آیلتس میخوام بگیرم کلاس یا زبان شناس

سلام خدمت همه دوستان گل، میخوام مهاجرت کنم باید آیلتس نمره خوب بگیرم زبانم مبتدی هست کلاس برم بهتر میتونم جواب بگیرم یا با زبان شناس؟

یکی از دوستام اصرار داره برم کلاس میگه بدون کلاس اصولی یاد نمیگیرم نظر شما چیه؟
ممنون که واسه دوستتون زمان میزارین

16 پسندیده

سلام به شما
سوالتون رو خیلی کلی پرسیدین
مهم ترین فاکتوری که باید بهش اشاره کنید تا راهنمایی درست تری بگیرین زمانی هست که در اختیارتونه
شما چند وقت دیگه میخواین مهاجرت کنید و چه موقع آزمون دارین؟

10 پسندیده

ممنون از سوال به جاتون

من حدود ۱/۵ سال دیگه فرصت دارم برای ازمون آیلتس
از یکطرفم صبح تا عصر مشغول به کار هستم

10 پسندیده

آره این سوال منم بوده

8 پسندیده

سلام
من خودم یه چند وقت به کلاس رفتم
اما بعدا وقتی سطحم به یه لولی رسید که تونستم خودم سلف استادی کنم
شما حتی در حین اینکه مشغول به کار هستید میتونید با کتابهای مربوط به listening مثلا کتابهای Tactics listening تمامی جملات کاربردی در موقعیت های مختلف یاد بگیرید و از جمله داستانهای بدون تلاش زبانشناس effortless English
و اما اگه وقت کلاس رفتن ندارید
من براتون ادرس سایتی که چطور ایتلس رو سلف استادی بخونیم میذارم
امیدوارم که کمکی کرده باشم

19 پسندیده

با زبان شناس نمیشه ایتلس گرفت🤔

10 پسندیده

نمیشه گرفت درسته اما مارو میتونه کمک کنه که تو مسیر زبان با موقعیت های مختلف قرار بده
اگه مبتدی هستیم با کلاس رفتن ممکنه این شرایط پیش بیاد اما همه تکست بوکها یه جوری ادمو از یادگیری زبان زده میکنه کسالت اور میشه دیگه یکنواخت میشه
پس چه بهتره که در کنارش از زبانشناس غافل نشیم
اینکه میگم در کنارش ممکنه کلاس رفتن باشه ممکنه سلف استادی تو خونه و … باشه کلا در کنار منابعی که مارو در یادگیری زبان کمک میکنه زبانشناس میتونه این فیلدو قوی کنه و کاملتر

12 پسندیده

من هدفم از پرسیدن مساله زمان بیشتر ساعت بود و خیلی جزئی تر بخوام بگم دقیقه!
چون برای زبان خوندن سال مهم نیست، اون چیزی که مهمه ساعت مفیدی از روزه که میخواین و میتونین به زبان خوندن اختصاصش بدین. الان با توجه به اینکه فرمودین ۱ سال و نیم دیگه میخواین آزمون بدین و تقریبا میشه گفت ساعت آزادتون محدوده باید در اولین قدم زمانتون رو مدیریت کنید و ی تایم مشخص برای خوندن مشخص کنید. من شخصا تجربه شرکت در هیچ کدوم از آزمون های بین المللی رو ندارم ولی چیزی که میدونم برای شرکت در این آزمون ها باید یک مرحله رو به جنرال خوندن بپردازین. برای پیشرفت تو این سطح هم من کلاس رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم چون همون رفت و آمد به کلاس میتونه کلی از همین زمان محدودتون رو بگیره. همین زبان شناس میتونه شما رو تا سطح پیشرفته ساپورت کنه (البته اگه تو خوندن جدی باشین!)
از اونجایی که گفتین مبتدی هستین من این دوره ها رو بهتون توصیه میکنم
داستان های کودکانه
نیمچه داستان ها
نیومتد آقای ای جی
داستان های واقعی
بسته انگلیسی قدرت
این ها میتونن شما رو به سطح بالای متوسط برسونن
برای ازمون هم از الان نگرانش نباشین. خیلی از افرادی که آزمون دادن گفتن که با یادگیری ی سری متد تست زنی و چند ماه وقت گذاشتن برای خوندن از نوع آزمونی! میتونید نمره خوب بگیرین :grin:
فقط الان تا میتونید از انگلیسی خوندن لذت ببرید و اونو به چشم ی مهارت ببینید نه ی درس
حسابی موفق باشین :cherry_blossom::cherry_blossom:

