چالش کتابخوانی آذر ماه 1398 🍁

سلام . خواهش میکنم :blush:

اگه خیلی سطحش بالا نباشه و بتونید بخونیدش مشکلی نداره
سطح بعضی کتابا خیلی بالاست و خسته کننده میشه

برای یادگیری سعی کنید کتابی انتخاب کنید که بین 80 تا 100 درصد لغات هر فصل رو بلد باشید
کتاب های داستان و رمان تاثیر خیلی زیادی در یادگیری دارن و این قانون رو براشون رعایت کنید

در مورد کتاب های موفقیت که فقط لازم دارید کتاب رو بفهمید و ایده ی کتاب رو متوجه بشید ، بالای هفتاد درصد هر فصل رو بلد باشید تا بتونیدبه کمک دیکشنری متوجه بشید

قسمت کتاب های غیر داستانی هست ، مراجعه کنید و ببینید درصدا رو ، هر فصل بالای 70 درصد بلد باشید
ده دقیقه هم گوش بدید ببینید چقدر متوجه میشید

کلا سطح بندی و این مسائل خیلی دقیق نیست ! تا امتحان نکنید متوجه نمیشید

چرا میشه :blush: امتحان کنید ببینید چطوریه ، اگه اوکی بود که خیلی هم عالی
ولی گاهی کلا سطح بالا حرف میزنن و مثل منابع آموزشی نیست

بله درسته . همونه

10 پسندیده

سلام ودرود بی پایان :bouquet:
خیلی خیلی ممنونم
چه نکات خوبی رو توضیح دادید نمیدونستم این موارد درصدها رو که گفتین.
حتما با این اطلاعات محک میزنم ببینم چطوریه
اون ده دقیقه هم فکر خوبیه
خیلی جامع و کامل بود
واقعا ممنونم که وقت و دانش وتجربه تون رو به اشتراک گذاشتین.

6 پسندیده

خواهش میکنم . امیدوارم مفید باشه براتون :rose::blush:

6 پسندیده

سلام.

چقدر خوبه که به سطحی رسیدید که این قدر درصد واژگان تون بالاست. :sunflower:

خیلی حس خوبیه…میشه همه کتابا رو effortless خوند.
تنها مساله شما فکر کنم این باشه که کتاب خوب متناسب با سلیقه تون رو پیدا کنید.

موفق باشید

9 پسندیده

مهران جان داداش. منو یاد جوونی هام میندازی.

ایشالا یه روز بازنشسته شدم سکان تولید محتوا زبانشناس رو میدم به خودت :grin:

خیلی تمیز و کامل جواب میدی. دمت گرم :rose::rose:

11 پسندیده

سلام. صبح پاییزی بارونی همگی به خیر

برنامه دیروز گسترده خوانی من محدود شد به دو کتاب
این بار هر دو کتاب از مجموعه داستان های ساده

کتاب اول: منزل گیبلزها/The house of the Seven Gables / سطح واژگان 83 درصد…که ماجرای نفرین! شدن یه خونه و رهاشدن اتمسفر غم ناک این خونه از این جادو رو به نمایش می ذاره. داستان خوب و کم ماجرایی بود.

کتاب دوم مرد فیلی/ Elephant man / پنجاه دقیقه ای
داستانی که کتاب دوزبانه ش رو داشتم…دوسه سال پیش خوندمش…ولی یادم رفته بود. این بار، با زبان شناس.
خیلی خیلی نثر روان و واژگان ساده ای داشت…88 درصد سطح واژگان من!
داستان حول زندگی مردی فیل چهره می چرخه که خیلی اتفاقی دکتر بیمارستان، ا اون رو ملاقات می کنه و با خوش فکری، تدبیر و توجه دکتر و البته رییس بیمارستان، ادامه زندگی این انسان، با شادی و آسایش سپری می شه. حس خوبی به آدم دست می ده وقتی می تونه سرنوشت یه آدم رو با توجه خودش تغییر بده و زندگی ش رو زیباتر کنه.

خداروشکر این بار هم متن و گوینده خوبی داشتن هر دو داستان.

So many of our dream at first seem impossible. Then they seem improbable. And then, when we summon the will, they soon become inevitable.
Nelson Mandela

9 پسندیده

لطف داری :joy::joy::joy:
فکر میکنم هم سن باشیم البته :grin:

تکیه بر جای بزرگان نتوان زد :grin:

بازم لطف داری :grin: جوون بودم به نوشتن علاقه داشتم ولی ذوقمو کور کردن نامردا :cry:
به لغت contribute هم خیلی علاقه دارم :grinning:

8 پسندیده

آره از منم بزرگتری. من دو سال پیش همیشه پاسخ بلند میدادم. الان که وویس اومده دیگه حال ندارم :joy::joy:

ولی خداییش دمت گرم. نود درصد چیزهایی که یاد گرفتم از همین پاسخ های بلند بوده چون توش تجربه و تحقیق هست. وقتی فقط بگی بخون یا نخون هیچ منطقی پشتش نیست ولی وقتی یه پاراگراف از چیزی مینویسی اجازه میدی که فکر کنی و گاهاً گام رو فراتر میزاری.

علاقه به نوشتن هم فکر میکنم بین جفتمون مشترکه. چون منم خیلی به نوشتن علاقه داشتم و دارم. وقت کردی یه سری نرم افزار ادیت ویدئو و عکس یاد بگیر ( صداش رو در نیاز شاید یه روز همکار شدیم :stuck_out_tongue_winking_eye:)

به همین تلاشت ادامه بده.

