آیلتس میخوام بگیرم کلاس یا زبان شناس

سلام این تجربه شخصی خودم هست
قبلا کلاس زبان میرفتم و هم هزینه زیادی صرف میکردم هم اون زمانی که صرف کلاس میشد به همون نسبت بازده نداشت
چون اگر میخواستم تایم رفت و آمد به کلاس رو حساب کنم نزدیک یک ساعت و نیم میشد که این یک تایم هدر شده بود
داخل کلاس هم تمام تایمش تدریس نمیشه یه تایم کمی واقعا مفیده… حالا اگر بخوایم یه محاسبه سرانگشتی بکنیم حدود سه ساعت در روز صرف کلاس رفتن کنیم و فقط نیم ساعتش برامون سود ده باشه اصلا برای رسیدن به آیلتس خوب طی یک سال و نیم قابل قبول نیست.
اگر بتونید در کنار زبان شناس معلم خصوصی آنلاین هم بگیرید به نظرم بشه توی این مدت خودتون رو تا سطح قابل قبولی بالابکشید.
اینکه میگم معلم آنلاین چون توی کلاسای عمومی خیلی سرعت پیشرفت کمه اما کلاسای خصوصی فقط روی همون یک نفر معلم تمرکز میکنه، سوالای اضافی که بچه ها داخل کلاسا میپرسن پرسیده نمیشه و بهتر و زودتر پیشرفت میکنید. ولی حتما با زبان شناس هم کار کنید چون فوق‌العاده مهارت شنیداری تون تقویت میشه

15 پسندیده

به نظر من زبانشناس بهترین گزینه است.
چون در کلاس زبان نه تنها یک ساله بلکه 7 ساله هم یاد نمیگیری.
مثل خیلی از دوستای من.

8 پسندیده

تبلیغ تو روز روش در یک اپ دیگه :sweat_smile: تبلیغ ممنوعه دوست عزیز . لطفاً قبل از ارسال پیام یکبار قوانین رو مرور کرده و سپس اقدام به ارسال پیام کنید در ضمن این کار شما مبنی بر بی احترامی به قوانین تالار هست . با احترام :rose:

9 پسندیده

سلام، به نظر من تبلیغ نیست بنده ی خدا می‌خواستند به دوستمون کمک کنند البته کلاس خصوصی اش تهرانه عالیه ممنون

7 پسندیده

سلام تا جای که من می‌دونم شما در حال حاضر مربی و دارای چند سال سابقه هستید بچه های که اینجان نهایت وقتی که میتونن بزارن دو سال است واسه گرفتن آیلتس

7 پسندیده

بله درسته، آقا شهاب
سابقه و پیشینه زبانی، خیلی مهمه. اکثر مربی های زبانشناس اگه دو سه ماه، وقت متمرکز بزارند، می تونند حداقل نمره بالای هفت آیلتس رو بگیرند.

در مورد کلاس و زبانشناس هم، هر کس نهایت باید شرایط خودش رو در نظر بگیره و بر اساس اون، تصمیم بگیره.

من اگه خودم باشم، اصلاً خودم رو نمی تونم راضی کنم به کلاس بیرون رفتن و …
نهایتش اینه که علاوه بر زبانشناس، با سِری کتاب های پانزده جلدی انتشارات کمبریج مخصوص خود آزمون، تمرین کنم.

برای تمرین مهارت رایتینگ هم، از یه مربی، کمک خصوصی بگیرم و بابتش، هزینه کنم.

الان این مورد رو حتی به طور رایگان هم تو تالار داریم.
هفته ای یک چالش رایتینگ همراه با بازخورد از طرف آقای علیرضا داریم.

9 پسندیده

تجربه من میگه کسی که از صفر شروع می‌کنه باید در کنار استفاده از زبانشناس به گزینه های دیگه هم فکر اگر هدفش آیلتس و پیشرفت در کوتاه مدت است اما دراز مدت بحثش فرق میکنه

13 پسندیده

سلام. من یک ماهی هست برای مطالعه آیلتس اقدام کردم به صورت سلف استادی، میشه راهنمایی کنید در مورد برنامتون