27 پسندیده

تکبیر دلاور :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
تیک سبز به کامت :yum:

17 پسندیده

کی گفته نمیشه گرفت؟

من همین الان می‌تونم آزمون بدم و بهترین نمره رو هم بگیرم. هیچوقتم به هدف آزمون، زبان نخوندم.

زبان جنرال رو با زبانشناس میشه تقویت و رایتینگ تخصصی رو هم در کنارش تمرین کرد. (که البته من این کارم انجام ندادم… رایتینگم پابه‌پای لسینینگم پیشرفت کرد).
هرچه قدرت شنیداری بالاتر بره به طبع ساختار‌ها هم تو ذهن تثبیت میشه. و همین می‌تونه رایتینگ رو تقویت کنه.

26 پسندیده

سلام خدمت شما

شما اون زمان و انرژی رو که قراره بدید به کلاس، با همین زبانشناس کار کنید. با توجه به سطحتون یکی از پکیج‌ها رو انتخاب کنید (پیشنهاد خودم نیمچه داستان‌ها و داستان‌های کودکانه به صورت همزمانه، یعنی هر روز یک تایمی رو برای مطالعه‌ی این پکیج‌ها بذارید). با خوندن این‌ها کم‌کم به توانایی خودتون پی می‌برید و اون وقته که پی می‌برید نیازی به کلاس رفتن و هزینه‌ی الکی دادن نیست.

و در آخر هم این نکته‌ای که فاطمه جان ذکر کردند :point_down::point_down:

17 پسندیده

ممنون از راهنمایی کاملتون

9 پسندیده

ممنون از مطلب مفیدی که معرفی کردین

7 پسندیده

منم میخام با زبانشناس آزمون آیلتس رو بدم :heart_eyes::blush:
(حالا با خودتون میگید با این سطح چطوری میخام آزمون بدم) :grin::ok_hand::joy::joy:
ولی با زبانشناس غیرممکن ها ممکن میشود

17 پسندیده

چند وقته دارین از نرم افزار استفاده میکنین؟

6 پسندیده

سلام یک سال و خورده ایی

9 پسندیده

از چه سطحی شروع کردین و اینکه میانگین در روز چند ساعت وقت میزارین روزانه؟ واقعا الان در سطح ازمون آیلتس هستین؟

6 پسندیده

من قبل از شروع زبانشناس کلاس میرفتم اما گرامره بسیار ضعیفی داشتم قادر به صحبت کردن نبودم صحبت میکردم اما دستو پا شکسته
اوایل هرچقدر که میتونستم ۳ ساعت ۲ ساعت ۱ ساعت
برای آزمون آیلتس فعلا زوده ولی خب اگر مطالعه کنم حتما آماده میشم به سرعت

8 پسندیده

سلام وقتتون بخیر. من چند سالی هست که تو زمینه آیلتس تدریس میکنم خودم هم نمره ۸ دارم. اگه بخواین با برنامم آشنا بشین میتونین بهم پیام بدین

9 پسندیده

سلام احوال شما
من میخواستم بدونم بدون کلاس رفتن آیا میتوانم در آزمون آیلتس شرکت کنم لطف میکنید راهنمایی بفرمایید چطور و چگونه بر نامه ریزی کنم و چه مطالبی باید بخونم
متشکرم

7 پسندیده