10 پسندیده

اره . کاملا باهات موافقم . من هر چی که بلدم و دیگران رو راهنمایی میکنم دقیقا از طریق مقالات شما و سایر دوستان بوده ، بعد که خودم اجرا کردمشون به شیوه ی خودم ، میتونم بهتر و بهینه تر راجع بهشون حرف بزنم
البته هنوز بخش زیادی از چیزایی که از شما بزرگواران یاد گرفتم رو به مرحله ی عمل نرسوندم و توی برنامه ی آیندم هست
و دقیقا چیزی که تجربه کردم این بوده که مرحله ی آخر توی فرایند یادگیری اینه که بتونی برای دیگران هم توضیح بدی و یا بتونی یاد بدی حتی !

اگه این توفیق رو داشته باشم که خیلی هم عالیه . لطف داری شما🌹
اتفاقا یکی از رشته هایی که علاقه دارم و شاید (احتمالا ) در آینده توش فعالیت کنم ، تولید محتوا و سئو هست
البته هنوز حرکتی نزدم در موردش

بله . حتما :rose::blush:

9 پسندیده

سلام
خیلی ممنونم. شما لطف دارید :pray:

8 پسندیده

سلام به همگی
ی فصل دیگه از این کتاب هم تمام :v::blush:

ی فصل دیگه مونده که کلا تموم بشه ولی قطعا برا من تموم شدنی نیست چون حتما بر میگردم و بازم گوشش میدم
احتمال زیاد پنجشنبه دست به قلم بشم و از تاثیرات کتابایی که تا الان خوندم و تغییر و تحولاتی رو که برام به همراه آوردن بنویسم. اینجا گفتم که راه فرار نماند :joy::sweat_smile:

15 پسندیده

من والا هنوز کتاب های سطح بندی شده ها رو میخونم
از کتابهای سطح بندی خیلی ساده و ساده و… بگردید داستان مورد علاقه اتون رو پیدا کنید و بخونید
راستش من الان کتاب برباد رفته ۲ در کتابهای ساده میخونم

11 پسندیده

این کتابو من تو زیبوک میبینم یاده شما میفتم :grin::grin: و آقا مهران
بیشتر شماا :joy::joy:

11 پسندیده

ممنونم عزیزم از راهنمایی تون :cherry_blossom::bouquet::white_flower::wilted_flower::rose:⚘:tulip::hibiscus::sunflower::heart::blossom:

9 پسندیده

سلام شب همه بخیر
یک نکته راجع به این کتاب بگم با توجه به اینکه دو فصل اولشو چک کردم و صوت و متن کلا همخوانی نداره. لذا تصمیم گرفتم فقط صوتی و به صورت پادکست وار گوش بدم. صدای گویندشم خوبه و گاهی هیجان میده.
:grin:

11 پسندیده

سلام. وقت همگی به خیرو شادابی

دیروز، خوندن کتاب تصویر دوریان گری/ The picture of Dorian Gray از مجموعه کتاب های سطح متوسط حدود 1:15 دقیقه ای رو خوندم.

کتاب، داستان مردی رو نشون می ده که بعد از دیدن نقاشی صورتش؛ که دوست جدیدش ازش کشیده، آرزو می کنه که ای کاش من هم چنان جوان بمونمو گذر ایام تاثیرش رو روی تصویر می ذاشت!
چی میشه اگه این آرزو برآوورده شه :woozy_face:
شخصیت این مرد جوان، تحت تاثیر سخنان و توصیه های یه دوست! و البته افکار! خودش، تبدیل به مردی میشه که…

کتاب بدی نبود…نه خیلی هیجان انگیز و نه خیلی …
گوینده ش برخلاف همیشه مرد بودو متن ش هم گویا و ساده

موفق باشید.

12 پسندیده

سلام دوستان . امیدوارم حالتون خوب باشه
امروز فصل چهارم اثر مرکب رو مرور و نکته برداری کردم
و کتاب ماسک روح زده از مجموعه گوسبامپس هم تموم کردم

این چند روزه یه مشکل ریزی برام پیش اومده ، اونم اینکه بعضی کلمات رو که فرآیند یادگیریش رو طی کرده بودم و از لایتنر خارج کرده بودم رو یادم رفته بود :grimacing::neutral_face:
حالا نمیدونم اینم بخشی از یادگیریه یا به خاطر اینه که من یه مدت جو گیر شدم و کتابایی خوندم که لغات جدید زیادی داشت و لغات کتابای قبلی هم مرور نمی شد !

15 پسندیده

سلام داداش
بخشی از یادگیریه و کاملا طبیعیه ولی سعی کن لغات انباشته نشن.

10 پسندیده

به نظر من لایتنر زبانشناس درست عمل نمی‌کنه؛ یعنی وقتی یک کلمه رو بلد نباشی لایتنر زبانشناس لغت رو یک مرحله عقب می‌بره در حالیکه لایتنر تو شیوه‌ی درستش باید با هر اشتباه لغت به خونه اول برگرده

10 پسندیده

این توضیحیه که من به‌نظرم رسید راجع به لغاتی که سفید شدن و مجددا بلدشون نیستیم؛ وگرنه از منظر دیگه‌ای فراموشی یه لغت میتونه مرحله‌ای از یادگیریش باشه

9 پسندیده