5 پسندیده

سلام، مهمترین نکته ای که باید متوجه باشید اینکه آزمون هایی مثل آیلس، تافل و غیره و چه اینکه ما منظورمون زبان انگلیسی باشه یا هر زبان دیگه ای و آزمون های بین المللی مربوط به اون زبان ها، همگی از یک استاندارد خاصی در سوالات و در روند سوال دهی پیروی می کنند که میشه با بررسی سوالات سال های قبل در هر چهار مهارت به نمره ی قابل قبول در اون آزمون ها رسید یعنی اینکه شما زبان رو بری کلاس برای آیلس یا تافل معنا نداره اینها آزمون هایی هستند همانطور که گفتم با دوره ی آزمون های سالهای پیش می شه در اونها نمره قابل قبولی گرفت من خودم تجربه آزمون تافل، آیلس، تست داف زبان آلمانی و د ل زبان اسپانیایی رو دارم و بر اساس تجربه این رو می گم، اما نکته اینجاست که سطح زبان شما در چه حدود است یعنی به صورت عمومی مثلا برای فهم مطالب در آزمون آیلس باید سطح زبانتون متوسط رو یه بالا باشه یعنی شما باید سطح زبانتون رو بالا ببرید و این ربطی به اینکه می خواید آزمون بدید یا نه نداره، حالا از هر روشی که استفاده می کنید زبان شناس می تونه مفید باشه کلاس های فشرده با توجه بهزمانی که دارید می تونه مفید باشه اما کلاس به تنهایی کافی نیست حتما بایدخارج از کلاس هم وقت بزارید این رو هم بر اساس تجربه به شما می گم نزدیک به چهار سال کلاس زبان انگلیسی و دو سال زبان اسپانیایی پس اگر یخوام جمع بندی کنم اگر مشکل و محدودیت مالی ندارید استفاده از کلاس های فشرده می تونه مفید باشه اما دلتون رو خوش نکنید که الان کلاس می رم دیگه آزمونی مثل آیلس رو صد در صد قبولم با نمره خوب نه، همانطور که گفتم قبولی در آزمونی مثل آیلس یا هر زبان دیگر به میزان فهم شما از آزمون های سالهای قبل در هر چهار مهارت بستگی داره که اون هم وابسته به سطح زبان شماست که با توجه به زمانی که دارید قطعا پر تاثیرترین راه اینکه خودتون به طور شخصی با استفاده از هر روشی حالا روش هایی مثل استفاده از زبان شناس روزانه روی زبان وقت بزارید و خود جوش اون رو یاد بگیرید و روش هایی مثل کلاس فقط کمک کننده می تونه باشه نه راه اصلی اینکه کلاس اصولی یاد می ده و از این حرف ها به درد وقتی می خوره که شما چندین سال زمان دارید و می خواید این زبان رو تدریس کنید که نیازمند آکادمیک یاد گرفتن است البته در این حال هم باز راه اصلی نیست چون زبان به هیچ عنوان یاددادنی نیست فراگرفتنی به وسیله زبان آموز است هرچه بیشتر استفاده بشه بهتر و بیشتر فراگرفته میشه جدا از اون شما نیم خوایدزبان رو تدریس کنید که می خواید برای مهاجرت و گرفتن مدرک و استفاده از اون در کشور مقصد استفاده کنید پس در نهایت می توان گفت که باید خودتون رو ملزم به استفاده روزانه از زبان در محیط های مختلف و به وسیله روش های مختلف بکنید کلاس هم می تونه کمک کننده باشه، موفق باشید:face_with_monocle::face_with_monocle::blush::blush:

16 پسندیده

سلام ممنون‌ میشم راهنمایی کنید

1 پسندیده

سلام.وقتتون به خیر

ببخشید من قصد دارم به صورت فوق فشرده در کمتر از یکسال آیلتس بگیرم، سطح زبانم مبتدی هست ولی استعداد زبانم خوب هستش، نمیدونم چه طوری و با چه برنامه ریزی شروع کنم؟

ممنون میشم اگر که لطفا منو راهنمایی بفرمایید🙏

2 پسندیده

سلام نمیشه با زبانشناس آیلتس گرفت ولی با کلاس میشه برای اطلاعات بیشتر پیام بدهید🙏

1 پسندیده

سلام دوست عزیز :cherry_blossom: به نظرم حرف اشتباهی. هر دو مکمل هم هستند .‌‌شما فقط با کلاس نمی‌تونید نمره خوبی بگیرید .

7 پسندیده

بله موافقم :rose:
نمی گم کلاس بده ولی زبانشناس از کلاس خیلی بهتره و باعث پیشرفت تمام مهارت ها با هم می شه

حالا اگر بشه این دو رو با هم انجام داد که چه عالی :rose::two_hearts:

6 پسندیده

سلام.وقتتون به خیر

ببخشید من میخوامself study بخونم کمتر از یکسال وقت دارم

4 پسندیده

ببخشید من در جریان نیستم

2 پسندیده