارایه به خودم جلو بردم و کلی فیلم دیدم ، بیشتر هدفم از این تاپیک وسواسم برای بهترین راه بود ، به نظرتون با این روش یکم سرعت پیشرفت پایین نیست ؟

2 پسندیده

سلام بر شما، ببینید کیفیت مطالعه شما میزان سرعت پیشرفتتون رو تعیین میکنه.
اینکه مثلا بگین دوستان من روزی 5 ساعت میخونم چند ماهه مسلط میشم؟ بازم کسی نمیتونه جواب صحیح رو بده چون همه چیز بستگی به منابع مطالعاتی و روش مطالعه شما داره.
مثلا شما فرمودید فیلم می‌بینید اما سوال من اینه هدف کوتاه مدت شما چیه؟ اینکه کدام مهارت ها برای شما اولویته؟ و سوال بعدی اینه آیا این فیلم دیدن الان گزینه درستی برای تمرین شما هست؟
برفرض باشه آیا به روش صحیح دیده میشه؟
در کل تنها خود شما هستید که میتونید سرعت پیشرفت رو تعیین کنید.
در خصوص کلاس زبان هم فقط میتونم بگم محیطی هست که شاید در تعهد شما کمک کنه ولی اتلاف وقت توش زیاده خصوصا اگه خودتون تمرین نکنید.
به هر حال آرزوی موفقیت دارم براتون.

4 پسندیده

ممنون از،وقتی که گذاشتید:blossom::blossom::blossom:
الان من هفته ای یک درس با روش tprs کار میکنم و پادکست گوش میدم و زمان هایی که حوصله ی هیچی ندارم برنامه کودک و … میبینم از داخل زوم
این روش چطوره به نظرتون ؟

2 پسندیده

در ظاهر امر که روش خوبیه. ولی آیتم کتاب خوندن هم اضافه کنید.
اما اگه بخام نظر مفیدتری بدم باید خروجی ازتون بینم که بگم آیا روشتون خوب هست یا نه. مثلا همون هر درسی که میخونید بعد یه هفته یه بازگویی ازش داشته باشین صداتونو ضبط کنید اینجا بفرستید تا بتونیم شاهد پیشرفتتون باشیم

4 پسندیده